AlcoSense ite 2 – przystępny cenowo alkomat półprzewodnikowy

AlcoSense wprowadza do swojej oferty niedrogi alkomat. AlcoSense Lite 2 to model oparty na czujniku półprzewodnikowym, wymagający kalibracji dwukrotnie rzadziej niż większość urządzeń tego typu.

AlcoSense Lite 2
AlcoSense Lite 2

Prosta obsługa i stylowy wygląd

Reklamy

Zła ocena gotowości do prowadzenia samochodu może zdarzyć się nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Rano po zakrapianej imprezie warto zweryfikować swój stan, nawet mając świetne samopoczucie. Tym bardziej, że godny zaufania wynik można uzyskać korzystając z niedrogiego i prostego w obsłudze alkomatu.

Test AlcoSense Elite 3 – ile promili jest po jednym piwie?

Wyróżnikiem AlcoSense Lite 2 jest intuicyjność obsługi. Alkomat prezentuje wyniki w łatwy do zrozumienia sposób. Po osiągnięciu lub przekroczeniu obowiązującej w Polsce granicy 0,20 ‰ BAC, na wyświetlaczu urządzenia pojawia się czytelna ikona oznaczająca „nie prowadź pojazdów!”.

Wysoka jakość wykonania, niewielkie wymiary oraz eleganckie wzornictwo nawiązują do wyróżnionych za design modeli AlcoSense Excel, Pro i Ultra.

AlcoSense Lite 2
AlcoSense Lite 2

Coroczna kalibracja dla pewności wyników

AlcoSense Lite 2 został oparty na sensorze półprzewodnikowym. Jest to rozwiązanie pozwalające na obniżenie kosztu urządzenia względem modeli z sensorami elektrochemicznymi. Zazwyczaj zastosowanie tego typu czujnika przekłada się na potrzebę kalibracji co sześć miesięcy, dla zachowania dokładności odczytów. Jest to spowodowane utlenianiem się sensora, co prowadzi do zaniżania wyników.

Jednak inżynierowie AlcoSense opracowali funkcję automatycznego czyszczenia czujnika, dzięki której urządzenie wystarczy kalibrować raz na rok, a odczyty będą pewne. Aby nie przeoczyć terminu kalibracji, Lite 2 przypomni o nim z odpowiednim wyprzedzeniem.

Test Plantronics Savi W8210 – zwiększy komfort naszej pracy

Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na dokładność pomiaru jest ilość powietrza wdmuchiwanego do alkomatu. Jeśli nie pochodzi ono z głębi płuc, zachodzi ryzyko przekłamania wyniku. Aby zapobiec takiej ewentualności, Lite 2 odlicza sześć sekund czasu wdmuchiwania powietrza do alkomatu. Dzięki temu do czujnika dotrze 1,2 litra powietrza lub więcej i wynik będzie precyzyjny.

Cena, dostępność i gwarancja

Alkomat AlcoSense Lite 2 jest już dostępny w sprzedaży w cenie detalicznej 199,99 PLN.

Ceny akcesoriów wynoszą:

  • Zestaw 20 ustników – 24,99 PLN
  • Etui dla alkomatu i ustników – 59,99 PLN

Alkomaty AlcoSense są objęte dwuletnią gwarancją producenta z możliwością przedłużenia okresu gwarancji do trzech lat. Przedłużenie okresu gwarancji wiąże się z rejestracją urządzenia na stronie producenta www.alcosense.pl oraz jego regularnym, corocznym kalibrowaniem.

Alkomat AlcoSense Lite 2 został skalibrowany na okres 12 miesięcy od daty pierwszego użycia. W celu utrzymania dokładności wskazań urządzenia, okres pomiędzy kolejnymi kalibracjami nie powinien przekraczać roku. Usługa w serwisie producenta kosztuje 49,99 PLN i jest wykonywana w Warszawie.

Specyfikacja:

Alkomat AlcoSense Lite 2
Rodzaj czujnika Półprzewodnikowy
Powierzchnia czujnika 19 mm2
Dokładność prezentowanego wyniku Do dwóch miejsc po przecinku
Maksymalny odczyt 2,00 ‰ BAC
Jednostki miary ‰ BAC
Przekątna wyświetlacza 28 mm
Typ wyświetlacza LCD
Pasujące ustniki Standardowe
Ważność kalibracji 12 miesięcy
Wymiary urządzenia 110 x 45 x 21 mm
Waga (wraz z bateriami) 84 g
Zasilanie 3 x bateria AAA (1,5 V)
Przypomnienie o ponownej kalibracji Tak
Automatycznie czyszczenie sensora Tak
Ostrzeżenie gdy wynik testu jest w pobliżu limitu Tak
Modyfikacja poziomu wskazań NIE JEDŹ! Możliwość ręcznego ustawienia poziomu wskazań
Akcesoria w zestawie
  • – 3 baterie AAA
  • – 6 ustników standardowych
  • – instrukcja obsługi

Więcej informacji:

https://alcosense.pl/sklep/alcosense-lite-2.html

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: