Hitachi 4K UHD do gamingu w mini cenie

Maxi telewizor Hitachi w mini cenie do gier i Netflixa: Hitachi 4K UHD do gamingu w mini cenie

Hitachi

Maxi telewizor Hitachi w mini cenie do gier i Netflixa: Hitachi 4K UHD do gamingu w mini cenie

 • Niski input lag w seriach HAL7250, HAK6151 i HAK5750 to świetna wiadomość dla graczy preferujących gaming na mega ekranie
 • Doskonała czerń dzięki matrycom VA oraz systemowi Micro Dimming
 • Platforma Android TV 9.0, zapewnia dostęp do ponad 4000 aplikacji z grami i treściami video oraz aktualizację do 3 najbliższych wersji systemu

Hitachi, jedna z najstarszych japońskich marek o 110 letniej historii wprowadza do Polski 3 nowe linie telewizorów 4K z Android TV 9.0.: HAL7250 (65, 58, 55, 50 cali) HAK6151 (65, 58, 55, 50 cali) oraz HAK5750 (65, 58, 55, 50 cali). Hitachi TV to ciekawy w swojej klasie zestaw technologii i funkcjonalności, który przypadnie do gustu miłośnikom gamingu i mega ekranów, ale w mega dobrej cenie jak na sprzęt tej klasy.

Hitachi HAK5750

Mega TV od Hitachi do salonowych gier w mini cenie

W Hitachi TV dominują wielkoekranowe giganty powyżej 50 cali. Gra na dużym ekranie może dawać wiele więcej emocji, ale do pełni szczęścia potrzeba jeszcze sprawnej technologii. Modele Hitachi charakteryzują się bardzo niskim input lagiem czyli opóźnieniem między wyjściem sygnału z urządzenia źródłowego (np. komputer PC lub konsola) a wyświetleniem na ekranie telewizora. Testy wykazały, że Hitachi TV charakteryzują się znakomitym input lagiem zaledwie 17 ms. Jest to wynik bardzo dobry w segmencie telewizorów do 2500 PLN.

Test Lenovo ThinkBook Plus – laptop z dodatkowym ekranem e-link

Obraz to efekty i emocje – Hitachi TV wie jak je wywołać

Telewizory Hitachi serii HAL7250, HAK6151 i HAK5750 zostały wyposażone w matryce VDA znane z reguły z segmentów premium. Zapewniają one dużo lepsze odwzorowanie czerni niż standardowe rozwiązania. O wierną reprodukcję kolorów dba z kolei technologia Micro Dimming która dzieli obraz na setki małych stref i dostosowuje kolory, jasność i kontrast indywidualnie dla każdej strefy.

Dzięki temu zostaje znacznie poprawiona jakość i wyrazistość obrazu oraz rozpiętość tonalna w wymagających, dynamicznych scenach. Co więcej technologia ta pozwala wyświetlać ciemniejszą czerń i jaśniejszą biel, dbając o lepszy kontrast i czystość obrazu. Dzięki temu na ekranie zobaczymy szczegóły i perfekcyjnie odwzorowane kolory.

Nowe modele Hitachi serii HAL7250, HAK6151 i HAK5750 są w pełni kompatybilne ze standardem HDR (skrót od High Dynamic Range). Technologia ta pozwala rozświetlić jasne elementy takie jak żarówka czy słońce przy zachowaniu ciemnych kolorów w innych obszarach. Daje to zdecydowanie lepszy kontrast i szczegółowość wyświetlanych treści. HDR sprawia, że zakres jasności obrazu widzianego na telewizorze zbliża się do zakresu widzianego przez człowieka w świecie rzeczywistym.

Test Roborock H6 – odkurzacz do dokładnego sprzątania

W najnowszych telewizorach Hitachi technologia wysokiej rozpiętości tonalnej HDR jest wspierana przez trzy standardy. Amatorzy kina domowego z pewnością docenią zastosowanie technologii Dolby Vision oraz HDR10 rodem ze studiów filmowych Hollywood, które zapewniają bogatszą i żywszą paletę barw odtwarzając obraz zgodnie z intencjami twórców.

Dolby Vision HDR umożliwia odwzorowanie rekordowych 68 miliardów kolorów co ma przełożenie m.in. na widoczność i jakość detali podczas seansu. Dzięki dynamicznej kontroli metadanych, jeśli oglądamy film wykonany przy udziale tej technologii, mamy gwarancję, że widzimy obraz dokładnie tak jak planował autor zdjęć filmowych.

Wbudowany Hybrid Log Gamma to z kolei standard przesyłu opracowany przez telewizyjnych potentatów – brytyjskie BBC oraz japońskie NHK. Wysyłany sygnał zawiera w metadanych precyzyjne informacje o poziomach naświetlenia poszczególnych elementów, które pozwalają wiernie odtworzyć go na domowych TV o różnych poziomach jasności.

Android TV 9.0 –  jeszcze więcej  salonowych gier

Wszystkie modele Hitachi serii HAL7250, HAK6151 i HAK5750 działają na bazie najnowszej wersji platformy Android TV 9.0 Pie, która oferuje dostęp do ponad 4000 tysięcy aplikacji w tym setek gier czyniąc z urządzenia japońskiej marki giga konsolę, zarówno dosłownie jak i w przenośni. Wystarczy dokupić pada i zainstalować ulubione aplikacje.

Standardowo telewizory Hitachi z Android TV 9.0 zostały wyposażone w Asystenta Google, dzięki czemu możemy zadawać pytania, prosić o informacje, wyszukiwać głosowo miejsca czy rozrywkę. I to wszystko bez użycia klawiatury. Wystarczy powiedzieć OK Google, zadać pytanie do pilota, a Asystent Google odpowie wprost lub przekieruje na właściwą stronę z odpowiedziami oraz treściami video na YouTube.

O sile Android TV stanowi nie tylko łatwość obsługi. Nie mniej ważne dla użytkownika są poziom bezpieczeństwa i częste aktualizacje systemu, dzięki którym właściciele telewizorów Hitachi nie zostaną z przestarzałym sprzętem. Telewizory otrzymają aktualizację do 3 kolejnych wersji systemu Google.

 Test X-FIT Smartband MT860KR – wielofunkcyjny zegarek dla aktywnych fizycznie

Nie tylko gry czyli telewizor z Netflixem

Dzięki Google Play Store użytkownicy telewizorów HAL7250, HAK6151 i HAK5750 otrzymują dostęp do setek aplikacji video, które umilą każdy zimowy wieczór nawet w okresie pandemii. Już na poziomie głównego menu pojawia się dostęp do serwisów streamingowych takich jak Netflix, Amazon Prime Video oraz YouTube. Dzięki Android TV użytkownicy w łatwy sposób mogą zainstalować kolejne aplikacje z polskojęzycznymi serwisami takimi jak HBO GO, Ipla, Rakuten, CDA,Chilli czy Rakuten.

Wbudowany Chromecast i Bluetooth

 Modele serii Hitachi HAL7250, HAK6151 i HAK5750 posiadają wbudowane moduły Bluetooth, które pozwalają na bezprzewodową komunikację z innymi urządzenia domowej rozrywki takimi jak np. laptop, słuchawki czy amplituner kina domowego. Bez zbędnych kabli – bez ograniczeń. W technologię Bluetooth zostały również wyposażone piloty flagowców japońskiej marki, dzięki czemu wybór funkcji w telewizorze stał się jeszcze prostszy.

Nie bez znaczenia jest także płynnie obsługiwana technologia Chromecast. Niezależnie od tego czy chcemy szybko wyświetlić na dużym ekranie TV muzyczny klip ze smartfonu czy też prezentację z laptopa, z pomocą przychodzi Chromecast. Bez czasochłonnej konfiguracji i podłączania kabli możemy powielić zawartość naszego ekranu i udostępnić obraz większej grupie widzów. Wystarczy uruchomić jedną z setek aplikacji wspierającą Chromecast i wybrać urządzenie, do którego skierujemy obraz i dźwięk. Co ważne, funkcja działa niezależnie od systemu operacyjnego naszego urządzenia. Windows, iOS, Android nie stanowią już problemu, aby cieszyć się obrazem na dużym ekranie TV Hitachi.

 Recenzja Navitel SH1000 Pro – automatyczny uchwyt samochodowy z ładowarką indukcyjną QI

Dobry dźwięk w grze

 

O dobrej jakości dźwięku w telewizorach Hitachi dba system Dolby Audio stworzony na potrzeby profesjonalnych studiów dźwiękowych. Bezstratny transfer audio zapewnia format kodowania DTS HD. Jest to rozwiązanie, któremu zawdzięczamy niezwykły realizm wrażeń dźwiękowych. A wszystko to bez potrzeby posiadania wielu głośników rozstawionych w pomieszczeniu.  

Różnice między modelami 

Serie Hitachi HAL7250, HAK6151 i HAK5750 mają podobny zakres funkcjonalności i specyfikacji technicznej. Seria HAL7250 przykuwa wzrok bezramkowym, minimalistycznym wzornictwem. Modele z serii HAK6151 i HAK5750 dysponują zwiększoną do czterech liczbą wejść HDMI co pozwala na podłączenie większej ilości urządzeń. Obie serie różnią się rodzajem podstawy.

Gdzie kupić TV Hitachi

Nowe telewizory Hitachi HAL7250, HAK6151 i HAK5750 są dostępne w następujących rozmiarach: 65, 58, 55, 50 i 43 cale. Telewizory są dostępne w sklepach Euro RTV AGD www.euro.com.pl/ oraz na www.oleole.pl.

Przykładowe ceny: 

 • Hitachi 65HAL7250 – 2899 PLN
 • Hitachi 58HAL7250 – 2199 PLN
 • Hitachi 55HAL7250 – 1899 PLN
 • Hitachi 43HAL7250 – 1599 PLN
 •  Hitachi 65HAK6151 – 2399 PLN
 •  Hitachi 58HAK5750 – 1999 PLN
 • Hitachi 55HAK5750 – 1699 PLN
 • Hitachi 50HAK5750 – 1449 PLN
 • Hitachi 43HAK5750 – 1349 PLN

źródło: Hitachi

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: