Nowości HPE GreenLake w obszarze pracy zdalnej

Hewlett Packard Enterprise (HPE) ogłasza nowe usługi HPE GreenLake w obszarze infrastruktury wirtualnego pulpitu (z ang. Virtual Desktop Infrustructure – VDI), aby wesprzeć stale rosnącą grupę pracowników zdalnych, tym samym oferując ciągłość i jednolitość działań biznesowych. Nowe usługi HPE GreenLake w obszarze VDI wspomagają organizacje poprzez uproszczone zarządzanie, efektywniej wykorzystywany czas pracy, wyższy poziom bezpieczeństwa i kontroli oraz oszczędność kosztów.

HPE GreenLake - praca zdalna

Według IDC „przed COVID-19, zaledwie 20 proc. organizacji stanowili pracownicy zdalni. Obecnie ponad połowa firm przewiduje, że pracownicy będą pracować w domu aż do końca 2020 roku”. Dodatkowo, wyniki niedawno przeprowadzonego badania Gartnera wykazały, że prawie połowa pracodawców postrzega pracę zdalną jako część swojego docelowego modelu biznesowego.

Babbel – rozpoczęłam naukę j. angielskiego z aplikacją … jak mi idzie?

Przy pomocy HPE GreenLake w obszarze VDI, firmy mogą wybrać, których pracowników chcą wspierać oraz jak wielu będzie korzystać z systemu pracy zdalnej. Na tej podstawie HPE oferuje odpowiednią kombinację komputerów i urządzeń oraz dostarcza usługi odpowiednio zoptymalizowane dla każdego rodzaju użytkownika – a to wszystko na podstawie modelu as-a-service. W ten oto sposób, nowo zaprojektowane konfiguracje VDI dostosowywane są do każdego typu pracy zdalnej, w tym pracowników umysłowych, wykonawczych, zaawansowanych czy inżynierów, a odpowiednia konfiguracja jest wyceniana, budowana i dostarczana w predefiniowanych rozmiarach 100-300-500-1000. Klienci rozliczani są co miesiąc oraz na podstawie zużycia, które mogą odpowiednio zmniejszyć lub zwiększyć, zgodnie z potrzebą. Umożliwia to bezpieczną pracę zdalną, która spełnia potrzeby każdego rodzaju pracownika. Wchodzą w to:

  • Użytkownicy zaawansowani, na przykład programiści, którzy intensywniej korzystają z aplikacji biurowych oraz mają określone wymagania dotyczące rozdzielczości lub multiscreeningu. Teraz tacy pracownicy mogą korzystać z aplikacji w modelu wirtualnego desktopu dedykowanego i zachowywanego lub dzielonego i każdorazowo odświeżanego ze wspólnego obrazu przy użyciu serwerów HPE ProLiant lub pamięci masowej HPE Nimble dHCI z hiperkonwergentnymi systemami i procesorami graficznymi NVIDIA w połączeniu z oprogramowaniem NVIDIA Virtual PC.
  • Inżynierowie, czyli profesjonaliści z wysokimi wymaganiami w zakresie grafiki oraz analizy danych, np. użytkownicy CAD/CAE lub przedsiębiorcy finansowi. Dzięki nowym rozwiązaniom mogą korzystać z obliczeń wspomaganych przez GPU oraz z przechowywania danych w pamięci masowej o wysokiej wydajności zlokalizowanej blisko zasobów obliczeniowych, co pomoże zminimalizować opóźnienia. Mogą oni skorzystać z serwerów HPE ProLiant lub hiperkonwergentnych systemów HPE Nimble Storage dHCI i procesorów graficznych NVIDIA w połączeniu z oprogramowaniem NVIDIA Virtual Workstation.
  • Pracownicy umysłowi, którzy korzystają z aplikacji biurowych i przeglądarek. Dzięki rozwiązaniu, liczba użytkowników może sięgać setek tysięcy. Dzieje się to na bazie serwerów HPE ProLiant, HPE Nimble Storage dHCI lub hiperkonwergentnym systemom HPE SimpliVity.
  • Pracownicy wykonawczy, którzy zazwyczaj używają niewielu aplikacji wymagających niewielkiej mocy obliczeniowej, są to np. przedstawiciele call center, którzy mogą korzystać z serwerów HPE ProLiant lub hiperkonwergentnych systemów HPE Nimble Storage dHCI.

TCL SOCL 500 TWS – słuchawki douszne w naszych rękach

Nasi klienci zmagają się z nagłym przejściem do pracy w domu spowodowanym pandemią COVID-19” – mówi Keith White, Senior Vice President i General Manager w HPE GreenLake Cloud Services. „Poza początkowo wdrożonymi rozwiązaniami, obecnie organizacje myślą o bardziej strategicznym podejściu do nowej post-pandemicznej rzeczywistości oraz proszą nas o pomoc w kształtowaniu przyszłych miejsc pracy. Dzięki HPE GreenLake w obszarze VDI możemy dostarczać ustandaryzowane oraz przetestowane rozwiązania jako usługę w modelu as-a-service, które poprawią bezpieczeństwo i efektywność, jednocześnie zmniejszając koszty i upraszczając zarządzanie” – podkreśla.

Rozszerzanie ekosystemu partnerów HPE

HPE rozszerza sposoby, dzięki którym klienci mogą kupować HPE GreenLake w obszarze VDI za pośrednictwem swojego ekosystemu partnerów. Obok oferty VDI od Citrix, HPE obecnie uwzględnia też VMware Horizon, a także technologię wirtualnego GPU NVIDIA (vGPU). Klienci mogą także zdecydować się na wykorzystanie popularnego hiperkonwergentnego oprogramowania Nutanix (HCI) do świadczenia usług VDI za pośrednictwem HPE GreenLake. Dostępny jest również HPE ProLiant DX (jako część rodziny serwerów HPE ProLiant), zasilany przez oprogramowanie Nutanix, który umożliwia klientom budowanie chmur prywatnych i hybrydowych za pomocą uproszczonego zarządzania infrastrukturą oraz z dodatkową elastycznością jaką oferuje HPE GreenLake.

źródło: Hewlett Packard Enterprise

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: