Nuctech z Warszawy – efektywna kontrola bezpieczeństwa

Spółka Nuctech Warsaw zabrała dziennikarzy na wirtualną wizytę do fabryki w Kobyłce pod Warszawą, podczas której odbyła się prezentacja skanerów, globalnego lidera branży kontroli i bezpieczeństwa.

Nuctech

Należąca do chińskiego przedsiębiorstwa technologicznego Nuctech Company Limited – wiodącego światowego dostawcy zaawansowanych systemów kontroli bezpieczeństwa dla służb celnych, lotnisk, portów i kolei,  Nuctech Warsaw w zakładzie w Kobyłce produkuje i integruje kompletne systemy oferowane na rynku europejskim.

Na powyższej infografice Nuctech zawarł kilka kluczowych faktów dotyczących działalności firmy w Polsce i Europie.

Nuctech, jako globalny dostawca najnowocześniejszego sprzętu do kontroli bezpieczeństwa, zobowiązany jest do zapewnienia bezpieczeństwa danych, innowacyjnych technologii i profesjonalnej obsługi klienta w Europie i na świecie. Współpracuje z klientami na całym świecie, rozwijając inteligentne systemy bezpieczeństwa i tworząc bezpieczniejszy świat.

Odpowiedział nam nam Robert Bos, zastępca dyrektora generalnego Nuctech Nederlanden, gdy zapytaliśmy, czy firma nie obawia się problemów podobnych do tego, które mają związek z działalnością chińskich firm IT w Europie i Polsce.

Wszystkie dane generowane przez produkty Nuctech w trakcie ich użytkowania należą wyłącznie do klientów Nuctech (Straży Granicznej, Służby Celnej, Policji, portów, lotnisk itp.). Klienci zachowują całkowitą kontrolę nad wszystkimi danymi generowanymi przez dostarczane przez nas systemy. – dodał

Współczesna ochrona granic, niezależnie czy mowa jest o przejściach granicznych, czy też kluczowych portach morskich oraz lotniczych, jest w znacznym stopniu determinowana efektywnym oraz szybkim skanowaniem bagażu oraz innych pakunków o zróżnicowanych rozmiarów.

skaner w Terespolu

Warto pamiętać, że przez ostatnie kilka lat technologia ochrony granic bardzo się zmieniła. Dzisiaj polega ona na systemie skanerów, zarówno tych stacjonarny, jak i mobilnych, które pokazują kolorowy, trójwymiarowy obraz, rozpoznają liczbę atomową i gęstość towaru oraz alarmują, gdy znajdą coś niebezpiecznego. Za pomocą produkowanych w Polsce skanerów możliwa jest kontrola pojazdów ciężarowych, osobowych, autobusów, busów i kontenerów.

  • Urządzenia znacznie usprawniają pracę na granicy i przyśpieszają kontrolę celną. Wierzymy, że skaner zwiększy skuteczność służb celnych, szczególnie w obszarze zwalczania przemytu nielegalnych towarów, a działając razem tworzymy bezpieczniejszą Polskę, Europę oraz świat – mówili przedstawienie firmy prezentując mobilny skaner na samochodzie VOLVO.

Unikatowa wartość oferty Nuctech jest rezultatem prowadzenia ciągłych badań i rozwoju oraz silnej więzi ze społecznością badaczy i naukowców; a także wysokiego poziomu integracji pionowej i własności technologii; oraz w pełni europejskiego łańcucha dostaw.

Czy sterylizator UV nada się do dezynfekcji smartfona – sprawdziliśmy?

Firma działa w Polsce od 2005 r. i posiada certyfikaty TUV NORD w zakresie wymagań ISO 9001: 2015, ISO 27001: 2017, ISO 14001: 2015, OHSAS 18001: 2007.  Dzięki niezawodnym produktom wysokiej jakości skanerów do kontroli rentgenowskiej, takie jak: skanery mobilne, skanery bramowe, skanery do prześwietlania kolejowych wagonów towarowych, skanery do prześwietlania bagażu, detektory cieczy, systemy wykrywania materiałów wybuchowych i wiele innyc, Nuctech Warsaw stał się dostawcą unikalnych produktów i rozwiązań dla różnych użytkowników końcowych w Europie.

Galeria z prezentacji:

 

Oświadczenie Roberta Bosa, Zastępcy Dyrektora Generalnego Nuctech Nederlanden

Wizja rozwoju naszej firmy w Polsce jest bardzo obiecująca. Nuctech wciąż poszukuje nowych obszarów do rozwoju produkcji najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń, a nasz zakład w Polsce jest w tym procesie niezbędny. W związku ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na nasz sprzęt w całej Europie, planujemy rozbudowę zakładu produkcyjnego w Kobyłce pod Warszawą o nowy magazyn na skanery TK oraz inne skanery lotniskowe do prześwietlania bagażu.

Dodatkowo, w tym roku zakład w Kobyłce uruchomił produkcję skanerów mobilnych nowej generacji, których dostawy mają ruszyć na początku 2021 roku. Kolejne innowacyjne urządzenia będą produkowane w Kobyłce, po rozwinięciu współpracy z europejskimi ośrodkami R&D.

Po zainwestowaniu 15 mln EUR w polską gospodarkę w ostatnich latach i czterokrotnym zwiększeniu obrotów firmy Nuctech do 40 mln EUR w ciągu zaledwie pięciu lat w Polsce, jesteśmy przekonani, że nasze wyniki finansowe będą jeszcze lepsze w nadchodzących latach. Dla fabryki w Kobyłce oznaczać to będzie wzrost produkcji i zwiększenie zatrudnienia, a także coraz większą sumę podatków płaconych lokalnie. Pomimo obecnej pandemii COVID-19, jesteśmy przekonani, że zakład produkcyjny Nuctech w Kobyłce będzie dobrze prosperował, przynosząc zyski dla lokalnej społeczności oraz do budżetu państwa.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: