Biedronka pozwala płacić kartami Diners Club

W sklepach Biedronka można już płacić kartami Diners Club. Sieć zachęca w ten sposób do utrzymywania dystansu społecznego poprzez dokonywanie jak najczęściej płatności bezgotówkowych.

W tym wyjątkowym, trudnym czasie sieć Biedronka szczególnie dba o swoich klientów i pracowników starając się zawsze, kiedy to możliwe, zapewniać jak najwyższy poziom bezpieczeństwa zakupów. Klienci sieci coraz częściej korzystają z kas samoobsługowych oraz chętniej płacą za zakupy nie używając gotówki.
– Każdemu rozwiązaniu, jakie podejmujemy, towarzyszy nadrzędny cel: wygoda, komfort i bezpieczeństwo naszych klientów. Taki jest również cel współpracy z Diners Club – mówi Lidia Stegenta-Głowala, dyrektor Działu Skarbca sieci Biedronka.

Test Xiaomi Mi 10T vs Mi 10T Pro – jaka jest różnica?

Obecnie kartami Diners Club można płacić w większości terminali płatniczych w Polsce. Rozpoczęcie akceptacji w sieci Biedronka to kolejne, ważne wdrożenie Diners Club Polska w ostatnich latach.

 Jesteśmy dumni ze współpracy z Jeronimo Martins Polska i Bankiem Pekao S.A. Dzięki takim udanym projektom zapewniamy komfort i wygodę dokonywania kartami Diners Club także codziennych zakupów, zgodnie ze zmieniającymi się oczekiwaniami i potrzebami naszych klientów – podkreśla Paweł Pomianowski, dyrektor generalny Diners Club Polska.
Agentem rozliczeniowym dla transakcji kartami Diners Club w Biedronce jest Bank Pekao S.A.
– Z naszej perspektywy to kolejny ważny i potrzebny krok w upowszechnianiu płatności bezgotówkowych w naszym kraju – powiedział Artur Jurgielewicz, dyrektor Biura Akceptacji Kart w Banku Pekao S.A.

Powszechna akceptacja stacjonarnie i w Internecie

Kartami Diners Club można płacić w większości największych sieci detalicznych, m.in. Auchan, Carrefour, Lidl, Żabka, Rossmann, Pepco, Castorama, IKEA, Leroy Merlin, sieciach aptek Ziko, Dr Max, DOZ oraz stacjach benzynowych – Orlen, Lotos, BP, Shell czy Amic Energy. Wśród akceptantów są także największe marki technologiczne oraz e-commerce, jak Amazon, AliExpress czy Uber. Kartami Diners Club można zapłacić również za bilety komunikacji miejskiej – w serwisach online i aplikacjach.

Diners Club Polska, dzięki współpracy z serwisem PayPal, umożliwia także wygodne zakupy w większości sklepów internetowych, m.in. w wielu sklepach modowych, np. Zalando, Zara, e-Obuwie; sportowych, takich jak Decathlon, Nike, Adidas; księgarniach Gandalf i Empik, drogeriach Sephora, Douglas, Rossmann oraz w serwisach oferujących rozrywkę, jak Netflix, Spotify czy Audioteka.

Płatności bezgotówkowe coraz popularniejsze w Biedronce

W ostatnich pięciu latach liczba transakcji bezgotówkowych realizowanych w sklepach sieci Biedronka wzrosła z ok. 35 proc. do ponad 55 proc. Biedronka jest liderem wśród sieci handlowych we wprowadzaniu najnowszych rozwiązań technologicznych co widać również m.in. na przykładzie kas samoobsługowych w sklepach. Obecnie w ponad tysiącu sklepów sieci w całej Polsce znajduje się ponad 3500 takich urządzeń. Dla Biedronki kluczowe jest także bezpieczeństwo klientów i pracowników. Od początku pandemii sieć wprowadziła wiele rozwiązań wciąż obowiązujących w placówkach. To m.in. specjalne osłony z pleksiglasu przy kasach czy taśmy wyznaczające dystans między kupującymi, a także rękawiczki jednorazowe lub żele dezynfekujące do dyspozycji klientów. Jednocześnie sieć zachęca do realizowania opłat za zakupy w sposób bezgotówkowy, czego przykładem jest współpraca z Diners Club.

Informacja o Diners Club Polska

Diners Club Polska

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: