RFBenchmark.pl – Internet mobilny listopad 2020 w barwach Orange

Portal RFBenchmark.pl opublikował listopadowy ranking operatorów komórkowych dotyczący jakości i szybkości Internetu mobilnego w Polsce. Na prowadzeniu w dwóch głównych kategoriach (średniej szybkości pobierania i wysyłania danych) umocniło się Orange. Pod względem najniższej wartości ping pierwsze miejsce nadal należy do T-Mobile.

Internet mobilny

W minionym miesiącu suma wszystkich testów wyniosła 174187, w porównaniu do 230092 w październiku. Fluktuacja ta wydaje się mieć ścisły związek ze wspomnianymi regulacjami prawnymi mającymi na celu ograniczenie przemieszczania się mieszkańców Polski. Wskazana liczba dotyczy tylko pomiarów Internetu mobilnego (pomiary Wi-Fi nie biorą udziału w rankingu).

Reklamy

Średnia szybkość pobierania danych: Orange

Orange wyprzedza swoich rywali konsekwentnie od lipca bieżącego roku. W ubiegłym miesiącu zwycięstwo przyniósł wynik 28,36 Mb/s – wyższy niż ten notowany w październiku. Na drugim miejscu zameldował się T-Mobile z wynikiem 27,35 Mb/s, a kolejne pozycje w zestawieniu zajął Plus (24,77 Mb/s) i Play (24,15 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych: Orange

 W listopadzie, pod względem średniej szybkości wysyłania danych zwyciężyło Orange dzięki rezultatowi 15,38 Mb/s. Dwa kolejne miejsca to po raz kolejny zacięta rywalizacja między Plusem (14,42 Mb/s), który zajął ostatecznie drugą pozycję, a Play (14,36 Mb/s). Klasyfikację zamknął T-Mobile, odnotowując 13,53 Mb/s.

Najniższa wartość ping: T-Mobile

T-Mobile po raz kolejny nie miał równych w tym zestawieniu i został liderem pod względem najniższej wartości ping. Wszystko dzięki rezultatowi 34,3 ms. Orange, mające smak na potrójne zwycięstwo, musiało znów zadowolić się tytułem wicelidera (36,4 ms). Od wspomnianej dwójki operatorów wyraźnie odstają pod kątem wartości ping sieci Play (39,61 ms) oraz Plus (43,52 ms).

Przeczytaj cały ranking na portalu RFBENCHMARK

RFBenchmark 10.2020 – Orange na czele

#Polskie5G – jak wygląda wdrożenie upragnionego 5G w Polsce

źródło: Notel

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: