Lokaty strukturyzowane w aplikacji mobilnej Banku Millennium

Lokaty strukturyzowane w aplikacji mobilnej Banku Millennium

Lokaty strukturyzowane

Bank Millennium udostępnił w aplikacji mobilnej możliwość otwierania i obsługi lokat strukturyzowanych, dodał też do aplikacji opcję uzupełniania ankiety MiFID, której wypełnienie pozwala klientowi lepiej ocenić swoją wiedzę i doświadczenie inwestycyjne.

Test Teufel Supreme ON – z funkcją współdzielenia muzyki

Bank odświeżył też dodatkowo proces w serwisie internetowym Millenet, by otwieranie lokaty strukturyzowanej było równie intuicyjne i wygodne w obu kanałach.

Stopniowo udostępniamy klientom kolejne produkty inwestycyjne w bankowości mobilnej. Chcemy, by zarządzanie pieniędzmi było dla nich jeszcze wygodniejsze i by również w aplikacji mieli szeroki wybór produktów, w których mogą ulokować swoje oszczędności mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Test Xblitz Z4 – uchwyci każdy szczegół podróży

W dobie niskich stóp procentowych klienci coraz częściej szukają alternatyw dla standardowej lokaty bankowej. Mimo iż nadal ponad połowa aktywów finansowych gospodarstw domowych lokowana jest na standardowych lokatach bankowych, w ostatnich miesiącach widoczne są zmiany nawyków oszczędnościowych Polaków, co znajduje odzwierciedlenie np. w zwiększonym napływie do funduszy inwestycyjnych. Klienci chętniej też sięgają po takie produkty jak lokata strukturyzowana, pozwalające oczekiwać potencjalnie wyższych zysków, charakteryzujące się 100% ochroną kapitału w przypadku utrzymania produktu do końca inwestycji. Teraz, dzięki aplikacji mobilnej, mogą z nich skorzystać w dowolnym miejscu i czasie – mówi Tomasz Pol, Dyrektor Departamentu Marketingu Bankowości Detalicznej w Banku Millennium.

Lokaty strukturyzowane to produkty, które łączą w sobie cechy lokaty terminowej (ochrona kapitału w wysokości 100% obowiązuje przez cały okres trwania produktu, przy założeniu utrzymania produktu do dnia zapadalności) oraz inwestycji na rynkach finansowych (potencjalnie wyższe zyski niż w przypadku standardowego oprocentowania lokat). Wykorzystują możliwości wielu rynków i są doskonałym narzędziem służącym do dywersyfikacji portfela oszczędności. Pośrednio umożliwiają dostęp do krajowego i zagranicznego rynku walutowego, akcji, surowców lub towarów.

Oprocentowanie lokat strukturyzowanych uzależnione jest od wartości instrumentu bazowego wskazanego w warunkach lokaty strukturyzowanej, którym może być m.in. waluta, surowce, akcje, indeksy giełdowe.

 

One thought on “Lokaty strukturyzowane w aplikacji mobilnej Banku Millennium

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: