Netflix – wyjątkowe, międzypokoleniowe spotkanie z Ojcem Świętym

Netflix zapowiada nowy oryginalny serial dokumentalny oparty na książce Papieża Franciszka „Dzielenie się mądrością czasu”

Netflix - Papież Franciszek

Netflix ogłosił nowy tytuł: oryginalny serial dokumentalny oparty na wielokrotnie nagradzanej książce Dzielenie się mądrością czasu autorstwa Papieża Franciszka. Redakcją tej pozycji zajmował się ksiądz Antonio Spadaro, a po raz pierwszy ukazała się ona nakładem wydawnictwa Loyola Press w Stanach Zjednoczonych.

Test Huawei FreeBuds Pro – z dynamiczną redukcją szumów

Nowy serial Netflix to urzekająca opowieść o starszych osobach i ich przeżyciach.  O skrywanych przez nich skarbach, które dzięki opowieściom młodego pokolenia mogą zostać odkryte na nowo. Seniorzy z całego świata – zarówno kobiety jak i mężczyźni, wszyscy 70+ – będą przekazywać swoje niezwykłe historie młodym, utalentowanym filmowcom. Wszystko podczas wyjątkowych, wspólnych podróży.

Miłość, walka, praca, marzenia. To kwestie, które łączą nas wszystkich, bez względu na rok urodzenia. W serialu dokumentalnym Netflix starsi ludzie – bohaterowie z różnych zakątków świata, reprezentanci różnych grup etnicznych, środowisk społeczno-ekonomicznych i religii – czerpiąc z osobistych doświadczeń opowiedzą o tym, co definiuje ich istnienie.

Recenzja Creative T100 – głośniki, które obudziły stare radio

Reprezentantem starszych jest ktoś, kto darzy ich miłością, rozumie ich historie i doświadczenia, jest jednym z nich: Papież Franciszek. Wątkiem łączącym wszystkie cztery odcinki serialu będzie ekskluzywny wywiad z Ojcem Świętym, w którym poznamy jego własny punkt widzenia na wiele z kluczowych spraw.

Osoby starsze mają mądrość. Spoczywa na nich wielka odpowiedzialność: przekazywanie swojego życiowego doświadczenia, historii rodzinnych, historii wspólnoty, narodu”- Papież Franciszek w Dzieleniu się mądrością czasu.

Serial dokumentalny autorstwa Simony Ercolani jest produkowany przez studio Stand By Me, partnera Asacha Media Group. Serial będzie dostępny na całym świecie na Netflix w 2021 roku.

O Stand By Me

Stand By Me zostało założone w 2010 roku przez nagradzanego włoskiego scenarzystę, reżysera i producenta telewizyjnego Simona Ercolani. Firma ma na koncie świetnie przyjęte cykle dokumentalne, m.in. „Dottori in Corsia – Children Hospital Bambino Gesù”, którego czwarty sezon wyprodukowała dla stacji RAI, „Facing” dla Nat Geo, a także  oparte na faktach tytuły wyprodukowane dla A+E, Rai i Discovery.

Wśród innych hitów stworzonych dla Rai 1 Primetime Docu Fictions znalazły się paradokumenty w stylu “Ja, juror w Maxitrial”,  oraz seriale fabularne dla dzieci, wśród nich wielokrotnie nagradzany, współtworzony z RAI „JAMS” oraz „Sara i Marti” i „The Knights of Ravenclaw” – oba dostępne na Disney+ w krajach, gdzie działa ta platforma. Stand By Me jest częścią Asacha Media Group, międzynarodowego stowarzyszenia  twórców i producentów treści, skupiającego się głównie na zwiększaniu popytu na nieanglojęzyczne treści z serwisów VoD oraz europejskich stacji. Po informacji na: asachamediagroup.com.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: