Ubezpieczenie na życie – na święta podaruj to, co najcenniejsze

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Ten magiczny czas dla wielu z nas będzie wyglądał w tym roku nieco inaczej niż zwykle. Blisko połowa Polaków spędzi święta z najbliższą rodziną, natomiast prawie 18 proc. badanych samotnie bądź z najbliższym partnerem. Z pewnością tym, co pozostanie niezmienne będzie tradycja, którą wszyscy, a w szczególności dzieci, lubią najbardziej – obdarowywanie się prezentami. W tym roku CUK Ubezpieczenia zachęca do podarowania swoim bliskim prezentu o szczególnej wartości – polisy na życie.

Pełna ochrona życia i zdrowia

Ubezpieczenie na życie nie jest obowiązkowe, jednak jego posiadanie niesie za sobą szereg korzyści. Tego typu polisa to gwarancja bezpieczeństwa dla ubezpieczonego oraz jego bliskich w przypadku najmniej spodziewanych zdarzeń. Przykładowo, wybieramy się ze swoimi przyjaciółmi na łyżwy – podczas jazdy doznajemy wypadku i łamiemy nogę. Okazuje się, że złamanie jest na tyle poważne, że czeka nas długa oraz kosztowna rehabilitacja. Co więcej, problemy z poruszaniem uniemożliwiają wyprowadzanie psa na spacer, więc musimy poprosić kogoś o pomoc odpłatnie. W takim przypadku nieocenionym rozwiązaniem jest ubezpieczenie na życie. Wypłacone przez ubezpieczyciela świadczenie pokryje koszty, na które nie byliśmy przygotowani.
Polisa na życie to nie tylko wypłata środków w przypadku uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Świadczenie jest również wypłacane z tytułu pobytu w szpitalu, poważnego zachorowania czy urodzenia dziecka. Zakres ubezpieczenia można spersonalizować zgodnie z wymaganiami i oczekiwaniami klienta. 

Według danych przedstawionych przez Polską Izbę Ubezpieczeń, wartość wypłaconych świadczeń z ubezpieczeń na życie w 2018 roku wyniosła 21,5 mld. zł. Natomiast z badania, które przeprowadziliśmy wśród Polaków, wynika, że prawie 40 proc. respondentów posiada polisę na życie. Tego typu polisa – jak widać – cieszy się popularnością, a Polacy doceniają jej znaczenie. – Anna Pawłowska-Kruzińska, Dyrektor Marketingu CUK Ubezpieczenia.

Prezent na święta dla Twoich najbliższych

O swoich najbliższych powinniśmy troszczyć się cały rok, jednak święta Bożego Narodzenia są najlepszą okazją, aby udowodnić jak bardzo są dla nas ważni. Dlatego na święta warto podarować im coś bezcennego – kompleksową ochronę zdrowia i życia
Ubezpieczenie na życie od Generali to wsparcie ubezpieczonego oraz jego bliskich w przypadku uszczerbku na zdrowiu w wyniku NW pobytu w szpitalu, urodzenia dziecka. W ofercie znajduje się również pakiet usług medycznych, w skład którego wchodzą m.in. badania profilaktyczne czy możliwość skorzystania ze wsparcia opiekuna medycznego.
Chcąc ubezpieczyć rodziców czy dziadków zakup polisy od Generali będzie najlepszym wyborem – ubezpieczenie umożliwia objęcie dożywotnio ochroną osoby do 80 roku życia. Co więcej, oferta jest elastyczna, a jej warianty można dopasowywać do własnych potrzeb i oczekiwań. Jedną z możliwości jest stworzenie tzw. „wariantu własnego”. Klient sam wybiera czy chce wzbogacić swoją polisę o dodatkowe umowy, czyli – przykładowo – zwiększyć sumę ubezpieczenia w przypadku poważniejszych chorób, czy rozszerzyć ochronę o choroby dodatkowe – gruźlicę, sepsę czy przedinwazyjny nowotwór złośliwy. Polisa chroni również dzieci ubezpieczonego, które nie ukończyły 26 r.ż., niezależnie od ich liczby.
Ubezpieczenie na życie od Compensy to gwarancja wypłaty świadczenia w przypadku zdarzeń medycznych, które miały miejsce przed zawarciem polisy, co jest rzadko spotykaną możliwością. Ponadto, do zawarcia polisy wystarczą odpowiedzi na 3 proste pytania medyczne, co wiąże się z mniejszą liczbą formalności.
W przypadku hospitalizacji ubezpieczonemu zostaną wypłacone środki za pobyt w szpitalu, ale również świadczenie apteczne, dzięki któremu zakupi niezbędne leki. Z kolei assistance medyczny niezbędny podczas nagłych zdarzeń chorobowych i wypadkowych obejmuje ochroną zarówno ubezpieczonego, jak i jego małżonka, dziecko i rodzica
Troska bliskich to najcenniejszy prezent.

 

źródło: CUK Ubezpieczenia

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: