Fortinet rozwija współpracę z Amazon Web Services

Fortinet prezentuje nowe rozwiązania cyberochronne przeznaczone do integracji z takimi usługami jak AWS Gateway Load Balancer, AWS Outposts, AWS Network Firewall oraz AWS Transit Gateway

Amazon Web Services

Fortinet, lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował nowe narzędzia zabezpieczające, przystosowane do integracji z usługami świadczonymi przez Amazon Web Services (AWS), które zapewniają klientom zaawansowaną ochronę chmurowych platform, aplikacji i infrastruktury sieciowej. Rozwiązania Fortinetu zabezpieczające środowiska chmurowe, takie jak wirtualny firewall nowej generacji FortiGate-VM oraz firewall aplikacji internetowych (WAF) FortiWeb, są przeznaczone do ochrony zadań obliczeniowych i aplikacji biznesowych zarówno w centrach danych, jak i w środowiskach chmurowych.

Fortinet po raz kolejnych rozszerzył szeroką ofertę zintegrowanych rozwiązań ochronnych dla środowiska AWS, dzięki której zapewnia klientom pełen wgląd w stan ich usług oraz kontrolę nad aplikacjami, a także scentralizowane zarządzanie w środowiskach chmurowych i hybrydowych. Wśród najnowszych rozwiązań dla AWS znalazły się:

  • Zarządzane przez Fortinet zestawy reguł IPS, opracowane przez FortiGuard Labs – Dla zaprezentowanego niedawno rozwiązania AWS Network Firewall dostępne są dostarczane i zarządzane przez Fortinet zestawy reguł IPS, opracowane na bazie informacji zebranych przez zespół FortiGuard Labs. Jest to nowa usługa zarządzana, która ułatwia centralne wdrożenie niezbędnych zabezpieczeń sieciowych jako dodatkowej warstwy ochronnej dla wszystkich posiadanych przez klienta AWS wirtualnych chmur prywatnych (Amazon VPC).

FortiGuard Labs to znajdująca się w strukturze Fortinet jednostka zajmująca się analizą zagrożeń w celu zabezpieczenia klientów przed cyberatakami. Eksperci wykorzystują miliony rozsianych po całym świecie czujników sieciowych do monitorowania prób podejmowanych ataków. Stosują też sztuczną inteligencję do analizy zgromadzonych danych w celu poszukiwania nowych zagrożeń.

  • Integracja firewalla nowej generacji FortiGate-VM z AWS Gateway Load Balancer – Firmom, które potrzebują pomocy w uproszczeniu ich środowisk Amazon VPC, a także ich zabezpieczeniu, zwiększeniu dostępności i skalowalności, Fortinet umożliwił integrację firewalla FortiGate-VM z usługą AWS Gateway Load Balancer (GWLB). W celu zapewnienia zaawansowanej ochrony ruchu pochodzącego z Internetu, jak też pakietów przesyłanych wewnątrz sieci VPC, FortiGate-VM gwarantuje wydajną i niezawodną łączność dzięki takim funkcjom jak IPSec VPN, SSL VPN, ochrona przed włamaniami (IDPS), głęboka inspekcja pakietów (DPI), filtrowanie adresów URL, ochrona przed złośliwym kodem i granularna segmentacja. Działające razem FortiGate-VM oraz AWS Gateway Load Balancer gwarantują większy poziom bezpieczeństwa i łatwość zarządzania środowiskiem chmurowym, a także stanowią rozwiązanie, które zapewnia klientom korporacyjnym szybki, elastyczny dostęp do chmury.
  • Usługi doradcze dla klientów AWS – Fortinet rozpoczął świadczenie usług doradczych dotyczących projektowania i wdrażania zaawansowanych zabezpieczeń w wykorzystywanych przez klientów AWS chmurowych usługach platform, sieci i aplikacji. W ramach doradztwa oferowana jest również ocena poziomu bezpieczeństwa rozwiązań zaimplementowanych w środowisku AWS, co zapewnia lepszą ochronę firmy i ułatwia naprawienie istniejących błędów konfiguracyjnych.

Czy sterylizator UV nada się do dezynfekcji smartfona – sprawdziliśmy?

Fortinet Security Fabric dla AWS

Współpraca firm Fortinet i AWS trwa od dawna. Fortinet zapewnia gwarantujące bezpieczeństwo rozwiązania, które są w pełni zintegrowane z dostępnymi usługami AWS, takimi jak Amazon GuardDuty, AWS CloudFormation i AWS Outposts. Dzięki temu, że znajdują one zastosowanie w wielu przypadkach, platforma Fortinet Security Fabric zapewnia klientom kompleksową ochronę ich środowisk na platformie AWS, m.in. za pomocą firewalli, bram bezpieczeństwa, systemów zapobiegania włamaniom i gwarantujących ochronę aplikacji internetowych. AWS należy również do Open Fabric Ecosystem, jednego z największych w branży ekosystemów zapewniających cyberbezpieczeństwo. Fortinet Security Fabric chroni środowiska klientów w infrastrukturze fizycznej, wirtualnej, chmurowej i hybrydowej dzięki kilku unikalnym funkcjom.

  • Kontrola i zarządzanie za pomocą jednego panelu – Platforma Security Fabric umożliwia centralne zarządzanie funkcjami bezpieczeństwa zarówno w chmurze, jak i w lokalnej infrastrukturze, co pomaga wyeliminować błędy ludzkie, a jednocześnie zmniejszyć obciążenie zespołu IT. Security Fabric zapewnia scentralizowane zarządzanie bezpieczeństwem przy użyciu spójnego modelu operacyjnego.
  • Wgląd w stan usług sieciowych i ich kontrola – Dzięki platformie Fortinet Security Fabric firmy uzyskują możliwość pełnego wglądu w stan pracy aplikacji wdrożonych w środowisku AWS oraz stosowania reguł polityki bazujących na oczekiwanym rezultacie (intent-based). Dzięki wykorzystaniu dynamicznych grup adresowych i logicznego nazewnictwa zasobów chmurowych, Security Fabric ułatwia firmom skalowanie reguł polityki bezpieczeństwa w całej infrastrukturze chmurowej.
  • Szeroka ochrona przeciwko różnorodnym rodzajom ataków – Fortinet zapewnia klientom AWS szeroki zestaw produktów zabezpieczających sieć, co pozwala im na dodanie dodatkowej warstwy ochrony i bezpieczne uruchomienie dowolnej aplikacji w dowolnym miejscu, zarówno w lokalnym środowisku, jak i w chmurze.

Rozwiązania Fortinet dostępne w samoobsługowym AWS Marketplace

Fortinet wprowadził do samoobsługowego sklepu AWS Marketplace szeroką gamę produktów ochronnych dostępnych w maszynach wirtualnych, kontenerach, a także w modelu SaaS. Zapewniono także elastyczne formy rozliczeń, m.in. możliwość skorzystania z posiadanych już licencji (Bring Your Own License, BYOL) oraz płatności abonamentowej (Pay As You Go, PAYG). W AWS Marketplace dostęne są następujące produkty: FortiGate-VM Next Generation Firewall, FortiWeb WAF, FortiMail, FortiSandbox, Fortinet Managed Rules for AWS WAF i inne.

źródło:  Fortinet

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: