IDC – sprzedaż serwerów w Polsce

IDC: Wysoka sprzedaż serwerów w Polsce pomimo pandemii – wzrost sprzedaży o 30% w 3 kwartale 2020 roku

W 3 kwartale 2020 roku sprzedaż serwerów x86 w Polsce była wyjątkowo wysoka. Na rynek dostarczono ok. 9,8 tys. maszyn o wartości niemal 61 mln USD, co oznacza aż 30-procentowy wzrost wartości rynku serwerów w porównaniu do 3 kwartału 2019 roku.

Reklamy

IDC
Najwyższym wynikiem mogła się pochwalić firma Dell EMC z niemal 44-procentowym udziałem rynkowym, utrzymując od końca 2017 roku nieprzerwanie pozycję lidera. W trzecim kwartale 2020 roku nastąpiła jednak zmiana na pozycji wicelidera. Firma Huawei o włos wyprzedziła HPE utrzymujące dotychczas drugą pod względem wartości sprzedaży pozycję rynkową równie długo jak Dell pierwszą

Test Nokia 8.3 5G – globalny smartfon 5G

W 3 kwartale 2020 roku ograniczone inwestycje w ciężką infrastrukturę dały się odczuć wielu producentom. Jednak na ostateczny wynik wpłynął olbrzymi przetarg Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, pod który firma Huawei dostarczyła prawie 1300 serwerów, w przeważającej mierze blade’owych. A to tylko część projektu, który będzie realizowany jeszcze w kolejnych dwóch kwartałach. Tak duże projekty nie zdarzają się w Polsce często, przez co rynek odnotował znaczący wzrost” – wyjaśnia Damian Godos, analityk IDC.

źródło: IDC

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: