Bolt Lawendowe Love – zawieszki zapachowe do aut

Bolt stworzył Lawendowe Love, czyli zawieszki zapachowe do aut. Nikt o to nie prosił, ale każdy potrzebuje

Lawendowe Love

Relaksujący zapach lawendy, uspokajający olejek pomarańczowy oraz kojący olejek ylangowy – Lawendowe Love to łagodząca nastroje społeczne kompozycja zapachowa, dzięki której Polacy może zaczną się wreszcie do siebie uśmiechać.

Reklamy

Test Xblitz Z4 – uchwyci każdy szczegół podróży

Od dziś w wybranych autach Bolt można znaleźć zapachy samochodowe w formie zawieszki. Stworzona specjalnie na potrzeby Bolt kompozycja naturalnych olejków eterycznych – Lawendowe Love – pozwoli pasażerom i kierowcom na chwilę relaksu tak potrzebnego po miesiącach narastających problemów społecznych. Zawieszka kształtem nawiązuje do terytorium Polski, aby przypomnieć, że znajdzie się w niej miejsce dla wszystkich. 

– Z jednej strony widzimy, że narastające podziały w społeczeństwie przyczyniają się do eskalacji negatywnych postaw i zachowań. Z drugiej – wiemy, że każdego dnia podróżują z nami dziesiątki tysięcy osób. Jeśli aromaterapia może wpłynąć na nastrój człowieka, to być może wpłynie też na nastrój społeczeństwa. Skoro nic innego nie działa, to naszym zdaniem warto spróbować – komentuje Maksymilian Malicki, Global Brand Manager w Bolt.

 – Stworzyłam kompozycję Lawendowe Love, by pomóc innym w ucieczce od zimnej, ciemnej i brutalnej rzeczywistości. Teraz wsiadając do wnętrza ciepłego i przyjemnie pachnącego auta użytkownicy platformy Bolt poczują się zrelaksowani, na chwilę się odprężą i wysiądą naładowani pozytywną energią. Dotychczas efektami mojej pracy podzieliłam się z moją rodziną, ale chcę, by więcej osób mogło poczuć korzyści aromaterapii i odnaleźć w sobie odrobinę więcej miłości dla bliźniego powiedziała o Lawendowe Love współtwórczyni, Edyta Ciesielska (za dnia członkini zespołu Bolt).

Test Navitel AR280 Dual – rejestrator video przód/tył

Aromaterapia jest znaną od wieków metodą medycyny alternatywnej, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne. Także teraz ta niekonwencjonalna metoda leczenia towarzyszy osobom, które szukają sposobu by uwolnić się od stresu i odzyskać równowagę. Media donoszą, że współcześni badacze interesują się tematem i odnajdują dowody potwierdzające pozytywny wpływ aromaterapii.

Na uniwersytecie w Düsseldorfie wykazano, że molekuły zapachowe olejku jaśminowego z drzewa Gardenia jasminoides wywołują w ludzkim mózgu reakcję podobną do popularnych leków nasennych. Natomiast eksperyment przeprowadzony przez naukowców z Griffith University wśród pielęgniarek z australijskich szpitali, wykazał, że sesje relaksacyjne z użyciem aromaterapii i muzyki relaksacyjnej pozwoliły na obniżenie poziomu stresu (z 60% pielęgniarek, które skarżyło się na objawy lękowe, od umiarkowanych po silne, do 8%).

źródło: Bolt

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: