iRobot x Anna Halarewicz – charytatywna aukcja

iRobot zaprezentował niedawno jedyną w swoim rodzaju wersję robota odkurzającego Roomba s9+. Urządzenie wraz ze stacją dokującą zostało pomalowane przez Annę Halarewicz – cenioną ilustratorkę modową. Podobnie jak w przypadku zeszłorocznej akcji iRobot x Mateusz Suda, w tym roku również robot został przekazany na licytację, z której środki trafią na cele charytatywne. Roombę s9+ można już licytować w serwisie internetowym Allegro.

iRobot Roomba s9+

Marce iRobot, producentowi najpopularniejszych robotów sprzątających na świecie, już od 30 lat przyświeca cel tworzenia produktów, które niosą ludziom realną pomoc m.in. w domowych obowiązkach. Pomaganie w genach ma również autoryzowany importer i dystrybutor marki w Polsce – firma DLF z Gdyni. W ubiegłym roku zapoczątkowała ona akcję „iRobot x …”. W jej ramach polscy artyści tworzą wyjątkowe wersje robotów sprzątających amerykańskiego pioniera domowej robotyki, które przekazywane są na aukcję charytatywną. W pierwszej edycji akcji iRobot Roomba i7+ autorstwa Mateusza Sudy został zlicytowany za kwotę przekraczającą siedem tysięcy złotych.

W tym roku organizator zaprosił do współpracy cenioną ilustratorkę modową – Annę Halarewicz. Artystka przygotowała trzy projekty, na które w mediach społecznościowych głosowali polscy fani marki iRobot. Jak sama tłumaczy:

Przedstawiłam trzy projekty dając też szansę odbiorcom, aby sami zdecydowali, który projekt najbardziej przypadł im do gustu. Przyznam, że wizja, która zwyciężyła była dla mnie sporym wyzwaniem. Wszystko to przez linearyzm grafiki, który implikował konieczność skupienia się na szczegółach.

iRobota Roomba s9+ autorstwa Anny Halarewicz pozostaje spójna ze stylem ilustratorki i stanowi rozmyślania nad płcią piękną. Dopełnieniem projektu iRobot x Halarewicz są – artystyczna sesja fotograficzna autorstwa Arkadiusza Budkiewicza oraz materiał filmowy, za który odpowiada Konrad Koterba.

Sprzęt można licytować już w serwisie internetowym Allegro. Dochód z akcji zostanie w pełni przekazany na cele charytatywne Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a zwycięzcę i nowego posiadacza wyjątkowego modelu iRobot Roomba s9+, poznamy w na początku 2021 roku.

iRobot Roomba s9+

To flagowy model robota odkurzającego w ofercie amerykańskiego producenta robotów sprzątających. Posiada istny arsenał rozwiązań, które wynoszą efektywność na wyższy poziom. Można wymienić tu np. sensor 3D, który stale analizuje to, co znajduje się przed robotem, by jeszcze lepiej odpowiadać na warunki otoczenia i efektywniej sprzątać w rogach.

TCL SOCL 500 TWS – słuchawki douszne w naszych rękach

Ponadto wyposażono go w wymienny, wysoce-efektywny filtr, który zamknie w zbiorniku robota blisko 100 procent cząsteczek pleśni, pyłków i alergenów roztoczy kurzu. Niezwykle wygodnym, również dla alergików, rozwiązaniem jest stacja Clean Base, która znajduje się na wyposażeniu standardowym iRobota Roomba s9+. Dzięki niej można zapomnieć o opróżnianiu zbiornika robota na długie tygodnie, ponieważ zebrane zabrudzenia są automatycznie zasysane do instalowanego w stacji worka.

Dodatkowo dzięki specjalistycznym czujnikom może adaptować na bieżąco swoją pracę do przestrzeni naszych domów. Wygody użytkowania dopełnia nowa aplikacja iRobot Home, która powstała na bazie stworzonej przez firmę platformy Genius. Daje ona pełną kontrolę nad robotem, a dzięki inteligentnym mapom iRobota Roomba s9+ można wysyłać do pracy w konkretnych pomieszczeniach czy obszaru naszego domu. Sama aplikacja dostarczy również sugestii dotyczących harmonogramu pracy robota w oparciu o nasze nawyki w zakresie sprzątania lub czynniki zewnętrzne – np. częstsze odkurzanie w okresie pylenia roślin.

iRobot

4 myśli na temat “iRobot x Anna Halarewicz – charytatywna aukcja

 • 5 stycznia 2021 o 12:46
  Permalink

  brawo dla irobota. 🙂 warto się dzielić. 🙂

  Odpowiedz
 • 25 grudnia 2020 o 22:40
  Permalink

  brawo irobot!!! porządna i dobra marka!

  Odpowiedz
 • 25 grudnia 2020 o 21:48
  Permalink

  Świetna akcja! i chyba nie pierwsza z tego co kojarzę. juz chyba irobot robił taką charytatywną współpracę.

  Odpowiedz
 • 23 grudnia 2020 o 23:14
  Permalink

  Super! Jak ktoś wspiera wośp to już ma u mnie dużego plusa.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: