Huawei w europejskiej czołówce innowatorów

Według unijnego zestawienia ‘The 2020 EU Industrial R&D Investment Scoreboard’ Huawei zajął trzecie miejsce w Europie pod kątem inwestycji w obszarze badań i rozwoju. To awans o dwie pozycje w porównaniu do poprzedniej edycji badania.

‘The 2020 EU Industrial R&D Investment Scoreboard’ jest zestawieniem przygotowanym przez Wspólne Centrum Badawcze UE na zlecenie Komisji Europejskiej. Ranking ten określa poziom europejskich inwestycji w badania i rozwój pośród 2500 firm z całego świata, które odpowiadają za 90 proc. światowych nakładów w tym obszarze.
Test Huawei P smart 2021 – 4 aparaty i niedrogi, czy warto?

Unia Europejska potwierdza tym zestawieniem, że Huawei znajduje się obecnie w czołówce najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw na świecie. Aby utrzymać europejski styl życia dla przyszłych pokoleń, Europa będzie musiała korzystać z najlepszych technologii i innowacji. Huawei jest gotowy do współpracy z Europą na rzecz wspólnej świetlanej przyszłości – komentuje wyniki Abraham Liu, główny przedstawiciel Huawei w instytucjach Unii Europejskiej.

Większość badań naukowo-rozwojowych prowadzonych przez Huawei ma miejsce w Europie. Huawei założył swój pierwszy ośrodek badawczy w Szwecji już w 2000 roku. Obecnie, dzięki serii partnerstw z ponad 150 europejskimi uniwersytetami, Huawei jest głęboko związanym z ekosystemem badawczym rynku teleinformatycznego w Europie. Niedawno firma otworzyła nowe centrum badawczo-rozwojowe na Węgrzech. Zlokalizowane w Budapeszcie nowoczesna placówka R&D skupi się na badaniach związanych ze sztuczną inteligencją, przetwarzaniem obrazów oraz systemami rozproszonymi.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: