Bądź przy mnie – Plus wspiera chorych na COVID-19

Bądź przy mnie – Plus partnerem technologicznym akcji

 Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie (PTODM) zaprasza szpitale do udziału w ogólnopolskim programie „Bądź przy mnie – wsparcie społeczne i duchowe dla chorych hospitalizowanych z powodu COVID-19”. Partnerem technologicznym akcji jest sieć Plus.

Bądź przy mnie
Badz przy mnie

Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie (PTODM), we współpracy z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, Zespołem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Polską Radą Ekumeniczną, pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Pacjenta realizuje ogólnopolski program „Bądź przy mnie – wsparcie społeczne i duchowe dla chorych hospitalizowanych z powodu COVID-19”.

Recenzja Neno Medic T05 – termometr bezdotykowy

Celem programu jest zapewnienie, aby chorzy na COVID-19 nie byli samotni w szpitalu, zwłaszcza w okresie zagrożenia życia, bezradności i umierania i aby nikt nie był pozbawiony opieki duchowej właśnie wtedy, gdy najbardziej jej potrzebuje – mówi prof. Małgorzata Krajnik, Prezes PTODM.

Do udziału w programie zostały zaproszone wszystkie szpitale publiczne.

W celu umożliwienia chorym na COVID-19, szczególnie niesamodzielnym, w stanie ciężkim lub w stanie zagrożenia życia, wirtualnego kontaktu z osobami bliskimi w ramach pierwszej części programu („Porozmawiaj ze mną”) zostaną szpitalom uczestniczącym w programie dostarczone smartfony z pakietem darmowych rozmów i transmisji danych.

Czy sterylizator UV nada się do dezynfekcji smartfona – sprawdziliśmy?

Telefony oraz karty SIM przekazał bezpłatnie Polkomtel, operator sieci Plus z Grupy Polsat, która wraz z Zygmuntem Solorzem przeznaczyła na walkę z epidemią już około 50 mln złotych.

Parterem, który zapewni na swój koszt dostarczenie przesyłek z telefonami do szpitali, jest FedEx Express, jedna z największych na świecie firm oferujących usługi przesyłek ekspresowych

W ramach drugiej części programu („Podnieś mnie na duchu”) PTODM zapewnia wsparcie w zakresie środków ochrony osobistej dla kapelanów.

Program ma szczególne znaczenie wobec zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, które wielu chorych będzie musiało spędzić w szpitalu, w odizolowaniu od swoich bliskich.

Informacje o programie znajdują się na stronie internetowej ptodm.org.pl. Pytania dotyczące programu można kierować pod adresem ptodm@mp.pl.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: