Spokojne i bezpieczne święta Bożego Narodzenia

Spokojne i bezpieczne święta Bożego Narodzenia

Według danych Komendy Głównej Policji, podczas ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia doszło do 187 wypadków drogowych. Z kolei strażacy, również w okresie świątecznym, interweniowali 1,6 tys. razy, w tym 416 z powodu pożarów. Są to niepokojące dane. Nie mamy wpływu na rzeczywistość, ale możemy sprawić, aby tegoroczne święta były bezpieczne decydując się na zakup ubezpieczenia, które ochroni przed następstwami nieprzewidzianych zdarzeń.

Komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu magiczny oraz długo wyczekiwany okres. Ubieranie choinki, przygotowywanie świątecznych potraw i wypieków, przystrajanie domu kolorowymi ozdobami z najbliższymi… Chociaż większość z nas spędzi święta Bożego Narodzenia w domu nie powinniśmy zapominać o tym, że nawet w naszych czterech kątach może dojść do niespodziewanego wypadku czy zdarzenia, które mogą zakłócić świąteczny spokój.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, podczas którego powinniśmy zadbać nie tylko o kolorowy wystrój domu i pięknie przystrojoną choinkę, ale również o bezpieczeństwo, aby nic nie zakłóciło naszego spokoju. Według statystyk Policji w 2019 roku zanotowano 71 tys. włamań z kradzieżami – to o 2 tysiące więcej w porównaniu do 2018 roku. Tegoroczne święta Bożego Narodzenia spędzimy w większości w swoich własnych domach czy mieszkaniach, jednak nie powinno to uśpić naszej czujności – złodzieje wykorzystają każdą okazję, a ich spryt i przebiegłość sprawiają, że nie jesteśmy się w stanie zorientować, kiedy mogło dojść do przykrego zdarzenia jakim jest włamanie z rabunkiem.

Anna Pawłowska- Kruzińska Dyrektor Marketingu CUK Ubezpieczenia.

Test MSI Prestige 14 A10SC – ultrabook i mobilna stacja robocza

Zmierzający ku końcowi 2020 rok był zaskoczeniem dla nas wszystkich – warto zadbać, aby nadchodzące święta były spokojne, bezpieczne i radosne. CUK Ubezpieczenia przygotowało oferty od czterech towarzystw, które zapewnią pełną ochronę przed wszelkimi nieszczęśliwymi zdarzeniami, które mogą mieć miejsce w gospodarstwie domowym.
Pakiet od Compensy „Mój Dom” przeznaczony jest dla wszystkich, którzy poszukują jak najszerszej ochrony swojego mienia. Dzięki ofercie ubezpieczymy m.in. mieszkanie, dom, budynki gospodarcze, a nawet ruchomości domowe na posesji, balkonie i tarasie.
Z kolei w Proamie opłacając dodatkową składkę mamy możliwość ubezpieczenia domu czy mieszkania w przypadku nieszczęśliwych wypadków spowodowanych silnym wiatrem, deszczem czy śniegiem, a także w sytuacji zalania mieszkania, przepięcia czy wandalizmu. Natomiast tym, co wyróżnia ofertę od Generali jest ochrona budynku przed szkodami zalaniowymi i kradzieżowymi, nawet jeśli drzwi lub okna nie były zamknięte. Natomiast w ofercie ALL Risk zakres ubezpieczenia jest szeroki i gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku zdarzeń tj. oszustwo na wnuczka, uszkodzenie budynku graffiti czy szkód spowodowanych przez zwierzęta. Natomiast TUZ Ubezpieczenia – w swojej ofercie posiada cztery warte uwagi pakiety, dzięki którym ubezpieczymy nie tylko dom czy mieszkanie, ale również mienie znajdujące się w budowie.  

Bezpieczeństwo na drodze

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen uroku, spokoju oraz długo wyczekiwanego odpoczynku od codziennych obowiązków. Ten magiczny, świąteczny okres zazwyczaj poprzedza gorączka świątecznych przygotowań – kto z nas nigdy nie kupił choinki na ostatnią chwilę? Albo prezentu dla bliskiego po który pędziliśmy samochodem aby tylko zdążyć przed zamknięciem sklepów w wigilię? Dla wielu z nas taki scenariusz brzmi znajomo, jednak pośpiech z pewnością nie jest najlepszym pomocnikiem. Śliska nawierzchnia, niekorzystne warunki pogodowe, chwila nieuwagi i wypadek na drodze gwarantowany…
Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia warto pomyśleć o zakupie ubezpieczenia komunikacyjnego tak, aby nic nie zakłóciło świątecznego spokoju. Z tej okazji multiagencja CUK Ubezpieczenia przygotowała cztery różne oferty, będące odpowiedzią na niespodziewane zdarzenia drogowe. Obowiązkowe OC komunikacyjne od Compensy to gwarancja wypłaty środków w przypadku wszelkich szkód wyrządzonych osobom trzecim z naszej winy. Ubezpieczenie można rozszerzyć o dobrowolne ubezpieczenie AC czy Assistance, które zapewni natychmiastową i profesjonalną pomoc w przypadku niespodziewanych zdarzeń związanych z samochodem.
Dla posiadaczy jednośladów Compensa przygotowała coś specjalnego – możliwość ubezpieczenia akcesoriów motocyklowych, tj. kasku, rękawic,  kombinezonu czy butówZ kolei w Proamie przedmiotem ubezpieczenia NNW jest życie i zdrowie posiadacza ubezpieczonego pojazdu oraz jego rodziny (współmałżonka/ki i dzieci) w sytuacjach niezwiązanych z użytkowaniem samochodu. 
Zakres ubezpieczenia jest szeroki, a ubezpieczyciel gwarantuje wypłatę środków w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu czy potrzeby nabycia protez bądź poniesionej operacji plastycznej. Kolejny ubezpieczyciel – Generali – oprócz możliwości wykupienia standardowego OC komunikacyjnego oferuje ciekawy pakiet Assistance, dzięki któremu – przy zakupie odpowiednich rozszerzeń – mamy zagwarantowaną możliwość ubezpieczenia pojazdu w każdym wieku czy skorzystania z pojazdu zastępczego nawet 10 dni w ciągu roku.
Warto również zwrócić uwagę na produkt AutoConcierge od TUZ Ubezpieczenia, który jest nowym, jedynym tego typu produktem na rynku ubezpieczeniowym. Oferta skierowana jest dla wszystkich posiadaczy obowiązkowego OC komunikacyjnego TUZ, którzy chcieliby uzyskać sprawną pomoc w przypadku, gdy ich samochód ulegnie awarii – np. w przypadku potrzeby naprawy opon.

Pamiętaj, że szczęśliwe święta to bezpieczne święta.

Wesołych i bezpiecznych świąt!


CUK Ubezpieczenia

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: