VoLTE i VoWiFi w Plusie – Jak skorzystać?

Plus uruchomił dla swoich klientów abonamentowych oraz klientów ofert na kartę technologię VoLTE (Voice over LTE) oraz usługę VoWiFi (Voice over WiFi). VoLTE umożliwia realizowanie połączeń głosowych w sieci LTE, połączenie zostaje nawiązane szybciej, a podczas rozmowy użytkownik może nadal korzystać z internetu LTE z niezmienioną prędkością. Zauważalna jest także lepsza niż dotychczas jakość dźwięku. VoWiFi pozwala natomiast na realizację połączeń głosowych oraz przesyłanie wiadomości SMS poprzez sieć Wi-Fi, pozostając w zasięgu sieci komórkowej, będąc poza nim lub gdy jest on ograniczony i to bez konieczności instalowania dodatkowej aplikacji. 

Test Xiaomi Mi 10T Lite – świetne możliwości fotograficzne z 64MP i 5G

Obie usługi dostępne są dla klientów abonamentowych indywidualnych i biznesowych oraz klientów ofert na kartę sieci Plus z włączonym LTE, na telefonach które wspierają technologię VoLTE i VoWiFi. Połączenia realizowane z wykorzystaniem VoLTE nie są dodatkowo płatne i rozliczane są tak, jak dotychczas, zgodnie z posiadanym planem taryfowym. W przypadku korzystania z VoWIFI, także za granicą, użytkownik płaci tak, jak za połączenia wykonywane w Polsce w zasięgu sieci Plus.

Jak skorzystać z VoLTE w Plusie?

Wystarczy posiadać taryfę z włączoną usługą LTE oraz telefon z aktualnym oprogramowaniem systemowym, który wspiera funkcjonalność VoLTE w sieci Plus, mieć aktywną opcję „Połączenia VoLTE” w ustawieniach telefonu oraz znajdować się w zasięgu sieci LTE Plus. O realizacji połączenia poprzez sieć LTE informuje logo VoLTE wyświetlane w górnej części ekranu telefonu. Utrata zasięgu LTE nie powoduje przerwania połączenia. W takim wypadku będzie ono prowadzone w ramach innej, dostępnej na danym obszarze technologii.

Klienci spełniający powyższe warunki mogą aktywować VoLTE dzwoniąc do Działu Obsługi Klienta pod numer +48 601102601 (z dowolnego telefonu) lub w przypadku klientów ofert na kartę wpisując kod aktywacyjny. Więcej szczegółów: www.plus.pl/volte.

Test OPPO Reno4 – wzornictwo i zaawansowane technologie

Jak skorzystać z VoWiFi (Wi-Fi Calling+) w Plusie?

Z technologii mogą skorzystać abonenci Plusa z aktywowaną transmisją LTE, którzy nawiążą stabilne połączenie z siecią WiFi, posiadają odpowiedni telefon z aktywną technologią VoWiFi oraz włączoną w telefonie funkcjonalność prowadzenia rozmów poprzez Wi-Fi. Pojawienie się dedykowanej ikonki słuchawki ze znacznikiem Wi-Fi na górnym pasku wyświetlacza telefonu informuje o realizacji połączenia przez WiFi. Usługę można aktywować dzwoniąc do Działu Obsługi Klienta pod numer +48 601102601 (z dowolnego telefonu) lub w przypadku klientów ofert na kartę wpisując kod aktywacyjny. Aktywacja Wi-Fi Calling oznacza jednoczesne włączenie usługi VoLTE, która jest niezbędna do działania usługi Wi-Fi Calling.

Jeśli podczas rozmowy użytkownik utraci zasięg Wi-Fi, połączenie będzie nadal kontynuowane poprzez sieć LTE w technologii VoLTE, o ile użytkownik aktywował VoLTE i posiada urządzenie, które na to pozwala. Jeżeli korzystający znajduje się w zasięgu sieci 3G lub 2G – rozmowa zostanie przerwana. Za granicą połączenie będzie przerwane w obu przypadkach.

Dotychczas klienci Plusa mieli możliwość korzystania z Aplikacyjnego Wi-Fi Calling+. Usługa jest nadal dostępna dla użytkowników, którzy nie posiadają telefonu umożliwiającego prowadzenie rozmów przez Wi-Fi lub oprogramowanie ich urządzenia nie zostało jeszcze zaktualizowane do obsługi technologii VoWiFi zgodnie z ustawieniami technicznymi sieci Plus.

Aktualna lista telefonów wspierających VoLTE oraz Wi-Fi Calling+ w sieci Plus. Cały czas aktywnie pracujemy nad dodaniem kolejnych terminali ze wsparciem dla tych technologii w sieci Plus. Więcej informacji na stronie www.plus.pl/volte.

Producent Model
Samsung Galaxy A10
Galaxy A20e
Galaxy A21s
Galaxy A40
Galaxy A41
Galaxy A50
Galaxy A51
Galaxy A51 5G
Galaxy A5 2017
Galaxy A8
Galaxy A6
Galaxy A6+
Galaxy A70
Galaxy A71
Galaxy A7
Galaxy A80
Galaxy A9
Galaxy Z Flip
Galaxy Fold
Galaxy Xcover 4
Galaxy Xcover 4s
Galaxy Xcover Pro
Galaxy S10 Lite
Galaxy S8
Galaxy S8+
Galaxy S9
Galaxy S9+
Galaxy S10e
Galaxy S10
Galaxy S10+
Galaxy S20
Galaxy S20+ 5G
Galaxy S20 Ultra 5G
Galaxy J3 2017
Galaxy J4+
Galaxy J5 2017
Galaxy J6
Galaxy J6+
Galaxy J7 2017
Galaxy Note 10 Lite
Galaxy Note 9
Galaxy Note 10
Galaxy Note 10+
Galaxy Note 20
Galaxy Note 20 Ultra 5G
Galaxy S20 FE 5G
Galaxy Z Flip 5G
Galaxy Z Fold2 5G
Sony Xperia 1 II
ZTE Axon 11 5G
LG K50s
Velvet
K61
K51s
K41s
K42
K52
Wing

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: