Dott ma swój pierwszy e-rower

Dott, w Polsce znany głównie z oferowania e-hulajnóg mieszkańcom stolicy, stworzył własny model elektrycznego roweru. 

Dott

Pojazd ten, naszpikowany najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, pozwoli marce Dott na jeszcze efektywniejszy rozwój swojej oferty współdzielonej mikromobilności.

 Nad innowacyjnym e-rowerem eksperci Dotta pracowali ostatnie dwa lata. Nowy pojazd jest już gotowy i trafi w marcu 2021 r. na ulice Londynu i Paryża. W ten sposób Londyn stanie się 16. europejskim miastem, w którym działa operator. Pojazd został zaprojektowany oraz wyprodukowany w Europie, aby zagwarantować najwyższą jakość i niski wpływ na środowisko.

– Ten w pełni stworzony w Europie e-rower został zaprojektowany zgodnie z naszą misją o uwolnieniu miast od zanieczyszczeń poprzez dostarczanie mieszkańcom minimalizujący ślad węglowy środek transportu, dostępny dla wszystkich. Nasza powiększona oferta (e-rower i e-hulajnogi) to nadal ten sam poziom doskonałości operacyjnej, łatwo wymienialne akumulatory gwarantujące bezpieczne ładowanie, systematyczne przeglądy i naprawy wykonywane przez doświadczonych specjalistów w naszych własnych warsztatach i na końcu recykling wyeksploatowanego sprzętu.

TCL SOCL 500 TWS – słuchawki douszne w naszych rękach

Chcemy zapewnić  najlepszy serwis e-rowerów, by były one niezawodne i bezproblemowe dla miasta, wygodne dla rowerzystów i zrównoważone dla planety. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że wkrótce wprowadzimy go na rynek w Londynie i Paryżu – Maxim Romain, dyrektor operacyjny i współzałożyciel firmy Dot.

E-rower, dostępny w 3 kolorach, jest wygodny w prowadzeniu, wytrzymały i wyposażony w najnowszą technologię zapewniającą zabezpieczenie przed kradzieżą czy wandalizmem. Poza tym Dott opracował również inteligentny system parkowania, który zostanie również zaimplementowany w e-rowerach – według danych, dzięki niemu aż 97% wszystkich podróży hulajnogami Dott w Paryżu zostało zakończonych w wyznaczonym do tego miejscu.

Test Teufel Supreme ON – z funkcją współdzielenia muzyki

Najważniejsze cechy roweru elektrycznego Dott:

  • unikalna rama wykonana z jednego kawałka, aby zagwarantować solidność,
  • specjalnie opracowane piankowe wkładki do opon zwiększające trwałość i amortyzację,
  • wał napędowy ukryty w ramie – rower nie posiada naoliwionego, skłonnego do zabrudzeń łańcucha!
  • wymienny system akumulatorów,
  • precyzyjny system geolokalizacyjny, gwarantujący łatwość parkowania.

Władze Londynu i Paryża wybrały Dotta jako operatora oferującego przemieszczanie się e-rowerami ze względu na lokalność operacyjną i najnowocześniejsze rozwiązania parkingowe, które pozwalają pasażerom na podróżowanie w wyznaczonych strefach Dott przy użyciu zaawansowanego oprogramowania do nawigacji GPS.

Operator przewiduje wprowadzenie swoich e-rowerów do kolejnych europejskich miast prawdopodobnie już w drugiej połowie 2021 roku. Obecnie jednak nie zdradza, jakie będą to lokalizacje, ponieważ rozmowy dotyczące wprowadzenia pojazdów na kolejne rynki wciąż nie zostały zakończone.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: