Emitel – RTCN Rzeszów/Sucha Góra po remoncie

Emitel zakończył prace modernizacyjno – remontowe wieży radiowo – telewizyjnej RTCN Rzeszów/Sucha Góra

10 grudnia o godz. 05:00, wszystkie emisje programów telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz cyfrowego radia (DAB+) z RTCN Rzeszów , Sucha Góra, zostały przełączone na główny system antenowy. System posiada parametry zapewniające wysoką jakość sygnału multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej i został przygotowany do zmian w nadawaniu, które nastąpią w 2022 roku.

RTCN Rzeszów/Sucha Góra

Wcześniej mając na uwadze widzów z Podkarpacia i czas potrzebny na przeprowadzenie trudnych prac remontowych przełączyliśmy na nadawanie programów telewizyjnych i radiowych na system rezerwowy, co wiązało się, w przypadku części widzów z obniżeniem siły sygnału.

„Remont był złożonym technicznie działaniem i wymagał dużego zaangażowania ze strony specjalistów Emitel, pracy w bardzo trudnych warunkach pogodowych, w niestandardowych godzinach pracy, w reżimie sanitarnym związanym z pandemią COVID-19. Między innymi prowadziliśmy prace na wysokości do 147 m n.p.t, używając ciężkiego sprzętu zdolnego instalować na wysokości elementy ważące około 3 ton. W trosce o widzów i słuchaczy robiliśmy wszystko co w naszej mocy aby prace zakończyć jak najszybciej” – powiedział Jerzy Godek, Członek Zarządu ds. Techniki Emitel S.A

Radiowo Telewizyjne Centrum Nadawcze RTCN Rzeszów/Sucha Góra emituje programy radiowe i telewizyjne dla około 900 tysięcy mieszkańców Podkarpacia. Okresowa konserwacja i modernizacja konstrukcji oraz urządzeń na wszystkich obiektach nadawczych pozwala na wyeliminowanie ryzyka poważnych awarii i utraty możliwości całkowitego odbioru sygnałów radia i telewizji, a przez to na utrzymanie najwyższej jakości świadczonych usług. Zmiany są także związane z kolejnym etapem projektu tzw. refarmingu pasma 700Mhz, którego celem jest zwolnienie częstotliwości na potrzeby telefonii piątej generacji.

Czy sterylizator UV nada się do dezynfekcji smartfona – sprawdziliśmy?

W przypadku gdyby widzowie i słuchacze mieli problemy techniczne prosimy o skontaktowanie się z naszą infolinią: 12 627 32 80 – nasi konsultanci pomogą w rozwiązaniu zgłoszenia.

źródło: Emitel

Jakie będą zmiany w telewizji naziemnej? O tym opowie przygotowany przez Emitel film edukacyjny.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: