Sylwester – tylko w domu

Sylwester A.D.2020 – prawie dwa razy więcej Polaków planuje świętować go w domu – badanie Sonos

Sylwester

Badanie przeprowadzone przez firmę Sonos, producenta rozwiązań audio multi-room, pokazuje, że mimo trudności, które spotkały nas w 2020 r., ponad połowa Polaków zamierza świętować w Sylwestra. To więcej niż europejska średnia − podobne plany ma tylko co trzeci Niemiec i co trzeci Brytyjczyk. Ostatni dzień roku w zdecydowanej większości (78%) spędzimy w domu w towarzystwie najbliższych. Zazwyczaj nadejście nowego roku w swoich czterech kątach świętuje tylko 42% Polaków.

Sylwestra spędzimy z bliskimi

Rok 2020 był trudny dla większości z nas. Tym chętniej będziemy celebrować Sylwestra z nadzieją na lepszy czas − 59% badanych Polaków zgadza się, że świętowanie nadejścia 2021 r. jest ważniejsze niż witanie poprzednich lat.

68% świętujących zamierza spędzić Sylwestra z partnerem lub partnerką, a 21% − z przyjaciółmi (w grupie wiekowej 18−24 to aż 41%). Z kolei 57% ankietowanych w wieku 35−44 lat spędzi ten czas z dziećmi, a jedna na pięć osób w wieku 75+ − samotnie.

W tym roku niemal dwa razy więcej Polaków niż zazwyczaj spędzi Sylwestra w domu.

TCL SOCL 500 TWS – słuchawki douszne w naszych rękach

Przygotowania do nocy sylwestrowej

Połowa ankietowanych zamierza przygotować idealne menu oraz zaopatrzyć się w alkohol. Popularnym zwyczajem jest też udekorowanie domu (43%).

Aż 89% z nas uważa, że muzyka jest ważnym elementem sylwestrowych celebracji (przy średniej 68% w Europie). Niemal co druga osoba będzie słuchać ulubionej muzyki i tańczyć, a 34% przygotuje w tym celu specjalną playlistę z wybranymi utworami. Najpopularniejszymi gatunkami wśród Polaków są Pop (69%), Dance (65%) oraz Rock (48%).

W wynikach badania szczególnie zwraca uwagę to, jak ważna jest muzyka dla naszego dobrego samopoczucia. Playlista z selekcją naszych ulubionych, pasujących do nastroju utworów, to niezbędnik sylwestrowej nocy niezależnie od tego, w jaki sposób, z kim i gdzie ją spędzamymówi Brian Beck, Globalny Dyrektor Muzyczny w Sonos.

Test Teufel Supreme ON – z funkcją współdzielenia muzyki

Jak będziemy się bawić?

Świętowanie w dobrym towarzystwie to ważny aspekt dla 93% badanych. Ciekawe rozmowy to niezbędny element nocy sylwestrowej dla trzech na czterech respondentów. Połowa Polaków o północy chce oglądać pokazy fajerwerków, a dwie trzecie pocałuje swojego partnera lub partnerkę.

Sylwester okazuje się dla Polaków ważnym świętem. Zdecydowanie chcemy spędzić je z bliskimi, dobrze się bawiąc przy dźwiękach ulubionej muzyki. Impreza to dobry czas na spojrzenie w przyszłość z optymizmem.

Badanie zostało przeprowadzone przez Opinium Research, brało w nim udział 10 000 respondentów z następujących krajów: Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Polska, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Zjednoczone Królestwo w tym 500 respondentów z Polski.

źródło: Sonos

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: