Niebo o północy – wyjątkowy koncert noworoczny już jutro

JIMEK x NOSPR x Netflix – niesamowity audiowizualny koncert noworoczny muzyki z filmu „Niebo o północy” już jutro o 18:00 na kanale YouTube Netflix Polska

JIMEK, NOSPR, Netflix

Wszechświat pomieści wszystkich, ale zachęcamy do zarezerwowania sobie miejsca poprzez dołączenie do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/3Q91uClhp

Jak połączyć się z kimś, od kogo dzielą nas lata świetlne? 3 stycznia 2021 r. cały wszechświat będzie mógł usłyszeć niezwykły noworoczny koncert. Radzimir Dębski wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach zagrają muzykę z filmu Netflix „Niebo o północy”, skomponowaną przez nagrodzonego Oscarem Alexandre’a Desplata. Premiera audiowizualnego widowiska rozpocznie się o godzinie 18:00 na kanale YouTube Netflix Polska, a sama kompozycja zostanie wysłana w kosmos.

Najnowszy film George’a Clooneya „Niebo o północy” to postapokaliptyczna opowieść o samotnym naukowcu, który za wszelką cenę stara się powstrzymać ekipę astronautów przed powrotem na Ziemię, gdzie doszło do tajemniczej katastrofy. To zachwycająca skalą produkcji, a zarazem bardzo intymna, opowieść o samotności, ludzkiej potrzebie kontaktu i nadziei.

W budowaniu tej atmosfery ogromną rolę odgrywa ścieżka dźwiękowa filmu, skomponowana przez dwukrotnego zdobywcę Oscara Alexandre’a Desplata („Kształt Wody”, „Grand Budapest Hotel”, „Harry Potter i Insygnia Śmierci”).

Już w najbliższą niedzielę każdy będzie mógł usłyszeć i zobaczyć jak ta pełna emocji muzyka wypełniła przestrzeń NOSPR – jednej z najbardziej spektakularnych sal koncertowych w Europie. Dopełnieniem warstwy muzycznej jest multimedialna scenografia, która pozwoli widzom przenieść się w świat filmu.


Muzyka to uniwersalny język, który jest w stanie dotrzeć w najodleglejsze zakątki świata. I wszechświata. Zaraz po premierze – we współpracy z Centrum Nauki Kopernik – zapis dźwiękowy koncertu zostanie wysłany w kosmos. Sygnał będzie precyzyjnie skierowany w stronę jednej z egzoplanet, na której panują warunki zbliżone do tych na Ziemi. „Jest tam ktoś”? – pyta główny bohater filmu, próbując nawiązać połączenie ze stacją kosmiczną. Z pewnością o żadnej pustce nie ma mowy, gdy chociaż po jednej ze stron jest człowiek.

Recenzja Creative T100 – głośniki, które obudziły stare radio

JIMEK i NOSPR po raz pierwszy zagrają wspólnie muzykę filmową. – Hollywoodzka muzyka filmowa to coś, co zawsze we mnie grawitowało – mówi o projekcie Radzimir Dębski (JIMEK) – Praca z orkiestrą NOSPR i samo przebywanie w tych murach to metafizyczne przeżycie. Nie mogę uwierzyć, że udało mi się w tym roku w ogóle stanąć przed orkiestrą. Nawet nie zdawałem sobie sprawy jak się za muzyką na żywo stęskniłem, jak mi jej brakowało.

Projekty z JIMKIEM są dla nas za każdym razem pewnym wyzwaniem. NOSPR znany jest już jednak z tego, że przekracza granice i eksperymentuje z muzyką – opisuje współpracę Ewa Bogusz-Moore, dyrektor NOSPR. –A tym razem zdobyliśmy się na to, żeby wysłać ją w kosmos – dodaje JIMEK.

Więcej szczegółów pod linkiem: https://fb.me/e/3Q91uClhp

Film „Niebo o północy” jest już dostępny na Netflix.

O muzyce w filmie „Niebo o północy”
Krajobraz dźwiękowy filmu został ukształtowany przez dwukrotnego zdobywcę Oscara, kompozytora Alexandre’a Desplata, który stworzył ścieżkę dźwiękową wyróżniającą się nie tylko bogatym brzmieniem, ale też swoją długością.

Muzyka jest postacią w tym filmie, ponieważ jego spora część jest bez słów – argumentuje Clooney. – Połowa filmu jest bez dialogów. Dlatego muzyka jest swego rodzaju dialogiem. Potrzebowaliśmy, żeby grała muzyka. Potrzebowaliśmy jej, żeby łatwiej nam było zrozumieć, co dzieje się w naszych głowach.
Kiedy zacząłem o tym rozmawiać z Alexandrem, powiedział: „Chyba chcesz, żebym napisał koncert” – śmieje się Clooney. – A ja na to: „Tak, chcę, żebyś napisał koncert!”. I to właśnie zrobił. Rozumie emocje równie dobrze co inni znani mi kompozytorzy.

Desplat stworzył muzykę orkiestralną do kilku innych ikonicznych produkcji z udziałem Clooneya, między innymi „Syriany” i „Fantastycznego pana Lisa”.

 

O filmie „Niebo o północy”
Po tajemniczej katastrofie, która zdziesiątkowała ludność na całej planecie, przebywający w Arktyce naukowiec (George Clooney) próbuje ostrzec powracającą z odległej podróży kosmicznej astronautkę (Felicity Jones) oraz jej ekipę przed czyhającym na nich na Ziemi niebezpieczeństwem. Okazuje się, że nawet w obliczu zagłady ludzka potrzeba bliskości potrafi pokonać dzielące ich lata świetlne, aby połączyć dwójkę ocalałych.

Test Huawei Sound – fajnie wygląda i gra

Film w reżyserii George’a Clooneya według scenariusza Marka L. Smitha jest adaptacją uznanej przez krytyków postapokaliptycznej powieści Lily Brooks-Dalton „Dzień dobry, północy” z 2016 r.

Wśród gwiazdorskiej obsady znajdują się nominowana do Oscara Felicity Jones („Teoria wszystkiego”), nominowany do Złotego Globu David Oyelowo („Selma”), nagrodzony statuetką Emmy Kyle Chandler („Friday Night Lights”) oraz nominowany do Oscara Demián Bichir („Lepsze życie”). W filmie występują również Tiffany Boone („Małe ogniska”), Ethan Peck, Sophie Rundle („Peaky Blinders”), Miriam Shor oraz ośmioletnia debiutantka Caoilinn Springall.

źródło: Netflix Polska

2 komentarze do “Niebo o północy – wyjątkowy koncert noworoczny już jutro

 • 7 kwietnia 2021 o 08:55
  Permalink

  Patrzcie tutaj – https://goingapp.pl/hommage Już niedługo koncerty, więc stopniowo powinno to wracać do normalności. Swoją drogą szacunek dla tego gościa, że udało mu się osiągnąć taki sukces w Polsce, z taką muzyką 😉 Kiedyś też bym nie powiedział, że może mnie zainteresować taka muzyka.

  Odpowiedz
  • 7 kwietnia 2021 o 09:05
   Permalink

   Andrea Bocelli podczas Koncertu Wielkanocnego „Cud życia” – przepiękny koncert.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: