Motorcycle Mechanic Simulator 2021 – demo już w styczniu

Play2Chill, notowany na NewConnect producent gier wideo na PC, konsole i urządzenia mobilne z Grupy PlayWay, w pierwszej połowie stycznia udostępni demo swojego największego tytułu – Motorcycle Mechanic Simulator 2021. Koncepcja gry oparta jest na jednym z najpopularniejszych projektów Grupy PlayWay, Car Mechanic SimulatorMMS przenosi gracza do klimatu amerykańskich lat 50.,  przedstawionych m.in. w filmie Easy Rider. W rozgrywce pojawiają się dwukołowce typu chopper, których pierwowzorem był kultowy Harley Davidson. Premiera pełnej wersji projektu planowana jest w pierwszej połowie 2021 r.

Motorcycle Mechanic Simulator 2021
Motorcycle Mechanic Simulator 2021

Motorcycle Mechanic Simulator 2021 wzorowany jest na jednym z najbardziej znanych tytułów grupy PlayWay – Car Mechanic Simulator, której sprzedaż – już w 2017 roku – przekroczyła milion egzemplarzy. Gra Play2Chill oferuje innowacyjną mechanikę rozgrywki, w ramach której gracz będzie miał możliwość personalizacji pojazdu, tworząc maszynę swoich marzeń. Zanim MMS 2021 trafi do sprzedaży, spółka udostępni na platformie Steam darmowe demo.

– Development gry jest aktualnie na zaawansowanym poziomie, zrealizowaliśmy już 75-80% całego projektu. Demo MMS-a zamierzamy udostępnić w pierwszej połowie stycznia, a pełną wersję gry w pierwszej połowie 2021 r.  Liczymy, że tytuł zostanie pozytywnie odebrany przez miłośników motocykli oraz gamingu. Staraliśmy się jak najdokładniej odwzorować pracę mechanika motocyklowego i w tym celu wykorzystaliśmy ponad 400 części w budowie każdego pojazdu.  MMS 2021 to dla gracza nie tylko źródło rozrywki, ale również wiedzy na temat funkcjonowania pojazdów jednośladowych oraz sposobu ich tuningu – dodaje Tomasz Róziecki, prezes Play2Chill.

Babbel – rozpoczęłam naukę j. angielskiego z aplikacją … jak mi idzie?

Fabułę Motorcycle Mechanic Simulator 2021 wyróżnia realistyczna oprawa wizualna. W trakcie gry, zawodnik zdecyduje czy sprzeda naprawiony pojazd, czy będzie nim odkrywać amerykańskie ulice.

– Nowatorski wśród symulatorów tryb rozgrywki wniesie dużo świeżości do tej kategorii gier, zachowując jednocześnie wysoką grywalność, poprzez odwołanie do mechanik znanych graczom z innych tytułów. W naszej produkcji, gracz będzie odbudowywał oraz modyfikował motocykle według własnego pomysłu. Nie wykluczamy wprowadzenia płatnych dodatków rozszerzających jego możliwości, np. poprzez dodawanie innych typów motocykli, czy licencji znanych marek. Poza aspektem technicznym, gracz zmierzy się również z wyzwaniem ekonomicznym, od którego zależeć będzie przebieg i zaawansowanie dalszej rozgrywki – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill.

W pierwszym etapie tytuł zostanie wydany na PC, w przyszłości spółka zakłada rozwój o inne platformy – PlayStation oraz Xbox. Całkowite nakłady poniesione na proces przygotowania gry i jej marketing oscylują w granicach 1 mln. zł. Play2Chill jest producentem oraz wydawcą tytułu.

Recenzja Creative SXFI Gamer – zmienia oblicze gry

Spółka obecnie pracuje również nad innymi projektami, m.in. symulatorem kata –The Headsman oraz Aztec Empire. W październiku br. Play2Chill udostępnił trailer drugiej gry. Produkcja została bardzo dobrze przyjęta przez odbiorców. Wydanie wersji demo gry Aztec Empire, planowane jest w pierwszej połowie 2021 r.

W grudniu Play2Chill ogłosiło także Far North Survival – tytuł z portfolio produkcyjno-wydawniczego. Symulator przetrwania, osadzony w pokrytym lodem obszarze za kołem podbiegunowym, powstaje przy współpracy z FrogVille Games. Premiera w wersji na PC planowana jest w drugim kwartale 2022 roku.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: