Ostateczna wygrana SkyCash w Warszawie

Sąd Okręgowy w Warszawie ostatecznie oddalił skargę mPay S.A. w sprawie przetargu na obsługę płatności parkingowych w Warszawie. Korzystny dla SkyCash wyrok wydany 30 grudnia ur. kończy roczną batalię o płatności za parkowanie w Warszawie.

Przypomnijmy, SkyCash w grudniu 2019 roku wygrał 2 letni przetarg na obsługę płatności mobilnych w strefie płatnego parkowania w Warszawie. O ten sam zakres w przetargu ubiegał się także mPay, jednak jego oferta była znacznie mniej korzystna niż oferta SkyCash. Wybór dokonany przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, który był organizatorem postępowania, został zaskarżony przez mPay do Krajowej Izby Odwoławczej, zajmującej się rozstrzyganiem sporów w postępowaniach publicznych. W styczniu ur. KIO podtrzymało wybór SkyCash na operatora płatności w Warszawie. mPay odwołał się od tej decyzji do Sądu Okręgowego Odwoławczego w Warszawie. 30 grudnia 2020 r. sąd ten prawomocnie, czyli ostatecznie oddalił skargę mPay.

Czy sterylizator UV nada się do dezynfekcji smartfona – sprawdziliśmy?

SkyCash ma już długie doświadczenie z odwołaniami i skargami swojego mniejszego konkurenta. W 2015 roku SkyCash wybrał 3 letni przetarg na obsługę płatności za parkowanie w Warszawie. Wygrana została zaskarżona przez mPay do Krajowej Izby Odwoławczej, która odrzuciła odwołanie. W 2018 roku wybór mPay został skutecznie zanegowany w KIO przez SkyCash, a następnie sąd okręgowy w Warszawie ostateczne potwierdził rację SkyCash. Obecny, kolejny korzystny wyrok sądu dla SkyCash, to trzecia porażka mPay w przetargach w Warszawie. Merytoryczna i rzetelna kalkulacja kosztów wygrała z pieniactwem i ciągłymi próbami angażowania wymiaru sprawiedliwości do unieważnienia przetargów.

SkyCash może pochwalić się największą liczbą użytkowników i płatności mobilnych w SPPN w Warszawie. Usługa mobiParking w SkyCash pozwala zdalnie, bezpiecznie i wygodnie rozpocząć i zakończyć parkowanie. SkyCash nie pobiera za to dodatkowych opłat od użytkowników.

źródło: SkyCash Poland

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: