Co dalej z ceną Bitcoina – komentarz Bitpandy

W niedzielę, 3 stycznia 2021 cena Bitcoina przebiła 34 tys. dol. – czyli 127 tys. zł. To kolejny rekord kryptowaluty w ciągu ostatnich miesięcy. Ten przełomowy moment przychodzi dokładnie w 11. rocznicę narodzin Bitcoina.

bitcoin
Poniżej krótki komentarz dotyczący fundamentalnej zmiany postrzegania bitcoina na rynku inwestycyjnym, autorstwa Erica Demutha, CEO i jednego z założycieli Bitpandy – wiodącego europejskiego neobrokera, właściciela platformy do handlu aktywami cyfrowymi, w tym m.in. kryptowalutami.

Dni gdy Bitcoin budził w ludziach na zmianę zdumienie i obojętność dawno minęły. Bez wątpienia waluta ta udowodniła już, że jest uznanym i świetnie funkcjonującym aktywem. Wartość Bitcoina wzrosła w ubiegłym roku o ponad 300 proc., ponieważ coraz więcej inwestorów instytucjonalnych zdecydowało się zwrócić w kierunku walut cyfrowych. Dziś widzimy jak Bitcoin staje się elementem rekomendowanych strategii alokacji dla inwestorów instytucjonalnych i banków inwestycyjnych. To pokazuje jak ważnym aktywem stał się świecie inwestycji. Obserwujemy też dynamiczny wzrost liczby nowych klientów detalicznych, którzy każdego dnia wchodzą na ten rynek. Wiele wskazuje na to, że ostatnie tygodnie były dopiero początkiem bezprecedensowych wzrostów. Choć należy spodziewać się nieuchronnych wahnięć kursu, Bitcoin jest na dobrej drodze by stać się „złotem” na miarę XXI wieku.

Bitpanda to pochodzący z Wiednia fintech, neobroker, którego misją jest demokratyzacja inwestycji i zlikwidowanie barier dostępu do aktywów inwestycyjnych dzięki ich cyfryzacji. Firma, wierzy że przyszłość inwestycji kształtować będą innowacje w obszarze kryptowalut, cyfrowych aktywów i technologii blockchain. Uruchomiona w 2014 roku platforma Bitpanda, jest dziś popularną platformą handlową i giełdą aktywów cyfrowych, zarówno dla nowicjuszy, jak i ekspertów inwestujących w kryptowaluty i inne aktywa cyfrowe. Bitpanda ma 1,2 mln użytkowników. Umożliwia handel popularnymi aktywami cyfrowymi, takimi jak Bitcoin czy Ethereum, jak również inwestycje cyfrowe w złoto i ponad 30 innych zdigitalizowanych aktywów. Bitpanda działa pod nadzorem austriackiego Urzędu Nadzoru – FMA (Finanzmarktaufsichtsbehörde). Posiada licencję dostawcy usług płatniczych PSD2.

Test TP-Link Archer C6U – router z portem USB dla każdego

W grudniu firma ogłosiła, że planuje uruchomienie w Krakowie centrum Innowacji i Technologii, w którym zatrudnienie znajdzie 300 wykwalifikowanych specjalistów IT. bitpanda.com

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: