Eksperci Credit Agricole radzą, w co inwestować w 2021 r.

Bank Credit Agricole przygotował poradnik o najbardziej atrakcyjnych sposobach oszczędzania i inwestowania nadwyżek finansowych w 2021 r. Eksperci banku analizują w nim lokaty bankowe, a także rynki akcji, obligacji, surowców czy nieruchomości.

Credit Agricole

2021 rok prawdopodobnie będzie stał pod znakiem odbudowy gospodarki światowej po kryzysie wywołanym przez pandemię Covid-19. Zwiększenie wydatków budżetowych, skup aktywów oraz niskie stopy procentowe, mogą sprzyjać wzrostowi gospodarczemu. Z drugiej jednak strony, działania te mogą powodować, że będziemy mieli do czynienia z ujemnymi realnymi stopami procentowymi. W konsekwencji aktywa o stałym dochodzie mogą przynieść realną stratę (czyli stratę po uwzględnieniu inflacji).

Recenzja Huawei WiFi AX3 – piękna bestia dla nie(tylko) domowej sieci

Styczeń to czas na planowanie, również w sferze finansów. W tym roku robimy to wyjątkowych okolicznościach. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który przedstawia analizę różnych klas aktywów i może pomóc klientom zdecydować o ich strategii oszczędzania czy inwestowania – mówi Tomasz Wyłuda, dyrektor Biura Doradztwa Inwestycyjnego w banku Credit Agricole.

Według ekspertów Credit Agricole w aktualnych warunkach rynkowych najlepiej mogą sobie radzić instrumenty rynku akcyjnego, szczególnie akcje rynków wschodzących. Dobrze powinny sobie też radzić surowce, które mogą zyskiwać za sprawą rosnącego popytu konsumpcyjnego i inwestycyjnego. Ciekawie wygląda też rynek nieruchomości, który z jednej strony może zyskiwać w związku z niskimi stopami procentowymi, z drugiej jednak strony stoi przed ryzykiem związanym ze zmianą organizacji pracy wywołaną przez koronawirusa (praca zdalna).

Pełna wersja poradnika dostępna jest na stronie www banku.

Z kolei osoby, które dopiero zaczynają oszczędzać i odkładać pieniądze, Credit Agricole zaprasza do dołączenia do 2,4 tys. społeczności „Wyzwanie oszczędzanie” na Facebooku. Tam zarówno uczestnicy grupy, jak i bank, dzielą się pomysłami i patentami na porządkowanie swoich finansów i bardziej świadome zarządzanie domowym budżetem.

źródło: Credit Agricole

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: