W 2021 roku Micro LED trafia do domu

W 2021 roku Micro LED trafia do domu

Micro LED

Za sprawą nowej linii MICRO LED firma Samsung po raz pierwszy proponuje telewizor wykonany w tej technologii, który skierowany jest do użytkowników domowych. Widzowie będą mogli doświadczać doskonałych wrażeń wizualnych na ultrawielkim ekranie nowej generacji.

Test Samsung Galaxy Z Fold2 5G – to naprawdę klasa premium

W nowej linii MICRO LED – obecnie dostępnej z ekranami o przekątnych 110” i 99”, a do końca roku także w mniejszych rozmiarach – zastosowano diody, których rozmiar opisywany jest w mikrometrach. Pozwalają one wyeliminować moduł podświetlenia i filtry kolorów używane w urządzeniach konwencjonalnych. Niezwykle realistyczne barwy i wysoka jasność to zasługa 24 milionów samoemisyjnych indywidualnie sterowanych diod LED. A konstrukcja Monolith Design, dzięki której ekran zajmuje ponad 99% powierzchni frontu urządzenia, sprawia, że nic nie odwraca uwagi widza od zapierającej dech jakości obrazu.

By w pełni wykorzystać potencjał ogromnego ekranu nowej linii MICRO LED, Samsung wprowadził i zoptymalizował szereg rozwiązań znanych z telewizorów Smart TV. Teraz widzowie mogą m.in. skorzystać z opcji 4Vue (Quad View), która pozwala na jednym ekranie wygodne oglądać treści pochodzące nawet z czterech różnych źródeł. W ten sposób kibice mogą podłączyć liczne urządzenia zewnętrzne, by śledzić równocześnie kilka rozgrywających się w tym samym czasie meczów, entuzjaści gamingu mogą z kolei oglądać w streamingu przewodnik po grze, jednocześnie w nią grając. A wszystko to w świetnej jakości i dużym rozmiarze.

W nowej linii MICRO LED wrażenia audio są tak samo wciągające jak efekty wizualne. Za sprawą wbudowanego systemu Majestic Sound oszałamiający, 5.1-kanałowy dźwięk nie wymaga zewnętrznego głośnika, by przekształcić każde pomieszczenie w luksusowe domowe kino.

źródło: Samsung

One thought on “W 2021 roku Micro LED trafia do domu

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: