CES 2021: LG z aktualizacją systemu operacyjnego WebOS 6.0

CES 2021: Firma LG prezentuje najważniejszą aktualizację systemu operacyjnego WebOS 6.0, uwzględniającą aktualne sposoby odbioru treści przez widzów

Firma LG Electronics ogłosiła wprowadzenie systemu operacyjnego webOS 6.0 dla swoich telewizorów OLED, QNED Mini LED, NanoCell oraz UHD Smart TV z oferty na rok 2021. Najnowsza wersja cenionego systemu operacyjnego Smart TV w połączeniu z nowym pilotem Magic pozwala widzom przyjemniej i w sposób bardziej intuicyjny odkrywać interesujące ich treści. Ulepszona wersja sztucznej inteligencji LG ThinQ w systemie webOS 6.0 obsługuje nowe komendy głosowe zarówno dla Asystenta Google, jak i dla Amazon Alexa. To sprawia, że sterowanie telewizorem oraz wyszukiwanie materiałów w serwisach streamingowych, internecie i kanałach TV staje się zdecydowanie łatwiejsze.

Test LG Velvet Dual Screen – atuty drugiego ekranu

Użytkownicy znający system webOS natychmiast zauważą, że menu główne jest atrakcyjnie unowocześnione i bardziej praktyczne. Wychodzi naprzeciw potrzebom wynikającym ze zmieniających się nawyków widzów. Zapewnia szybszy dostęp do najczęściej używanych aplikacji oraz usprawnia wyszukiwanie, dzięki rekomendacjom opartym na preferencjach użytkownika i historii przeglądania. Aby wybrane materiały i powiązane informacje były widoczne równocześnie, nowe menu główne jest wyświetlane na pełnym ekranie. Odgrywa także rolę centrum konfigurowania ustawień i sterowania poszerzonym ekosystemem webOS.
webOS 6.0 New Home.jpg
Pilot Magic wyróżnia się nowym wzornictwem premium oraz pozwala na łatwiejszą obsługę urządzenia dzięki zapewnionej przez LG współpracy z wieloma platformami sztucznej inteligencji: LG ThinQ, Amazon Alexa* czy Asystent Google. Ponadto nowy pilot jest prosty w nawigacji, zgrabny, poręczny i wygodny w użyciu. Proponuje bardziej przyjazne dla odbiorcy możliwości, np. szybsze nawiązywanie połączeń między telewizorem a innymi urządzeniami.
Z kolei przyciski skrótów zapewniają dostęp do oferty popularnych serwisów, takich jak Netflix, Amazon Prime Video i Disney+**. Funkcja Magic Tap, obsługiwana jednym dotknięciem interfejsu NFC w pilocie Magic, pomaga szybko dotrzeć do ciekawych treści. Po dotknięciu pilota smartfonem funkcją NFC użytkownicy mogą udostępniać materiały z telefonu na telewizorze lub odwrotnie. A jednocześnie korzystać z ulubionych aplikacji i funkcji smartfonu.
LG Magic Remote - Europe Version.jpg
Dzięki zastosowaniu najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii sztucznej inteligencji, funkcjom sterowania głosowego telewizorem i pilotowi Magic, aby uzyskać potrzebne informacje, użytkownik musi tylko wypowiedzieć pytanie lub polecenie. Magic Explorer – udoskonalona wersja funkcji Magic Link firmy LG – dostarcza treści powiązane z widocznymi na ekranie tekstami czy obrazami. W ten sposób widzowie mogą dowiedzieć się np. więcej o aktorach, miejscach lub interesujących przedmiotach przedstawionych w filmach bądź programach.
Powiązanie rekomendacji z treścią zapewnia również bardzo łatwy i wygodny sposób kupowania produktów, które pojawiają się na wybranych kanałach i w usługach dostępnych w telewizorze LG, m.in.: TV na żywo, galerii, ustawieniach i przewodniku po programach telewizyjnych. Co więcej, dostępność informacji dostarczanych przez Magic Explorer jest sygnalizowana zmianą koloru kursora.
Z kolei nowa funkcja Next Picks analizuje preferencje użytkowników tak, aby mogli oni odkrywać więcej treści odpowiadających ich zainteresowaniom. Na podstawie danych historii oglądania Next Picks rekomenduje dwa programy na żywo z telewizji naziemnej lub dekodera cyfrowego, a także jeden tytuł z oferty VOD bądź też aplikacje, które najbardziej spodobają się widzom. To rozwiązanie bardzo wygodne, pozwalające zaoszczędzić czas.
Test LG G8X ThinQ Dual Screen – podwójnie praktyczny smartfon z dodatkowym ekranem

System webOS 6.0 – najnowsza wersja naszej przyjaznej użytkownikom, otwartej platformy dla telewizorów stanowi najważniejszą aktualizację od czasu wprowadzenia systemu webOS w 2014 roku. Jego nowa edycja to wyraz dążenia firmy LG do oferowania usług, produktów i technologii wychodzących naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów, których bardzo cenimy – podkreślił.

Park Hyoung-sei, prezes działu Home Entertainment firmy LG. –

Najnowsze telewizory firmy LG wyposażone w system webOS 6.0 będą prezentowane na wirtualnym stoisku firmy LG od 11 stycznia podczas targów CES 2021.
_____________————————-

Usługa nie jest obecnie dostępna w Polsce

** Przyciski funkcyjne różnią się w zależności od kraju

One thought on “CES 2021: LG z aktualizacją systemu operacyjnego WebOS 6.0

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: