GPW – dobry rok dla spółek gamingowych

Dla warszawskiej giełdy (GPW) miniony rok był bardzo udany, a zwłaszcza dla NewConnect. To był efekt pandemii. Zainteresowanie inwestorów wywoływały szczególnie spółki technologiczne i gamingowe.

Miniony rok pokazał jak spółki mniejsze, ale o dużym potencjale wzrostu, mogą zachęcić inwestorów indywidualnych i spowodować hossę na NewConnect – mówi w rozmowie z MarketNews24 Cezary Andrzejczyk, współzałożyciel i wspólnik Qualia Advisory. – Pandemia zachęcała do inwestowania zwłaszcza w spółki technologiczne, które dzięki swoim rozwiązaniom on-linowym zyskiwały na wartości.

Obroty na rynku NewConnect osiągnęły w pierwszej połowie 2020 r. historyczny rekord w wysokości 4,1 mld zł, co oznacza wzrost o 550% w porównaniu z I półroczem 2019, a w samym kwietniu przekroczyły 1 mld zł. Z kolei wartość indeksu  spółek z tego rynku (NCIndex) od początku roku wzrosła o 91,6%. W lipcu natomiast NewConnect kilka razy osiągnął historyczny rekord dziennych obrotów sesyjnych, który obecnie wynosił 204 mln zł.

Działo się… co przypadło nam do gustu w 2020r. – podsumowanie

W pierwszym półroczu 2020 r. wartość obrotów akcjami na Głównym Rynku GPW osiągnęła rekordowe 131 mld zł. Największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się branże: finanse, handel i usługi oraz paliwa i energia.

Niewątpliwym liderem wzrostów cen akcji pierwszego półrocza są spółki z branży technologii i gamingu. Wartość indeksu WIG.GAMES, w którego skład wchodzą najwięksi producenci gier notowani na Głównym Rynku GPW, od początku roku wzrosła o niemal dwie trzecie.

To był bardzo dobry rok dla spółek gamingowych, a na NewConnect przyniósł 14 debiutów – dodaje C.Andrzejczyk.

źródło: MarketNews24

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: