CES 2021: Lenovo Yoga Slim 7i Pro z wyświetlaczem OLED

Laptop Lenovo Yoga Slim 7i Pro teraz z wyświetlaczem OLED

Lenovo Yoga Slim 7i Pro
Lenovo Yoga Slim 7i Pro

Przyszłość smukłych i lekkich komputerów rysuje się o wiele jaśniej. Dziś firma Lenovo zapowiedziała, że 14-calowy laptop Yoga Slim 7i Pro będzie dostępny z wyświetlaczem LED lub ekranem OLED o wyjątkowo intensywnych kolorach. Nowy laptop Lenovo Yoga Slim 7i Pro (wersja OLED) z 14-calowym panelem OLED o częstotliwości odświeżania 90 Hz debiutuje na CES. Podobnie jak jego odpowiednik z wyświetlaczem LCD, który uzyskał uprzednio certyfikat Intel Evo, działa z najnowszymi procesorami Intel Core 11. generacji do urządzeń mobilnych, grafiką Intel Iris Xe lub dedykowaną kartą graficzną taką jak NVIDIA GeForce MX450.

Lenovo nieustannie doskonali działanie urządzeń dzięki odważnym innowacjom, znakomitej jakości wykonania oraz inteligentniejszym technologiom, takim jak błyskawiczne włączanie laptopa po podniesieniu pokrywy, logowanie bez używania rąk oraz tryb inteligentnego chłodzenia. Nowa wersja laptopa z panelem OLED została opracowana pod kątem certyfikacji Intel Evo, a Lenovo i Intel planują jej weryfikację1 w II kwartale 2021 r. po dodatkowym dostrojeniu działania. Co więcej, za pośrednictwem wbudowanych mikrofonów można korzystać z laptopa Yoga bez używania rąk, przy użyciu asystentki cyfrowej Alexa®2.

Test Lenovo ThinkBook Plus – laptop z dodatkowym ekranem e-link

14-calowy Yoga Slim 7i Pro jest dostępny z produkowanym przez Samsung Display panelem OLED o rozdzielczości do 2,8K (2880 x 1800), częstotliwości odświeżania 90 Hz, która redukuje opóźnienia, a także proporcjach boków 16:10 zwiększających powierzchnię ekranu. Jest to pierwszy laptop z rodziny Lenovo Yoga, który oferuje ulepszony, znacznie różniący się od ekranu LCD, wyświetlacz OLED. W porównaniu z ekranami LCD składowe chrominancji są rozszerzone do 1,25 razy, co zwiększa zakres częstotliwości światła kolorowego i nasycenie czerni, a wyższy współczynnik kontrastu zapewnia ponad 667 razy większą rozdzielczość niż w przypadku ekranów LCD. Połączenie jakości wyświetlacza, smukłej konstrukcji laptopa, procesorów do urządzeń mobilnych oraz sztucznej inteligencji składa się na laptop najwyższej klasy oferujący obraz o wyższej jakości oraz krótszy czas reakcji i mniejsze zużycie energii.

Wyświetlacz emituje imponującą gamę intensywnych kolorów: 100% przestrzeni barw DCI-P3 i 125% sRGB, a jego realistyczny obraz HDR, ze zwiększonym kontrastem między najjaśniejszymi i najciemniejszymi obszarami, doskonale nadaje się do wysokiej klasy gier oraz edycji zdjęć. Jakość obrazu udoskonala dodatkowo technologia Dolby Vision.

Test Lenovo ThinkPad X1 Carbon (7th Gen) – wydajny laptop o niepowtarzalnym stylu dla biznesu

Yoga to marka laptopów wprowadzających przełomowe rozwiązania, wyróżniających się stylem, funkcjonalnością i mobilnością. Wymagający użytkownicy docenią wyrazistość obrazu nawet pod gołym niebem i bezpośrednim nasłonecznieniem. Wynika ona ze zdolności każdego piksela do emitowania własnego światła, dzięki czemu można go niezależnie rozjaśniać, przyciemniać lub wyłączać i w ten sposób uzyskiwać lepszy kontrast. Wyświetlacz OLED spełnia marzenia o doskonałej, głębokiej czerni i żywszych kolorach, a dodatkowo dba o wzrok, zmniejszając emisję szkodliwego światła niebieskiego nawet o 70% w porównaniu z ekranami LCD.

źródło: Lenovo

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: