CES 2021: Alcatel 3L, Alcatel 1S i Alcatel 1T 7 WIFI – smartfony i tablet

W czasie targów CES 2021, globalny gigant elektroniczny TCL Communication rozszerzył swoje portfolio produktów marki Alcatel, wprowadzając na rynek dwa atrakcyjne smartfony i tablet – Alcatel 3L, Alcatel 1S i przyjazny rodzinie Alcatel 1T 7 WIFI. Najnowsze telefony, wyposażone w kamery, wykorzystujące algorytmy sztucznej inteligencji, pomagają konsumentom w łatwy sposób uchwycić każdą wartą zapisania chwilę życia. W niezwykle konkurencyjnej cenie najnowszy tablet jest poręcznym narzędziem, idealnie wspomagającym w obecnych czasach codzienne życie rodziców i dzieci.

Nasza następna generacja smartfonów Alcatel na nowo definiuje przystępne innowacje i stara się sprostać stale zmieniającym się potrzebom naszych konsumentów” – powiedział Stefan Streit, Dyrektor generalny ds. Marketingu globalnego w TCL Communication. Dodał również: „konsumenci coraz bardziej doceniają aparaty wspierane algorytmami SI, a my nie pozostajemy na to obojętni – są one standardem w naszej najnowszej ofercie smartfonów. Dostrzegamy również fundamentalne zmiany w stylu życia, które spowodowały, że rodziny spędzą w tym roku więcej czasu w domu. Nasz nowy tablet spełnia wyjątkowe i indywidualne potrzeby, zapewniając wspaniałą rozrywkę oraz lepsze doświadczenia edukacyjne w doskonale przystępnej cenie”.

Alcatel 3L
Alcatel 3L

Nowy Alcatel 3L: odkryj inteligentny aparat i lepsze wrażenia wizualne

Alcatel 3L projektowany był, aby dostarczyć najlepsze doświadczenia wizualne i fotograficzne. Nowy, przystępny cenowo telefon jest wyposażony w potrójny tylny aparat wspierany sztuczną inteligencją, co daje użytkownikom dodatkową pewność uchwycenia dobrego ujęcia za każdym razem. Wyposażony został w następujący zestaw aparatów: główny 48 Mpix do zdjęć w wysokiej rozdzielczości, makro 2 Mpix do szczegółowych zbliżeń oraz 2 Mpix do artystycznego efektu bokeh. Duży sensor z technologią łączenia pikseli 4-in-1 umożliwia użytkownikom robienie wyraźnych i jasnych zdjęć nawet w warunkach słabego oświetlenia. Na froncie znalazła się selfie kamera 8 Mpix z obsługą HDR i funkcją śledzenia twarzy. Algorytmy SI umożliwiają Alcatelowi 3L identyfikację 22 różnych scen, automatycznie dostosowując ustawienia obrazu, tak by każde zdjęcie wyszło, jak najlepiej.

Za sprawą optymalizowanego w czasie rzeczywistym, 6,52-calowemu wyświetlaczowi HD+ Vast o proporcjach 20:9, a także imponującemu stosunkowi ekranu do reszty frontu, wynoszącemu 88,5%, użytkownicy mogą cieszyć się fascynującym, żywym doświadczeniem wizualnym, wzbogaconym czterema różnymi trybami wyświetlania, w tym trybem komfortu oczu, trybem czytania, trybem ciemnym i trybem ostrego światła słonecznego.  Tryb komfortu oczu minimalizuje ilość szkodliwego niebieskiego światła, aby chronić oczy użytkowników przez długi czas; Tryb czytania to monochromatyczny wyświetlacz przypominający papier; Tryb ciemny pozwoli zmienić wygląd całego interfejsu; a tryb światła słonecznego poprawia czytelność treści w silnym naturalnym świetle. Dodatkowo telefon wygląda bardzo atrakcyjnie, dzięki zastosowaniu na po obu stronach szkła 2.5D.

Test Alcatel 3X 2020 – ma wszystko, a nie rujnuje kieszeni

Wyposażony w wydajny, ośmiordzeniowy procesor i 4 GB pamięci RAM, Alcatel 3L bez wysiłku zapewnia płynne działanie przy takich zadaniach, jak korzystanie ze streamingu HD i gry. Aby ułatwić użytkownikom organizację, telefon jest wyposażony w Inteligentny album i specjalny przycisk Asystenta Google. Pierwsza z funkcji sprytnie klasyfikuje zdjęcia użytkowników do różnych kategorii, a przycisk Asystenta Google zapewnia użytkownikom prostą obsługę zadań za pomocą jednego naciśnięcia i polecenia głosowego.

Alcatel 3L (2021) dostępny będzie na wybranych rynkach w dwóch kolorach: czarnym i niebieskim, w cenie 149 euro.

 

Alcatel 1S
Alcatel 1S

Nowy Alcatel 1S: niedrogi telefon ze świetnym aparatem i ekranem

Zaprojektowany z naciskiem na dostarczanie wspaniałych wrażeń wizualnych i fotograficznych, zachowując doskonałą cenę, Alcatel 1S wyposażony jest potrójny aparat główny, w tym podstawowy 13 Mpix ze wsparciem SI, 2 Mpix do wykrywania głębi i 2 Mpix makro. 13 Mpix współpracuje z systemem szybkiego ustawiania ostrości PDAF, umożliwiając użytkownikom łatwe robienie zdjęć i portretów w wysokiej rozdzielczości. Frontowy aparat, za sprawą obsługi HDR rejestruje piękne obrazy bez narażania się na prześwietlenia lub zbyt ciemne kadry.

Alcatel 1S wyposażony jest w 6,52-calowy wyświetlacz HD+ Vast o proporcjach 20:9 i 88,5% wypełnienia ekranem frontu. Dla zapewnienia bezproblemowej obsługi jedną ręką, obszar roboczy ekranu można dostosować do określonego rozmiaru. Alcatel 1S dostosowuje się również do różnych potrzeby i stylów życia: tryb podzielonego ekranu umożliwia użytkownikom jednoczesne korzystanie z różnych aplikacji, np. streamingu, e-maili, wiadomości i czatu.

Sztuczna inteligencja sprawia, że fotografowanie za pomocą telefonu Alcatel 1S jest bardzo łatwe. Dzięki algorytmom SI, aparat automatycznie dostosowuje swoje ustawienia podczas robienia zdjęć, sugeruje filtry w czasie rzeczywistym i jest wyposażony w funkcję Śledzenia twarzy, która pomaga użytkownikom uchwycić idealny portret. Dodatkowo Wyjątkowe ujęcie rekomenduje najlepszą fotkę z grupy zdjęć seryjnych.

Alcatel 1S (2021) napędzany jest energooszczędnym, ośmiordzeniowym procesorem, zasilanie natomiast pochodzi z baterii o dużej pojemności 4000 mAh z inteligentnym zarządzeniem, które dodatkowo poprawia jej efektywność. Pojawi się na wybranych rynkach całego świata począwszy od lutego 2021, w kolorach czarnym i niebieskim, w cenie 109 euro.

Alcatel 1T 7 WIFI
Alcatel 1T 7 WIFI

Alcatel 1T 7 WIFI – wydajny, rodzinny tablet

Tablet Alcatel 1T 7 to niedrogi tablet dla każdej rodziny, który przypadnie do gustu niezależnie od wieku użytkownika. Działający na Androidzie 11 (Go edition), Alcatel 1T 7 to tablet obsługując łączność WiFi i kompatybilny z aplikacjami asystentów osobistych, takimi jak Assistant Go i Google Go. Wystarczy zadać pytanie lub wypowiedzieć polecenie, a użytkownicy otrzymają pomoc.

Alcatel 1T 7 jest wyposażony w ulepszony tryb dziecięcy, który zawiera przyjazny dla dzieci interfejs użytkownika i nowe funkcje przeznaczone do ochrony oczu. Dostępnych jest również szereg narzędzi edukacyjnych, które zapewniają dzieciom pierwszorzędne doświadczenia edukacyjne.

Tablet pojawi się na wybranych rynkach na całym świecie. Alcatel 1T 7 będzie dostępny w Europie w kolorach miętowym i czarnym, z pamięcią 16 GB w cenie od 74,99 euro.

Po więcej informacji o nowych urządzeniach Alcatel od TCL Communications zapraszamy na stronę www.alcatelmobile.com.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: