CES 2021: HP – nowe laptopy, słuchawki oraz usługi

HP na CES 2021: nowe komputery osobiste, słuchawki z aktywną redukcją szumu oraz usługi poprawiające komfort pracy i życia

Firma HP zapowiedziała na targach CES 2021 liczne rozwiązania do tworzenia, współpracy i łączenia się, niezależnie od tego, gdzie przebywa użytkownik. Nowości HP to jeszcze większe wykorzystanie Sztucznej Inteligencji oraz usprawnione funkcje, przygotowane z myślą o pracy poza biurem i inne innowacje projektowe opracowane dla dzisiejszego, hybrydowego świata.

Komputery osobiste nigdy nie były bardziej istotne, więc w tym roku firma HP zaprezentowała na targach CES 2021 urządzenia i rozwiązania, zaprojektowane z myślą o hybrydowych środowiskach pracy oraz rozwijających się osobistych studiach twórczych, wszystko po to, by usprawnić w sposób w jaki żyjemy i pracujemy.

 

Ponieważ połowa pracowników na całym świecie nadal pracuje zdalnie z powodu pandemii COVID-19, pojawiają się nowe przypadki użycia komputerów osobistych przez osoby stale przebywające w domu. Od wybuchu pandemii, czas spędzany przy PC wzrósł aż o siedem godzin tygodniowo. W niektórych przypadkach, doprowadziło to do wzrostu codziennej kreatywności, takiej jak – fotografowanie, pisanie opowiadań lub artykułów oraz transmisje na żywo, które są obecnie trzema najpopularniejszymi czynnościami wśród użytkowników.

Ale praca i pozostanie w domu nie zawsze są proste, ponieważ tylko 30% ludzi ma przestrzeń, w której mogą zamknąć drzwi i odciąć się od innych domowników. Pomimo tego, 72% pracowników umysłowych chce rozwoju hybrydowego modelu zdalnego biura, dodatkowo, 48% przedstawicieli generacji Z rozważa w przyszłości rozszerzenie swojej niezależnej działalności, wymagając przy tym rozwiązań z łatwiejszą współpracą i funkcjami „mikromobilności”.

Choć komputer jest ważniejszy niż kiedykolwiek, to wciąż najważniejszy jest człowiek. Nasze innowacje nadal opierają się na dogłębnej wiedzy o klientach, która pomaga im utrzymywać kontakt, angażować się i wnosić wkład w ten nowy świat,” powiedział Alex Cho, prezes HP Personal Systems. Spoglądamy poza urządzenia, z których ludzie korzystają, na to, co poprawi ich wrażenia – od oprogramowania, które steruje oświetleniem podczas połączeń wideo, poprzez urządzenia peryferyjne, umożliwiające bardziej indywidualne podejście, aż po to, jak usługi mogą ułatwić monitorowanie i zarządzanie wieloma urządzeniami.

Test MateBook 14 2020 – kolejny świetny laptop Huawei

Współpraca wykraczająca poza oczekiwania

Sposób, w jaki pracujemy i miejsce, w którym się to dzieje, zwiększyły zapotrzebowanie na technologię, która utrzymuje nas w produktywności i sprzyja współpracy. Zdolność do wspólnej pracy pomimo bycia osobno nigdy nie była ważniejsza. Firma HP zaspokaja tę potrzebę, dzięki nowym modelom HP Dragonfly G2 i HP Dragonfly Max z możliwością współpracy na wyższym poziomie.

HP Elite Dragonfly G2 daje ludziom swobodę poruszania się po domu lub biurze, jako najlżejszy, kompaktowy biznesowy laptop konwertowalny, o masie początkowej mniejszej niż 1 kg. Jest on również częścią zrównoważonego portfolio komputerów osobistych, z efektownym wykończeniem i akcentami, które zawierają materiały pochodzące z recyklingu, w tym tworzywa sztuczne wyłowione z oceanu. Urządzenie oferuje niesamowitą moc dzięki procesorom Intel Core 11-generacji i nowej, zintegrowanej grafice Intel®. HP Elite Dragonfly G2 pozwoli również pozostać użytkownikom w kontakcie, za pośrednictwem imponująco szybkiego łącza 5G lub gigabitowej klasy łączność LTE 4G, z wbudowaną funkcją Tile.

Obudowa Dragonfly Blue jest nie tylko uderzająco piękna, ale również łatwa do utrzymania w czystości. Nowe i ulepszone funkcje obejmują krystalicznie czysty dźwięk od Bang & Olufsen. Teraz, z obsługą sztucznej inteligencji, która pozwala zmaksymalizować wrażenia dźwiękowe w przypadku rozmów, muzyki i filmów. Nowoczesna technologia HP do wykrywania włamań, HP Tamper Lock, blokuje komputer jeśli został on fizycznie otwarty lub naruszony oraz powiadamia o tym użytkownika.

Test MSI Prestige 14 A10SC – ultrabook i mobilna stacja robocza

HP Elite Dragonfly Max dostarcza najbardziej zaawansowane rozwiązania, których oczekują wymagający użytkownicy. Dostępny w kolorze Sparkling Black lub Dragonfly Blue, Elite Dragonfly Max zapewnia przejrzystą i komfortową współpracę dzięki ulepszonym funkcjom, takim jak: cztery szerokozakresowe mikrofony z optymalizacją dźwięku, sterowaną przez SI, 5 Mpix kamerze 5 z IR do prowadzenia wideorozmów wysokiej jakości oraz wyświetlaczowi HP Eye Ease z technologią redukcji niebieskiego światła i certyfikatem Eyesafe®, do pracy, przeglądania internetu lub prowadzenia rozmów, bez obciążania oczu.

HP Elite Wireless Earbuds to niezwykle zaawansowane technologicznie słuchawki douszne, posiadające spersonalizowane strojenie dźwięku oraz regulowaną redukcję szumów. Słuchawki płynnie przechodzą od rozmowy konferencyjnej na komputerze do słuchania muzyki na telefonie, za pomocą prostej aplikacji na Windows® 10, iOS lub Android. Elite Wireless Earbuds będą oferowane w pakiecie z Elite Dragonfly Max lub dostępne osobno w sprzedaży.

Nieograniczona mobilność i produktywność

HP Elite Folio zwiększa produktywność dzięki platformie obliczeniowej Qualcomm Snapdragon  8cx Gen 2 5G zapewniającej wielogigabitowe prędkości połączeń z opcjonalną łącznością 5G, Wi-Fi 6, i do 24,5 godzin odtwarzania materiałów wideo. tablecie i komputerze PC w jednym urządzeniu. Dodatkowym atutem jest 76-stopniowe pole widzenia kamery internetowej, podwójne mikrofony i głośniki wysokiej klasy od Bang & Olufsen. Wyświetlacz o przekątnej 13,5-cala wyposażono w opcjonalny panel z filtrem prywatności HP Sure View Reflect oraz kamerkę internetową HD z wbudowaną zaślepką zapewniającą większe bezpieczeństwo. Od pracy do domu, Elite Folio może zaadaptować się do każdego otoczenia, dzięki mniejszej liczbie wentylatorów i cichej klawiaturze. Urządzenie zawiera również zawsze gotowe pióro HP Elite Slim Active Pen ze zintegrowaną podstawką do ładowania i przechowywania.

Lekki, elegancki i potężny 

HP EliteBook 840 G8 Aero daje ludziom swobodę poruszania się i sprostania wymaganiom ich wielozadaniowego dnia pracy z dowolnego miejsca. Z masą startową poniżej 1,13 kg., ten potężny komputer wyposażony jest w: procesory Intel® Core™ 11-generacji, zintegrowane funkcje Tile™, Wi-Fi 6,  oraz opcjonalnie łączność 5G LTE. Ludzie mogą pracować razem (online), dzięki zintegrowanej kamerze HD 720p, trzeciemu mikrofonowi, skierowanym do góry głośnikom i dźwiękowi opartemu na sztucznej inteligencji.

To jeden z najbezpieczniejszych komputerów biznesowych. Urządzenie posiada szereg funkcji HP Secure, które zapewniają bezpieczeństwo poufnych danych, w tym kamerkę HP Privacy Camera oraz opcjonalnie funkcję HP Sure View Reflect, która chroni przed tzw. Visual Hacking’iem i pozwala użytkownikom na dyskretną pracę, pokazując jedynie odblaskowe wykończenie w momencie, gdy ekran jest oglądany z boku. Konstrukcja HP EliteBook 840 G8 Aero została wyposażona w nową obudowę ze stopu magnezu, która w 90% wykonana jest z materiałów pochodzących z recyklingu. Zewnętrzne opakowanie urządzenia również jest pozyskiwane w 100% w sposób przyjazny dla środowiska.

Wśród pozostałych, nowych urządzeń HP znajdują się między innymi:

 • HP EliteBook x360 1030 G8 oraz HP EliteBook x360 1040 G8 z wydajnymi procesorami, silnymi zabezpieczeniami oraz opcjonalnym połączeniem 5G,  dostosowują się do dowolnego stylu pracy.
 • HP Elite x2 G8 łączy w sobie nowoczesną wydajność komputera PC z mobilnością tabletu. To sprzęt dla profesjonalistów, którzy chcą mieć swobodę pracy w dowolnym miejscu, bez uszczerbku dla wydajności, bezpieczeństwa i prywatności.

Usługi oparte na wiedzy

HP Smart Support zapewnia szybkie rozwiązywanie problemów związanych z IT, aby utrzymać pracowników w gotowości do pracy. Stworzone w oparciu o innowacje bazujące na wiedzy, nowe rozwiązanie oddaje moc sztucznej inteligencji w ręce klientów, dzięki telemetrii w chmurze. Smart Support w bezpieczny sposób dostarcza agentom pomocy technicznej firmy HP wgląd w stan urządzeń i dane konfiguracyjne, które umożliwiają im szybkie przeglądanie, diagnozowanie i rozwiązywanie problemów związanych z urządzeniami. Dzięki temu, rozmowy z działem pomocy technicznej są krótkie, a pracownicy mają czas na powrót do pracy. Tę nową opcję można pobrać na wybranych urządzeniach firmy HP.

HP Business Boost oferuje unikalne wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, aby pomóc im w zarządzaniu produktywnością zdalnych pracowników z dowolnego miejsca, dzięki prostemu rozwiązaniu dla komputerów i drukarek.

Uwolnij kreatywność

HP ENVY 14 to mobilne, osobiste studio kreatywne, dające ludziom swobodę tworzenia i pozostawania w kontakcie z dowolnego miejsca. Opcjonalny, dotykowy wyświetlacz IPS o proporcjach 16:10 i rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200) zapewnia o 11% większy obszar wyświetlania, niż tradycyjny laptop 16:9. Jest to także pierwszy laptop HP o przekątnej 14 cali, wyposażony w kalibrację kolorów z Delta E <2, zapewniającą wierne odwzorowanie barw zaraz po wyjęciu z pudełka. Do dyspozycji jest dostosowywanie ustawień wyświetlania w zależności od scenariusza twórczego, dzięki oprogramowaniu HP Display Control.

Na podstawie przebiegu pracy danej osoby, procesory Intel® Core 11. generacji oraz grafika NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti Max-Q  dostosowują się do stylu użytkowania, poprzez cztery różne ustawienia w programie HP System Control. Urządzenie wyposażono ponadto w zaawansowany system termiczny, wykorzystujący czujnik termoelektryczny IR w oprogramowaniu HP Performance Control. Dzięki HP Dynamic Power użytkownik może osiągnąć nawet 16,5 godziny pracy na baterii.

ENVY 14 zawiera fizyczną migawkę do kamery internetowej, dedykowany przycisk wyciszania mikrofonu na klawiaturze oraz funkcję AI Noise Removal, która inteligentnie wycisza szumy tła podczas korzystania z głośników, słuchawek lub mikrofonu w trakcie rozmów wideo, audio i nagrań. Umożliwia także przesyłanie bezprzewodowe zdjęć, filmów, dokumentów i innych materiały między komputerem PC, a urządzeniami przenośnymi dzięki HP QuickDrop.

Zaprojektowany z myślą o produktywności

Monitory HP M-Series FHD o smukłej konstrukcji, zapewniającej nowoczesny wygląd, zostały zaprojektowane z myślą o pracownikach domowych i twórcach, którzy muszą być produktywni. Dzięki certyfikatowi Eyesafe®, oczy zachowują komfort podczas pracy z zawsze włączoną technologią redukującą niebieskie światło, bez wpływu na dokładność koloru. Kolory pozostają wierne rzeczywistości i żywe podczas oglądania zawartości, z 99% sRGB dla szerszej gamy kolorów. Modele M24f, M27f i M32f FHD są wyposażone w trójstronną, bezramkową konstrukcję z Full HD, zapewniającą wyrazistość obrazu i szerokie kąty widzenia. Miejsca pracy mogą pozostać czyste i zorganizowane dzięki zintegrowanemu zarządzaniu kablami z tyłu podstawy, co zmniejsza plątaninę przewodów.

Monitory HP E24u G4 oraz HP E27u G4 wspierają politykę „czystego biurka”, dzięki szybkiej i łatwej w użyciu łączności USB-C®, która może zasilać podłączony laptop do 65 W. Dla pracowników domowych i biurowych, którzy potrzebują prostej konfiguracji z wieloma ekranami, monitory te oferują niezwykłą ergonomię, rozbudowaną i łatwą łączność za pomocą różnych portów oraz ochronę przed niebieskim światłem, dzięki technologii HP Eye Ease, która pomaga w osiągnięciu wielogodzinnej produktywności. Przycisk zasilania monitora pozwala na wybudzenie lub uśpienie monitora i laptopa, nawet gdy jego pokrywa jest zamknięta.

Mysz HP 635 Multi-Device Wireless jest doskonałym towarzyszem podróży – od pracy do domu, z nawet rocznym czasem pracy na baterii. Umożliwia połączenie z maksymalnie trzema różnymi urządzeniami za pomocą adaptera USB® lub do dwóch urządzeń za pomocą Bluetooth®, aby zapewnić nieprzerwane przejście między komputerem i tabletem. Dodatkowo, cztery w pełni programowalne przyciski mogą aktywować predefiniowane polecenia, takie jak cofanie i ponowne uruchamianie (boczne przyciski) w maksymalnie 10 aplikacjach, w tym: Adobe® Illustrator, Adobe® Photoshop, Microsoft Excel, Microsoft Word, Microsoft PowerPoint, AutoCAD, SolidWorks, Sketch Up, Chrome i Zoom.

Plecak i torba na laptopa 15.6-cala HP Renew Travel są wykonane w sposób przyjazny dla środowiska, z włókien uzyskanych z recyklingu plastikowych butelek. Te lekkie torby zapewniają wygodę podróżowania, dzięki regulowanym paskom i wielu kieszeniom wewnątrz oraz na zewnątrz torby, które pomagają w organizacji. Wyściełane kieszenie i elastyczne, antykradzieżowe paski na suwaki, zapewniają odpowiednią ochronę dla laptopa o przekątnej do 15,6 cala.

  Ceny i dostępność 

 • HP Elite Dragonfly G2 ma być dostępny w marcu br. Ceny zostaną podane bliżej daty premiery.
 • HP Elite Dragonfly Max ma być dostępny w kwietniu br. Ceny zostaną podane bliżej daty premiery.
 • Słuchawki HP Elite Wireless Earbuds mają być dostępne w kwietniu br. Cena zostanie podana bliżej daty premiery.
 • HP Elite Folio ma być dostępny w lutym br. Ceny zostaną podane bliżej daty premiery.
 • HP EliteBook 840 Aero G8 ma być dostępny w marcu br. Ceny zostaną podane bliżej daty premiery.
 • HP Smart Support ma być dostępny w marcu .
 • HP EliteBook x360 1030 G8 oraz HP EliteBook x360 1040 G8 mają być dostępne w marcu br. Ceny zostaną podane bliżej daty premiery.
 • HP Elite x2 G8 ma być dostępny w kwietniu br. Ceny zostaną podane bliżej daty premiery.
 • HP ENVY 14 ma być dostępny w marcu br., w cenie od 4799 zł.
 • Monitory HP M-Series FHD mają być dostępne w kwietniu br., w cenie od 599 zł.
 • Monitory HP E24u G4 oraz HP E27u G4 mają być dostępne w lutym , w cenie 999 zł oraz 1399 zł.
 • HP 635 Multi-Device Wireless Mouse ma być dostępna w lutym br., w cenie ok. 350 zł.
 • Plecak i torba na laptopa HP Renew Travel 15.6-cala mają być dostępne w lutym w cenie 159 zł oraz 129 zł.

źródło: HP

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: