David Bowie – muzyka dostępna na TikToku

David Bowie, lipiec 2002 – „Absolutna zmiana wszystkiego, co kiedykolwiek myśleliśmy o muzyce, nastąpi w ciągu 10 lat i nic nie będzie w stanie tego powstrzymać.”

David Bowie na TikToku

Muzyka Davida Bowiego jest dostępna na TikToku, w ten sposób platforma uczciła 74. rocznicę urodzin artysty. Konto pamięci Bowiego powstało we współpracy z Warner Music Group, Sony Music Entertainment i The David Bowie estate.

Oddając hołd jednej z największych gwiazd muzycznego wszechświata, katalog muzyczny Davida Bowiego jest teraz dostępny za pośrednictwem jeszcze jednego medium, by zachwycić i zainspirować nowe pokolenie fanów. Kanał TikTok @DavidBowie zawiera kultowe teledyski stworzone na przestrzeni ponad pięciu dekad innowacyjnej twórczości artysty.

Test Huawei Sound X – efektowna mała kolumna

Utwory takie jak Heroes, Space Oddity, Let’s Dance, Fame, Rebel Rebel, Life on Mars? oraz Ashes To Ashes to Ashes znajdują się teraz na dedykowanej playliście na stronie TikTok Sounds. W niedzielę 10 stycznia, w piątą rocznicę śmierci artysty, wystartował TheStarman hashtag challenge (#TheStarman). Wykorzystując utwór Starman – wydany po raz pierwszy w 1972 roku jako singiel przewodni z The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars – społeczność TikTok świętuje życie i twórczość muzyka, odtwarzając jego ikoniczne wizerunki.

David Bowie, pionier muzyki i mody, był – i pozostaje – ikoną kultury. Nie bał się przesuwać granic i jako pierwszy sięgał po nowe technologie, aby dotrzeć do swojej globalnej rzeszy fanów.

Test Xbox Series X – rozrywka dla całej rodziny

Paul Hourican, Head of Music Operations w TikTok w Wielkiej Brytanii powiedział: „Jesteśmy naprawdę zaszczyceni mogąc uczcić Davida Bowiego i jego muzykę w TikTok. Pozostaje on jednym z najbardziej wpływowych i uznanych artystów wszechczasów, a jego muzyka zdefiniowała wiele pokoleń i kulturowych momentów. Podzielamy emocje, jakie nasza społeczność odczuwa odkrywając jego muzykę i tworząc przy użyciu niepowtarzalnego brzmienia Bowiego”.

źródło: TikTok

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: