CES 2021: TCL 20 5G z ulepszoną technologią wyświetlania NXTVISION 2.0

Na oficjalnej, wirtualnej konferencji prasowej TCL na targach CES 2021, firma zaprezentowała całkowicie nową linię smartfonów serii TCL 20 z ulepszoną technologią wyświetlania NXTVISION 2.0. Tegoroczne urządzenia łączą w sobie inspirowany naturą design z wysoką wydajnością i przystępną ceną. Oferują również wiele ulepszeń w stosunku do zeszłorocznej serii 10, dzięki czemu jeszcze lepiej zaspokajają potrzeby konsumentów – obsługa sieci 5G, jeszcze lepsza jakość obrazu, wyższa wydajność i dłuższy czas pracy na baterii. Wśród nowych smartfonów znalazł się również pierwszy model 5G w cenie poniżej 300 EUR, czyli TCL 20 5G.

Po udanym wprowadzeniu na rynek marki TCL Mobile, rok 2021 będzie bardzo ważnym czasem dla działalności TCL. Korzystając z tempa, jakiego nabrał nasz biznes, będziemy kontynuować rozwój jako jedna z największych na świecie globalnych marek elektroniki użytkowej” powiedział Aaron Zhang, CEO TCL Communication. „W tym roku urządzenia mobilne marki TCL nakierowane są w coraz większym stopniu na wzmocnienie naszego ekosystemu poprzez uczynienie łączności 5G bardziej przystępną cenowo i dostępną dla ludzi na całym świecie bez rezygnowania z poziomu premium w kwestii funkcjonalności i wzornictwa”.

Smartfony serii 20 wyposażone będą w najnowsze ekrany wyprodukowane przez TCL oraz następną generację technologii NXTVISION, która poprawia jakość wyświetlanego obrazu i wykonywanych fotografii. NXTVISION 2.0 to jeszcze lepsza i skuteczniejsza kalibracja kolorów, konwersja SDR do HDR, oraz więcej funkcji ochrony oczu. Wybrane urządzenia serii 20 będą również wyposażone w specjalny układ Display Engine, wykorzystujący algorytmy SI dla obsługi adaptacyjnego wyświetlania, autorskich rozwiązań w poprawie obrazu, a także rozpoznawaniu przypadkowych dotknięć. Algorytmy wykryją zmiany barwy i natężenia oświetlenia zewnętrznego oraz rozpoznają wyświetlane treści, dzięki czemu smartfon dostosuje sposób wyświetlania tak, aby obraz zawsze stał na najwyższym poziomie.

TCL 20 5G 6,67 „wyświetlacz FHD + z Qualcomm Snapdragon 5G

TCL 20 5G: potęga 5G i wspaniały obraz

TCL 20 5G, z dużym, 6,67-calowym wyświetlaczem FullHD+ Dotch, jest zaprojektowany dla osób poszukujących wysokiej wydajności 5G i ponadstandardowej jakości obrazu. Wyposażony w technologię NXTVISION, TCL 20 5G obsługuje odtwarzanie wideo HDR10 w streamingu serwisu Netflix, zapewniając użytkownikom możliwość oglądania produkcji filmowych w jakości zgodnej z zamierzeniami ich twórców. TCL 20 5G jest również wyposażony w narzędzie do konwersji SDR do HDR w czasie rzeczywistym, zapewniające doskonałe wrażenia wizualne, a także w unikalny tryb kalibracji wyświetlacza kawałek po kawałku, który precyzyjnie poprawia dokładność kolorów wyświetlacza.

Za technologią 5G w tym smartfonie stoi ośmiordzeniowy chipset Snapdragon™ 690 5G, wykonany w procesie technologicznym 8 nm. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić szybkość i płynność niezależnie od używanych aplikacji, gier lub usług. Zarządzanie energią w TCL 20 5G jest zoptymalizowane przez technologię Smart 5G, która automatycznie przełącza między pasmami 4G i 5G na podstawie wykorzystania danych.

Dla tych, którzy chcą robić wspaniałe zdjęcia i filmy, TCL 20 5G jest wyposażony w potrójny aparat wykorzystujący algorytmy sztucznej inteligencji z technologiami poprawiającymi pracę autofokusu i stabilizację obrazu wideo, a także funkcję zdjęć wysokiej rozdzielczości w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Główny aparat o rozdzielczości 48 Mpix wykonuje szczegółowe zdjęcia i wykorzystuje autofokus PDAF do robienia ostrych zdjęć za każdym razem.

TCL 20 5G będzie dostępny w wersjach kolorystych szarej i niebieskiej. W dystrybucji polskiej pojawi się już na przełomie lutego i marca w cenie 1299 zł.

TCL 20 SE: najlepsze multimedia z NXTVISION

Przystępna cenowo nowość w postaci TCL 20 SE ma wszystkie funkcje zaawansowanego smartfona, a także doskonały system rozrywki wideo dla tych, którzy chcą cieszyć się najlepszymi doświadczeniami audio-wizualnymi niezależnie gdzie są.

Oszałamiająca jakość wideo zapewniona jest przez 6,82-calowy wyświetlacz o 90-procentowym stosunku powierzchni ekranu względem reszty frontu, co zapewnia najlepsze wrażenia wizualne. Format ekranu 20,5:9 przekłada się natomiast na dostosowanie do kinowego obrazu i zachowanie poręcznych wymiarów obudowy. Aby jeszcze lepiej wykorzystać duży wyświetlacz, TCL 20 SE jest również wyposażony w funkcję Smart Floating Window, która pozwala otwierać kompatybilne aplikacje w dodatkowym okienku – przykładem zastosowania może być przeglądanie Internetu lub odpowiadanie na wiadomości podczas oglądania filmów. Wystarczy przesunąć palcem w prawy lub lewy róg, żeby zmniejszyć widok programu, a następnie można go ustawić w każdym miejscu na ekranie, a powierzchnię wyświetlania dowolnie regulować.

CES 2021: TCL – oficjalna premiera nowych urządzeń

Podobnie jak TCL 20 5G, również TCL 20 SE zapewnia doskonałe wrażenia wizualne przy oglądaniu wideo, dzięki konwersji SDR do HDR. Za sprawą technologii NXTVISION, kolory, kontrast i wyrazistość są ulepszane w czasie rzeczywistym podczas oglądania filmów. Obecność dwóch głośników poprawia również dźwięk – zamontowane one zostały w taki sposób, aby ciężej je było zasłonić w trakcie użytkowania. Dodatkowo smartfon zgodny jest ze standardem Hi-Res Audio. Dla zapewnienia odpowiedniej wydajności TCL 20 SE ma ośmiordzeniowy chipset Qualcomm i baterię 5000 mAh. Jest również wyposażony w funkcję ładowania wstecznego OTG, co umożliwia uzupełnienie energii urządzenia znajomego lub mniejszego gadżetu.

Chociaż najważniejszymi elementami TCL 20 SE są kwestie związane z mobilną rozrywką oraz ogólnie pojęta wydajność, to jest jeszcze jedna cecha, która podkreśla, jak ciekawe jest to urządzenie. Poczwórny aparat główny zaskakuje możliwościami wynikającymi z wykorzystania algorytmów SI.  Funkcje barwnego portretu i podkreślania nieba zostały zaprojektowane tak, aby automatycznie wykrywać wybrane obiekty i dostosowywać tło, by zdjęcia były piękniejsze. Ponadto nowa opcja Usuwanie obiektów z SI pozwala na usunięcie osób i przedmiotów znajdujących się w tle.

Test TCL 10 Plus – świetny średniopółkowy smartfon

TCL 20 SE będzie dostępny w Polsce na przełomie stycznia i lutego, w kolorach czarnym oraz zielonym, w cenie 599 zł.

W nadchodzących tygodniach seria TCL 20 powiększy się również o co najmniej trzy dodatkowe modele, w tym jeszcze jeden smartfon 5G. Korzystając z integracji pionowej TCL, nowe urządzenia będą wyposażone w ekrany wyprodukowane przez firmę, w technologię NXTVISION oraz lepszą wydajność i jakość obrazu. TCL oficjalnie zaprezentuje te modele i poda więcej szczegółów jeszcze w kwartale pierwszym 2021 roku.

TCL 20 5G
TCL 20 5G

TCL współpraca Multi-Screen

Kolejnym benefitem płynącym z głębokiej integracji pionowej TCL będzie już niedługo dostępna współpraca wieloekranowa między wybranymi smartfonami, tabletami, telewizorami i komputerami. Z wykorzystaniem powszechnie dostępnych technologii bezprzewodowych, jak Bluetooth, WiFi oraz NFC, TCL umożliwi bezproblemowe przesyłanie plików i multimediów z jednego urządzenia na drugie, a także wyświetlenie interfejsu smartfona na komputerze lub telewizorze. Więcej szczegółów podamy jeszcze w tym roku.

Więcej informacji na temat urządzeń TCL Mobile, również serii 20, dostępnych jest na http://www.tcl.com/global/en.html

One thought on “CES 2021: TCL 20 5G z ulepszoną technologią wyświetlania NXTVISION 2.0

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: