Recepta dla Seniora – realizacja e-recepty i dowóz leków z apteki do domu

 „Recepta dla Seniora” – realizacja e-recepty i dowóz leków z apteki, czyli kompleksowa telemedycyna dla seniorów od HomeDoctor

Recepta dla Seniora

 

Miniony rok dobitnie pokazał, że choć koronawirus jest z nami i zbiera swoje żniwo, ludzie wciąż chorują na inne przypadłości, mają swoje przewlekłe schorzenia i potrzebują niezbędnych świadczeń medycznych, bez czekania na koniec pandemii. Według danych GUS, największą śmiertelność niezmiennie od kilku lat generują choroby nowotworowe i układu krążenia, które odpowiadają za ok. 70% wszystkich zgonów[1]. Okres jesienno-zimowy to także sezon na przeziębienia i grypę. Pacjenci, w szczególności osoby starsze – z uwagi na własne zdrowie i bezpieczeństwo oraz obowiązujące obostrzenia i trudności z dostępem do lekarzy czy przychodni, często nie otrzymują niezbędnej pomocy medycznej. HomeDoctor – największa w Polsce platforma oferująca konsultacje lekarskie prowadzi pionierski program „Recepta dla Seniora”, oferujący konsultacje lekarskie
i dowóz wykupionych leków do domu pacjenta.

Czy sterylizator UV nada się do dezynfekcji smartfona – sprawdziliśmy?

Program „Recepta dla Seniora” jest przeznaczony w szczególności dla osób starszych oraz wszystkich tych, którzy w trosce o własne bezpieczeństwo wolą pozostać w domu i nie narażać się na ryzyko zachorowania, jednak wciąż potrzebują kontaktu z lekarzem POZ czy innym specjalistą, aby wykupić swoje leki. Z powodu pandemii, leczenie pozostałych chorób i kontynuacja kuracji są utrudnione, kolejki do lekarzy wydłużają się, dostęp do przychodni i centrów medycznych jest ograniczony. Stąd pomysł na kompleksową usługę medyczną, możliwą do zrealizowania w bezpiecznych, domowych warunkach.

„Recepta dla Seniora” to:

  • telefoniczna konsultacja z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarzem wybranej specjalizacji (lekarz oddzwania do pacjenta nawet w 15 min.);
  • możliwość uzyskania e-recepty podczas konsultacji (na podstawie decyzji lekarza);
  • wystawione na recepcie leki odbiera w aptece pracownik HomeDoctor, który dostarcza je do domu pacjenta.

Recenzja Neno Medic T05 – termometr bezdotykowy

Walka służby zdrowia ze skutkami pandemii COVID-19 powoduje, że pacjenci, którzy na co dzień zmagają się ze schorzeniami i przewlekłymi chorobami, nie mają zapewnionego szybkiego dostępu do lekarzy prowadzących. Zwłaszcza seniorzy, którzy z uwagi na wiek i choroby współistniejące, są klasyfikowani jako grupa wysokiego ryzyka zarażenia koronawirusem, stosują się do zaleceń pozostania w domu i przez to nie otrzymują niezbędnej pomocy lekarskiej i nie mogą łatwo uzyskać niezbędnych leków. Dodatkowo, zdarzają się sytuacje, gdy członkowie rodziny bądź opiekunowie, którzy dotąd wspierali seniorów, nie mogą tego zrobić z uwagi na kwarantannę, strach o zdrowie własne i najbliższych czy swoją chorobę – mówi Szymon Horaczuk, prezes HomeDoctor i dodaje:
Chcemy odpowiedzieć na tę potrzebę właśnie poprzez usługę „Recepta dla Seniora” – konsultacje
z lekarzami różnych specjalizacji bez potrzeby wychodzenia z domu i dowóz leków pod wskazany adres. Seniorzy i ich opiekunowie mogą skorzystać ze strony http://www.receptadlaseniora.pl, gdzie otrzymają instrukcję, jak w szybki i prosty sposób zamówić usługę. Realizacja całego procesu zajmuje zaledwie kilka godzin od zamówienia do momentu dostarczenia leków do domu pacjenta.

Zamówienie na usługę konsultacji lekarskiej z dowozem leków można złożyć na stronie www.receptadlaseniora.pl lub telefonicznie pod numerem infolinii +48 22 255 32 67. Jest ona całodobowa, działa przez 7 dni w tygodniu – także w weekendy i święta – oraz zapewnia telefoniczne wsparcie wykwalifikowanych dyspozytorów medycznych, którzy nawigują pacjenta krok po kroku. Jednorazowy koszt telekonsultacji i dostarczenia leków to 99 zł, płatne przelewem. Dodatkowo, pacjent pokrywa koszt leków na podstawie paragonu z apteki. Odbierając leki w domu może zapłacić za nie kartą lub gotówką.

– W HomeDoctor nie stosujemy żadnych ukrytych kosztów, nie współpracujemy z żadną siecią aptek, leki kupujemy w miejscu wskazanym przez pacjenta – jeśli ma on takie życzenie. Pacjent ma również wpływ na realizację wystawionej recepty, np. na zamienniki leków. Proces zakupu i dostawy leków do domu seniora odbywa się zaledwie w ciągu kilku godzin od zamówienia – dodaje Szymon Horczuk.

Usługa konsultacji lekarskiej z dowozem leków jest obecnie dostępna dla mieszkańców Warszawy, w planach jest jej rozszerzenie na kolejne miasta.

źródło: HomeDoctor

___________———————-

[1] https://www.politykazdrowotna.com/48211,umieralnosc-w-polsce-najczestsze-przyczyny-zgonow

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: