TOP5 najlepiej sprzedających się gier w 2020 roku

Media Expert: W 2020 roku sprzedaż gier przekroczyła milion egzemplarzy. Oto TOP5 najlepiej sprzedających się gier w zeszłym roku!

 Gaming w Polsce rozwija się znakomicie. Ubiegły rok okazał się rekordowym pod względem sprzedaży w tym segmencie. Polacy chętnie kupowali zarówno same gry, jaki i sprzęt oraz akcesoria dla graczy. Media Expert, lider sprzedaży gier w Polsce, podzielił się zestawieniem tytułów, które okazały się hitami w 2020 roku. Warto dodać, że tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy w tej sieci zakupiono ponad milion egzemplarzy gier w wersji pudełkowej.

Test Xbox Series X – rozrywka dla całej rodziny

W zestawieniu nie brakuje zaskoczeń!

Zestawienie TOP5 najlepiej sprzedających się gier w Media Expert w 2020 roku przygotowano dla PS4, PS5, Xbox ONE/Series, PC oraz NINTENDO. Użytkownicy konsol poprzedniej generacji bezapelacyjnie najchętniej kupowali zeszłoroczną edycję serii FIFA 21. W kategorii gier na PC, zwyciężył jednak Cyberpunk 2077, zaś wśród fanów NINTENDO SWITCH największym zainteresowaniem cieszyła się gra Animal Crossing: New Horizons.

TOP5 gier

 

„Jeśli ostatnie lata można określić jako dynamiczny rozwój całego segmentu gamingu, to 2020 rok wcisnął przycisk z turbodoładowaniem i przeniósł wirtualną rozrywkę na zupełnie inny poziom. Pandemia zatrzymała nas w domach, ale z drugiej strony otworzyła świat
inspirującej wirtualnej rozrywki, w której mogą brać udział całe rodziny.

Rok 2021 zapowiada się również bardzo ciekawie. Już dziś fani gier odliczają czas do tegorocznych premier: Far Cry 6, Battlefield 6 czy kolejnej, po Cyberpunk 2077, polskiej produkcji – Dying Light 2. Sieć Media Expert będzie blisko tych wydarzeń. Szykujemy w tym roku sporo niespodzianek dla całej społeczności sympatyków gamingu w Polsce” – podsumowuje Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.

Babbel – rozpoczęłam naukę j. angielskiego z aplikacją … jak mi idzie?

TOP 5 najlepiej sprzedających się gier w 2020 roku w Media Expert w podziale na platformy:

Gry NINTENDO Gry PC
1. ANIMAL CROSSING: NEW HORIZONS
2. MINECRAFT
3. THE LEGEND OF ZELDA: BREATH OF THE WILD
4. MARIO ODYSSEY
5. POKEMON SWORD
1. CYBERPUNK 2077

(EDYCJA STANDARDOWA)

2. FIFA 21
3. SIMS 4
4. NEED FOR SPEED HEAT
5. GTA V
GRY PS4 GRY PS5
1. FIFA 21
2. THE LAST OF US 2

(DAY ONE EDITION)

3. CYBERPUNK 2077

(EDYCJA STANDARDOWA)

4. GTA V PREMIUM EDITION PL
5. NEED FOR SPEED HEAT
1. ASSASSINS CREED VALHALLA
2. MARVELS SPIDER-MAN MILES

MORALES

3. DEMONS SOUL REMAKE
4. CALL OF DUTY BLACK OPS

COLD WAR

5. SACKBOY A BIG ADVENTURE
Xbox ONE/Series  
1. FIFA 21
2. MINECRAFT STARTER COLLECTION
3. GTA V PREMIUM EDITION PL
4. CYBERPUNK 2077

(EDYCJA STANDARDOWA)

5. FORZA HORIZON 4

Przypomnijmy, że pod koniec 2020 roku, sieć Media Expert zaprezentowała wyniki plebiscytu na najlepszą grę generacji. W rankingu, w którym polscy gracze oddali łącznie ponad 24 tys. głosów zwyciężył Wiedźmin 3: Dziki Gon. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno produkcje Rockstar Studio: Red Dead Redemption 2 i GTA V. Warto podkreślić, że gra Grand Theft Auto V została wydana w 2013 roku i niezmiennie cieszy się popularnością wśród fanów gamingu. Wyniki rankingu dostępne są na stronie: https://www.mediaexpert.pl/grageneracji.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: