Xtrfy MZ1 – Zy’s Rail – ultra-lekka myszka o unikalnym kształcie

Rocket Jump Ninja i przedstawia ultra-lekką mysz o niepowtarzalnym kształcie – Xtrfy MZ1 – Zy’s Rail.

Xtrfy MZ1 – Zy's Rail
Xtrfy MZ1 – Zy’s Rail

Zy „Rocket Jump Ninja” Rykoa jest przez wielu uważany za najlepszego recenzenta myszek komputerowych na świecie. Jest on jednym z najbardziej doświadczonych i zaufanych ekspertów w tej dziedzinie. Na swoim koncie ma ponad 150 zrecenzowanych modeli i ponad 20 lat doświadczenia w pierwszoosobowych shooterach. Rocket Jump Ninja stał się źródłem informacji zarówno dla graczy casualowych jak i profesjonalistów.

W dniu dzisiejszym Rocket Jump Ninja oraz szwedzcy specjaliści od sprzętu do gier z Xtrfy ujawnili swoją współpracę i ogłosili wprowadzenie na rynek nowej, ultra-lekkiej myszy. Model Xtrfy MZ1 – Zy’s Rail został od podstaw zaprojektowany przez samego Zy Rykoa.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy wreszcie ujawnić nad czym wspólnie z Rocket Jump Ninja pracowaliśmy w zeszłym roku. Dzielimy te same idee w kwestii jakości i wydajności sprzętu. Cieszymy się, że jeden z najbardziej doświadczonych i wymagających recenzentów myszek na świecie zdecydował się na współpracę z nami. MZ1 naprawdę wnosi coś nowego i wyjątkowego na scenę sprzętu gamingowego – komentuje Joakim Jansson, CEO w Xtrfy.

Test Hama EMW-500 – Bezprzewodowa, ergonomiczna mysz o nietypowym kształcie

Przyglądając się najlepszym myszkom na rynku zauważyłem, że wszystkie ostatnie produkty Xtrfy stały na wysokim poziomie. Pomyślałem tylko, że potrzebują innego kształtu. Gdy poproszono mnie abym zaprojektował swój własny model od razu uznałem, że to dobry pomysł. Poza tym ekipa Xtrfy tworzy świetny zespół i zawsze miło jest z nimi pracować. Wysokiej jakości produkty od wartościowych ludzi – mówi Zy “Rocket Jump Ninja” Rykoa.

Model MZ1 został zaprojektowany w oparciu o doświadczenie zdobyte podczas testowania ponad 250 myszy do gier i z myślą o jednym celu – pomóc graczom poprawić ich celność.

Jeśli chcesz jak najlepiej celować potrzebujesz kształtu, który nie będzie utrudniał ci ruchów. Kształt jest najważniejszy. Wiele z myszy, które obecnie są dostępne na rynku, to tylko lustrzane odbicia poprzednich modeli. Podczas gdy wszystkie podzespoły stają się coraz lepsze, kształt większości myszek pozostaje taki sam. Potrzebujemy nowych, świeżych wzorów. Postanowiłem więc przetestować kilka swoich teorii w praktyce: cienka szerokość uchwytu, niska wysokość przycisków, wysoki tył, subtelna krzywizna po bokach, wygodne rowki w przyciskach i wiele innych. Na szczęście moje założenia okazały się słuszne. Nigdy nie celowałem lepiej – dodaje Zy Rykoa.

Działo się… co przypadło nam do gustu w 2020r. – podsumowanie

Kształt MZ1 na pierwszy rzut oka przypomina oburęczną myszkę z subtelnymi krzywiznami po bokach. Jest ona jednak asymetryczna. Zaprojektowana tak, aby zapewnić wygodny chwyt praworęcznym użytkownikom. Mysz waży zaledwie 56 gramów, posiada podświetlenie RGB i najnowocześniejsze komponenty, takie jak sensor Pixart 3389.

Projektując MZ1 zaczęliśmy od zera i pozwoliliśmy Zy ręcznie formować kształt w glinie. Oprócz unikalnego kształtu myszka ta wprowadza również szereg nowych funkcji, o które prosiła społeczność graczy. Podobnie jak w przypadku naszych poprzednich modeli, wszystkie ustawienia dokonywane są bezpośrednio na samej myszy, bez potrzeby korzystania z oprogramowania. MZ1 posiada dodatkowe funkcjonalności i jeszcze więcej opcji konfiguracji – mówi Erik Jensen, CTO w Xtrfy.

Nazwa Xtrfy MZ1 – Zy’s Rail odnosi się do szyny wzdłuż górnej części myszy, która jest jej najbardziej charakterystyczną cechą. Jej zadaniem jest poprawa wygody użytkowania, zapewnia pewniejszy uchwyt i pomaga poprawić celność. Jest to także hołd dla kultowego Railguna z Quake’a, w którego Rocket Jump Ninja gra od 22 lat.

Mysz będzie dostępna wiosną tego roku, a przedsprzedaż wystartuje w lutym. Więcej informacji można znaleźć na stronie xtrfy.com/mice/mz1

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: