RFBenchmark (grudzień 2020) – koniec roku dla Orange

Notel na portalu RFBENCHMARK opublikował raport podsumowujący stan Internetu mobilnego w Polsce. Koniec roku pod względem średniej szybkości pobierania i wysyłania dla Orange.

RFBENCHMARK (grudzień 2020)

Portal RFBenchmark.pl zaprezentował grudniowy ranking operatorów komórkowych. Ponownie specjaliści pod uwagę wzięli dane dotyczący jakości i szybkości Internetu mobilnego w Polsce. W porównaniu z poprzednimi miesiącami nie zaszły zmiany jeżeli chodzi o liderów danych kategorii. Najlepszym operatorem pod względem średniej szybkości pobierania i wysyłania danych zostało Orange. T-Mobile z kolei nadal osiąga najlepszy wynik w zestawieniu średniej najniższej wartości ping.

Test TP-Link Archer C6U – outer z portem USB dla każdego

W minionym miesiącu zauważalny jest niewielki wzrost liczby pomiarów. Grudniowa klasyfikacja została przygotowana na bazie 182544 testów wykonanych przez użytkowników aplikacji RFBENCHMARK (w porównaniu do 174187 w listopadzie). To drugi miesiąc z rzędu z wyraźnie niższą liczbą pomiarów, na co wpływ miały rządowe obostrzenia wymuszające przestrzeganie zasad dystansu społecznego w obliczu zmagań z pandemią COVID-19. Wskazana liczba dotyczy tylko pomiarów Internetu mobilnego (pomiary Wi-Fi nie biorą udziału w rankingu).

Działo się… co przypadło nam do gustu w 2020r. – podsumowanie

W pierwszym zimowym miesiącu wzrósł procentowy udział pomiarów wykonanych z użyciem technologii 4G LTE. Był on dość znaczący i wyniósł 0,97 punktu procentowego (92,98%). Starsze technologie odchodzą w cień – z usług 3G korzystano w 6,98% przypadków, a 2G – 0,04%.

Średnia szybkość pobierania danych: Orange

W grudniu ten operator okazał się najlepszy w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Uzyskany wynik był lepszy niż w zeszłym miesiącu i wyniósł 28,88 Mb/s. Na drugim miejscu znalazł się główny konkurent – T-Mobile, choć strata do lidera wyniosła już ponad 1 punkt procentowy (27,7 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych: Orange

W grudniowej klasyfikacji dotyczącej średniej szybkości wysyłania danych najlepszym operatorem okazało się Orange. Pomarańczowy operator uzyskał 15,45 Mb/s, a kolejny na liście Plus 15,18 Mb/s.

Najniższa wartość ping: T-Mobile

T-Mobile oferował w grudniu najniższą średnią wartość ping (33,62 ms), co wciąż pozwoli wyprzedzić Orange (34,67 ms). Na dalszych pozycjach znalazły się Play (39,18 ms) oraz Plus (41,22 ms).

Przeczytaj cały ranking na portalu RFBENCHMARK

źródło: Notel

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: