Samsung The Frame – telewizor niczym dzieło sztuki

Udany debiut telewizora Samsung The Frame podczas rekordowej 47. Aukcji Nowej Sztuki

The Frame

Ponad 620 tysięcy złotych obrotu, około 1000 miłośników sztuki w licytacji zdalnej – tak w liczbach można podsumować rekordową 47. Aukcję Nowej Sztuki, która jednocześnie okazała się najlepszą w Polsce aukcją w segmencie Sztuki Młodej i Aktualnej. Debiutujący podczas aukcji telewizor Samsung The Frame, który oferowany był wraz z obrazem Wojciecha Brewki „Night Cruising” i jego cyfrową wersją osiągnął drugi najlepszy wynik.

W 2021 roku sztuka z rozmachem wkracza na salony, a 47. Aukcja Nowej Sztuki, która odbyła się 15 stycznia w Domu Aukcyjnym Art in House bez wątpienia zostanie zapamiętana, jako jedna z tych najlepszych. Aukcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony miłośników sztuki – w licytacji zdalnej brało udział około 1000 osób. Duże wrażanie na odbiorcach zrobił duet: obraz Wojtka Brewki oraz telewizor Samsung The Frame z wyświetlaną cyfrową wersją tego dzieła, który można było na żywo zobaczyć na wystawie przedaukcyjnej. To połączenie sztuki i technologii wzbudziło emocje, co dało się zauważyć podczas licytacji.

Test Samsung Galaxy M51 i M31s – dobre i niedrogie smartfony z potężną baterią

Najwyżej wylicytowaną pracą została “Maskarada” Sabiny Marii Grzyb, sprzedana za 44 840 zł (z opłatą aukcyjną). Drugi znakomity wynik osiągnął obraz Wojtka Brewki pt. “Night Cruising”, wylicytowany za 41 300 zł (z opłatą aukcyjną) – szczęśliwy nabywca otrzymał również telewizor Samsung The Frame z cyfrową wersją dzieła. Podium zamyka akwarela “Marlena w Monte Carlo” Tomasza Kosteckiego, osiągając cenę końcową na poziomie ponad 33 000 złotych.

Ta aukcja utwierdziła nas w przekonaniu, że apetyt na sztukę ciągle rośnie. Przekonaliśmy się także, że otwarcie sztuki na technologię to dobry kierunek, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy dostęp do kultury wciąż jest ograniczony. Dzięki współpracy z firmą Samsung i włączeniu telewizora The Frame do aukcji mogliśmy zaproponować naszym klientom coś zupełnie nowego i zainspirować ich. Jestem pewna, że to technologiczne dzieło sztuki zagości w wielu polskich domach” – komentuje Anita Wolszczak-Karasiewicz z Domu Aukcyjnego Art in House.

Test Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G – bez żadnych kompromisów

Telewizor niczym dzieło sztuki

Nabywca obrazu Wojciecha Brewki „Night Cruising” będzie mógł także cieszyć się jego cyfrową wersją na telewizorze The Frame. Warto jednak dodać, że to nie jedyne dzieło, jakie będzie mógł wyświetlić na ekranie. W dedykowanym sklepie ze sztuką Art Store znajduje się już ok. 1400 dzieł, takich malarzy jak Gauguin, Monet czy van Gogh.

Znakiem rozpoznawczym telewizora Samsung The Frame jest Tryb Sztuka, który za naciśnięciem jednego przycisku przeobraża ekran w prawdziwe dzieło sztuki, dbając o każdy szczegół i wierne odwzorowanie kolorów. Telewizor oferuje rozdzielczość 4K oraz 100% Natężenie Kolorów dzięki technologii Quantum Dot. Funkcja Adaptacji Obrazu+ optymalizuje jasność i kontrast w 4 różnych warunkach: Ciemny / Normalny / Jasny / Bardzo jasny. Inteligentne dostrajanie uruchamiane jest dzięki czujnikowi światła, za pomocą którego Procesor Quantum odpowiednio dostosowuje oglądaną scenę do nowych warunków oświetlenia. Czujnik ruchu automatycznie wyłączy telewizor, gdy przez dłuższy czas nikogo nie ma w pomieszczeniu, oszczędzając w ten sposób energię.

Dzięki systemowi wymiennych ramek telewizor Samsung The Frame dopasuje się do wystroju każdego wnętrza i sprawi, że odróżnienie go od prawdziwego obrazu będzie bardzo trudne. Podczas styczniowych targów CES Samsung zapowiedział, że w 2021 The Frame będzie praktycznie o połowę smuklejszy, a nowa oparta na AI technologia autoselekcji, trafniej dobierze rekomendowane do wyświetlania dzieła sztuki.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]