myBand 4family – opaska, która chroni najbliższych

myBand 4family – inteligentna opaska od mPTech, największego polskiego producenta smartfonów, telefonów komórkowych i małej elektroniki, ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa seniorom, a także dzieciom.

myBand 4family
myBand 4family

Opaska połączona jest z aplikacją mobilną 4family stworzoną przez mPTech, pozwalającą na łatwy kontakt z bliskimi, monitorowanie podstawowych funkcji życiowych, sprawdzanie lokalizacji seniora czy natychmiastowe wysyłanie powiadomień SOS do wybranej osoby.

myBand 4family

Wprowadzony przez mPTech smartband to kolejne urządzenie w portfolio firmy, obok klasycznych telefonów komórkowych oraz telefonów stacjonarnych na kartę sim, stworzone z myślą o osobach starszych. Funkcje opaski zapewniają większe bezpieczeństwo jej użytkownikom, dzięki możliwości integracji opaski ze smartfonem opiekuna (w przypadku dzieci) lub bliskiej osoby (w przypadku seniora). To co wyróżnia ten produkt to kompatybilność z bezpłatną aplikacją 4family.

Umożliwia ona zsynchronizowanie urządzenia ze smartfonem innej, wybranej osoby. Zdalne zarządzanie smartbandem pozwala na zapewnienie lepszej opieki bliskim. Funkcje aplikacji pozwalają między innymi na określenie aktualnego miejsca pobytu użytkownika opaski dzięki lokalizatorowi GPS. Dodatkowo, istnieje możliwość ustalenia stref bezpieczeństwa np. w przypadku dzieci. Jeśli podopieczny opuści wyznaczony obszar, opiekun otrzyma natychmiastowe powiadomienie, które pozwoli mu szybko zareagować.

Test myPhone Up Smart LTE z KaiOS

Dzięki slotowi na kartę nanoSIM oraz wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi, zaproponowane przez mPTech urządzenie może pełnić również funkcję telefonu komórkowego. Odbieranie i nawiązywanie połączeń telefonicznych jest możliwe za pomocą jednego przycisku. Dzieci oraz seniorzy nie muszą już pamiętać, gdzie zostawili swój telefon czy smartfon – inteligenta opaska, którą wystarczy mieć na ręce, ułatwi kontakt z najbliższymi w wielu trudnych do przewidzenia sytuacjach.

myBand 4family

Opaska myBand 4family to rozszerzenie naszej dotychczasowej oferty produktów oraz nowe zastosowanie dla udostępnionej w kwietniu 2020 r. bezpłatnej aplikacji 4family. Dążymy do tego, aby zapewnić osobom starszym wygodną i intuicyjną możliwości kontaktu z bliskimi oraz wdrażanie do naszych urządzeń technologii, która wpływa na bezpieczeństwo seniorów i dzieci. Nowoczesny smartband to najwygodniejsze rozwiązanie zarówno dla użytkownika, jak i jego opiekuna – mówi Radosław Kaczorowski, Product Manager z mPTech.

Test myPhone Up i Up Smart – klasyka i feature phone

Oprócz wyżej wymienionych funkcjonalności, noszona na nadgarstku opaska monitoruje podstawowe funkcje życiowe takie jak np. tętno oraz ciśnienie krwi. Wgląd do tych informacji pozwala opiekunom osób starszych na zdalne monitorowanie ich stanu zdrowia, a w razie nagłych lub budzących wątpliwości aktywności, reakcję i szybki kontakt. Kolejnym rozwiązaniem zasługującym na uwagę jest możliwość wysłania komunikatu alarmowego przez użytkownika opaski. Wciśnięcie funkcji SOS skutkuje natychmiastowym wysłaniem wiadomości do opiekuna wskazanego w aplikacji 4family.

Łatwość dostępu do przycisku oraz możliwość szybkiego zaalarmowania bliskich w wyniku odczuwalnego pogorszenia samopoczucia, może realnie wpłynąć na tempo w jakiej potrzebujący otrzyma niezbędną pomoc. Już sama świadomość możliwości wezwania pomocy zwiększa poczucie bezpieczeństwa noszącej smartband osoby. Mimo, że np. przebywa sama w domu – zawsze może liczyć na ekspresową pomoc, dzięki zdalnemu powiadomieniu wysyłanemu do bliskich.

Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami działającymi pod kontrolą systemów Android 4.4 i nowszymi. Bateria 580 mAh, która pozwala na funkcjonowanie urządzenia w stanie czuwania przez ok. 5 dni.  Posiada kolorowy, intuicyjny interface oraz ekran 0.95”. Odporność na zachlapanie wodą i zakurzenie potwierdza certyfikat IP66.

Urządzenie dostępne jest w sklepie internetowym mPTech, w cenie 299 zł brutto.

źródło: mPTech

One thought on “myBand 4family – opaska, która chroni najbliższych

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: