WOT 800-100-115 – Infolinia wsparcia dla seniorów

800-100-115: Infolinia wsparcia dla seniorów

800-100-115 - WOT

Pięć dni działalności infolinii wsparcia WOT w zakresie szczepień przyniosło 600 przypadków realnego wsparcia jakiego udzielili żołnierze Wojsk Obrony TerytorialnejInfolinia cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem seniorów, w tym kombatantów. Pod numerem 800-100-115 można uzyskać pomoc w rejestracji, zamówić wsparcie transportowe dla osób niemobilnych oraz szczepienie w miejscu zamieszkania.

Żołnierze WOT pomagają seniorom, w tym kombatantom, którymi opiekują się brygady OT, w procedurze szczepień – od rejestracji, poprzez transport i inną pomoc, aż po szczepienia. Od 18 stycznia działa także całotygodniowa Infolinia wsparcia dla seniorów – tel. 800 100 115. Zabezpieczenie techniczne infolinii realizuje Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

Test czujnik dymu GSM Ferguson FS2SD – chroni życie, ostrzega

Rozpoczęły się rejestracje do szczepień dla seniorów powyżej 70 i 80 roku życia. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mają pod swoją opieką blisko 900 kombatantów, żołnierzy AK i bohaterów wojennych. Do tego doszła grupa seniorów, którzy zgłaszają się z prośbą o pomoc w procesie szczepienia.

Dla seniorów już od poniedziałku, 18 stycznia br., czynna jest codziennie, w godzinach 7.30 – 19.30 Infolinia wsparcia – 800 100 115. Infolinia jest narzędziem pomocniczym w zakresie rejestracji, doradztwa, transportu do miejsca szczepień. Działanie Infolinii ma usprawnić proces realizacji szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień. Na szczeblu każdego województwa – w brygadach obrony terytorialnej wyznaczeni zostali żołnierze – koordynatorzy, do których trafiają usystematyzowane potrzeby osób z danego regionu, zebrane wcześniej przez operatorów infolinii.

Recenzja Neno Medic T05 – termometr bezdotykowy

Pod numerem 800 100 115, seniorzy zgłaszają prośby o pomoc w procesie rejestracji, później w dowozie na miejsce szczepień. Żołnierze wspierają ich od momentu elektronicznej lub telefonicznej rejestracji, koordynują pomoc w dowozie przez podmioty do tego zobowiązane (np. gminy, urzędy miast) lub w sytuacji szczególnie trudnej, sami zorganizują wojskowy transport do punktów szczepień.

Pięć dni działalności infolinii wsparcia WOT w zakresie szczepień przyniosło 600 przypadków realnego wsparcia jakiego udzielili żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Najczęstszym powodem kontaktu z infolinią WOT było duże obciążenie infolinii rządowej. Osoby kontaktujące się z naszym operatorem zgłaszały też potrzeby dojazdu mobilnego zespołu ze szczepionkami do osób leżących oraz prośby o wsparcie w transporcie, w tym inwalidów, kombatantów, osób starszych do punktów szczepień.

źródło: WOT

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: