Huawei – nie mamy w planie sprzedaży flagowych marek smartfonów

Chiński producent elektroniki jest na wczesnym etapie rozmów w sprawie sprzedaży swoich marek smartfonów premium P i Mate – pisze Reuters, powołując się na doniesienia dwóch swoich rozmówców.

Test Huawei Mate 40 Pro – potwór fotografii mobilnej

Huawei

W odniesieniu do publikacji Reuters z 25 stycznia 2021, dotyczącej rzekomych planów sprzedaży przez Huawei flagowych marek smartfonów, producent opublikował oficjalne oświadczenie:

Plotki, jakoby Huawei planował sprzedaż swoich flagowych marek smartfonów, są całkowicie bezpodstawne. Huawei nie ma takich planów i nie ma żadnych podstaw dla takich plotek. Pozostajemy w pełni zaangażowani w naszą działalność w zakresie produkcji smartfonów i nadal będziemy dostarczać wiodące produkty i rozwiązania dla konsumentów na całym świecie.

Huawei ogłosił swoje wyniki finansowe za pierwsze trzy kwartały 2020 roku. Globalnie przychody firmy wyniosły w tym okresie 98,6 mld USD (671,3 mld CNY), co stanowi wzrost o 9,9% rok do roku. Marża zysku netto wyniosła 8,0%. Wyniki finansowe są zgodne z wcześniejszymi z prognozami.

Firma konsultingowa IDC szacuje wartość dostaw smartfonów z serii Mate i P na 39,7 mld USD w okresie od trzeciego kwartału 2019 do trzeciego kwartału 2020 roku.

Dla przypomnienia Huawei w listopadzie 2020 roku ogłosił sprzedaż swojej marki telefonów budżetowych Honor konsorcjum 30 dealerów kierowanym przez firmę wspieraną przez rząd Shenzhen.

źródło: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: