#HuaweiStartupChallenge – rusza nabór

Rusza nabór do #HuaweiStartupChallenge – odpowiedź na różnorodność w wymiarze społecznym, biznesowym i kulturowym

#HuaweiStartupChallenge

Niski współczynnik aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami, wykluczenie cyfrowe różnych grup społecznych, brak dostępu do edukacji, transportu czy usług medycznych – to tylko kilka powszechnych problemów społecznych, które dodatkowo pogłębiło pojawienie się koronawirusa. W zderzeniu z pandemiczną rzeczywistością wzrosło znaczenie społecznej odpowiedzialności firm, które mają pomysł jak walczyć z wykluczeniem. Polska może odegrać znaczącą rolę w rozwoju i promocji śmiałych, innowacyjnych rozwiązań tych problemów. Huawei Polska we współpracy z Fundacją Startup Hub Poland zaprasza młodych innowatorów do #HuaweiStartupChallenge – inicjatywy, w ramach której będą mogli zaproponować swoje przełomowe rozwiązania w walce z wszelkiego rodzaju wykluczeniami.

Test Huawei x Gentle Monster Eyewear II – inteligentne okulary – czy warto je mieć?

Przeciwdziałanie wykluczeniu w różnych jego aspektach – zarówno poprzez zastosowanie najnowszych technologii, jak i przez wspieranie inicjatyw działających na rzecz równego dostępu – jest od lat wpisane w działalność Huawei Polska. Tym razem, w ramach współpracy z Fundacją StartUp Hub Poland, ogłoszonej w trakcie Huawei Innovation Day 2020, firma wesprze startupy, które w swoich przedsięwzięciach stawiają na różnorodność w wymiarze społecznym, biznesowym i kulturowym.

Niwelowanie różnic w kompetencjach cyfrowych i dostępie do technologii nie będzie możliwe bez nowoczesnych narzędzi, wdrażanych zarówno w wymiarze globalnym, jak i lokalnym. W ramach projektu #HuaweiStartupChallenge będziemy promować innowacyjne pomysły, które dopiero kiełkują w ramach startup’ów, a których celem jest pomoc osobom wykluczonym. Dzięki naszemu wsparciu rozwiązania te zyskają szansę na szybszy rozwój i osiągnięcie globalnego zasięgu” – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska.

Test Huawei P smart 2021 – 4 aparaty i niedrogi, czy warto?

#HuaweiStartupChallenge to program służący nagłośnieniu i doskonaleniu najlepszych pomysłów startupów odpowiedzialnych społecznie, tworzonych przez ambitnych inżynierów, przedsiębiorców i wynalazców z Polski i krajów regionu, którzy są gotowi do testowania i wdrażania rozwiązań mających na celu ograniczenie wszelkiego rodzaju wykluczeń. W ramach programu otrzymają oni wsparcie w postaci spersonalizowanej ścieżki wyzwań, na którą składają się zadania, opinie ekspertów i kamienie milowe, zaprojektowane w celu ulepszenia ich rozwiązań. Ponadto trzy najlepsze projekty wypracowane w ramach #HuaweiStartupChallenge otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 100 000 pln, 50 000 pln i 35 000 pln odpowiednio za zajęcie I, II i III miejsca.
Test Huawei Watch GT2 Pro – smart zegarek do garnituru

Mały z dużym mogą więcej. Współpraca dopiero rozwijających się, ale reprezentujących kreatywne idee startupów z zawansowanym technologicznie biznesem, takim jaki reprezentuje Huawei, to ogromna szansa na wypracowanie innowacyjnych rozwiązań służących polepszaniu dostępu do edukacji, cyfrowego świata, udziału w życiu społecznym, rozwiązań proekologicznych czy medycznych. Dla startupów to także niecodzienna okazja do skorzystania z wiedzy biznesowych specjalistów i bazy rozwiązań wypracowanych przez duży biznes, które przysłużą im się w rozwijaniu własnej działalności” – mówi Paulina Brym, członkini zarządu Fundacji StartUp Hub Poland.

Zgłoszenia startupów do programu są przyjmowane w kategoriach określających wyzwania, na które odpowiadają opracowane przez nie projekty, takie jak:
  • budowanie nowej dostępności społecznej
  • zwalczanie wykluczenia cyfrowego
  • wspieranie edukacji na obszarach wiejskich
  • tworzenie miejsc pracy związanych z technologią 5G dla lokalnych społeczności
  • ochrona środowiska naturalnego
  • inwestowanie w niezawodność i cyberbezpieczeństwo
  • badania nad nowymi sposobami oszczędzania i magazynowania odnawialnych źródeł energii (Green Energy)
Organizatorzy konkursu nie zamykają się na inne obszary, w których wykluczenia są społecznie dotkliwe, a którym ekosystem startupowy chce rzucić wyzwanie na drodze do nowych technologii. Aplikacje do #HuaweiStartupChallenge można będzie składać do 5.02.2021 r. poprzez stronę https://startuphub.pl/huawei/
Do 19.02 będzie miała miejsce selekcja zgłoszonych projektów, następnie 22.02 ruszy cykl aktywności w ramach programu. 3 najlepsze projekty zostaną wyróżnione i nagrodzone ostatniego dnia marca podczas Wielkiego Finału  #HuaweiStartUpChallenge.

źródlo: Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: