Cyber Threat Sensor – polska odpowiedź na SolarWinds

NTT Ltd. w Polsce oferuje swoim klientom Cyber Threat Sensor jako odpowiedź na incydenty z oprogramowaniem SolarWinds. Firma oferuje bezpłatną, specjalistyczną usługę diagnostyczną. Umożliwi ona przedsiębiorstwom i organizacjom dokonanie wstępnej analizy ryzyka oraz wykrycie luk bezpieczeństwa, które mogą być podatne na zagrożenia związane z zastosowania oprogramowania SolarWinds.

W grudniu 2020 atak na dostawców (supply chain attack) dotknął przynajmniej 18 000 organizacji na całym świecie, wykorzystując do dystrybucji złośliwego oprogramowania powszechnie używany program do zarządania siecią od SolarWinds. Od tego czasu zidentyfikowano również dodatkowe zagrożenia, potencjalnie narażające aplikacje i dane organizacji. Więcej informacji (w języku angielskim) jest dostępne tutaj.

Test OPPO Reno4 – wzornictwo i zaawansowane technologie

Dlatego, odpowiadając na potrzeby klientów, NTT zapewni firmom, które podejrzewają możliwość naruszenia bezpieczeństwa swoich systemów, 30-dniową wersję próbną specjalistycznych sensorów do wykrywania i ostrzegania przed zagrożeniami związanymi z SolarWinds, bez żadnych kosztów.

Cyber Threat Sensor

Klienci, którzy będą chcieli skorzystać z oferty, otrzymają:

  • Wdrożenie wyspecjalizowanego sensora w środowiskach AWS i Google Cloud Platform do wykrywania wskaźników naruszenia bezpieczeństwa (IOCs) specyficznych dla SolarWinds.
  • Powiadomienie w czasie bliskim do rzeczywistego w przypadku wykrycia naruszenia bezpieczeństwa.
  • Diagnostykę incydentu umożliwiającą podjęcie działań. Raport z diagnostyki zostanie dostarczony automatycznie, natychmiast po wykryciu IOC powiązanych z naruszeniem SolarWinds.

Więcej informacji (w języku angielskim) znajdziecie Państwo pod tym linkiem.

źródło: NTT Poland

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: