Dzień Ochrony Danych Osobowych – Twoje dane mogą wylądować wszędzie

CyberRescue radzi! Twoje dane mogą wylądować wszędzie

Dzień Ochrony Danych Osobowych

 

28 stycznia obchodzimy Dzień Ochrony Danych Osobowych. Media społecznościowe, konkursy, logowanie do e-sklepów- zastanów się, jakie dane podajesz w sieci. Zawsze może dojść do ich wycieku, a informacje o Tobie mogą zostać wykorzystane przez oszustów!

Test Huawei x Gentle Monster Eyewear II – inteligentne okulary – czy warto je mieć?

W 2020 r. w darkwebie pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży 500 mln danych użytkowników Facebooka. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że informacje, które publikujemy, w przyszłości mogą zostać wykorzystane przeciwko nam.

Ktoś podszywał się pode mnie! 

Ania otrzymała od znajomej wiadomość w serwisie Facebook. W treści znajdował się link do profilu, gdzie oszust wykorzystał jej tożsamość.

  • Nie rozumiałam na początku o co chodzi. Potem dowiedziałam się, że ta osoba oszukiwała innych, sprzedając produkt, którego finalnie nie wysyłała. Wszystkie dane, zdjęcia wzięła z mojego profilu na Facebooku – tłumaczy ofiara.

Kobieta postanowiła zgłosić się do CyberRescue. Specjaliści pomogli jej rozwiązać sprawę i fałszywy profil zniknął, a sprawa oszustw została zgłoszona na policję.

Test realme Watch S – smartwatch z okrągłym ekranem

Uważaj, co publikujesz!

  • Czasami nie myśląc o konsekwencjach, podajemy w internecie dane, po których na przykład łatwo nas zidentyfikować. Warto zwracać na to uwagę. Przede wszystkim zalecam zacząć od sprawdzenia prywatności i informacji, które mamy opublikowane w swoich mediach społecznościowych – tłumaczy Karolina z CyberRescue.

Specjaliści z CyberRescue każdego dnia pomagają użytkownikom internetu zabezpieczać swoją prywatność w internecie. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, zgłoś się do nich. Chętnie przejdą z Tobą cały proces zabezpieczania swojej tożsamości w internecie. Ponadto sprawdzą czy Twoje dane osobowe brały udział w wycieku i przekażą cenne rady, informujące o tym, jak się chronić w przyszłości.

źródło: CyberRescue

TechnoSenior – Gigaset C575 do wygrania w konkursie walentynkowym

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: