The Medium – nic nie jest tym, czym się wydaje

The Medium zaprasza do świata zjaw – 28.01 premiera gry. Zobaczcie Kraków jakiego nie znaliście

The Medium

Nic nie jest tym, czym się wydaje. To dewiza, która powinna przyświecać każdemu kto od dziś, 28 stycznia, zasiądzie przed The Medium. Ta najnowsza produkcja od rodzimego studia Bloober Team zabiera graczy w świat horroru psychologicznego. I to nie byle jakiego. Akcja tytułu rozgrywa się w stolicy Małopolski… oraz w świecie duchów. Gra jest dostępna w abonamencie Game Pass od dnia premiery.

Krakowskie studio Bloober Team jako swój znak rozpoznawczy uczyniło serwowanie graczom solidnej dawki grozy i niepokoju. Po takich pozycjach jak Layers of Fear, Observer czy Blair Witch przychodzi czas na The Medium.

Test Xbox Series X – rozrywka dla całej rodziny

Główna bohaterka gry, Marienne, próbuje odkryć tajemnicę śmierci dziecka sprzed lat. Ba! Protagonistka ma za zadanie rozwikłać szereg sekretów! Kim jest The Maw? Co skrywa Thomas? Czy zaufać Sadness? To jednak tylko namiastka tego, czego mogą spodziewać się amatorzy trwogi i demonów.

The Medium jest pierwszą grą wprowadzającą tak zwane Dual Reality, ukazującą dwa światy jednocześnie – realny oraz duchowy. Do tego dodajmy postacie, które – podczas sesji motion capture – w ruch wprawili Weronika Rosati i Marcin Dorociński oraz osadzenie rozgrywki w połowie lat 90. XX wieku i otrzymujemy podróż pełną strachu, zwrotów akcji mrożących krew w żyłach, a także nostalgii za minioną rzeczywistością czasów transformacji. To wszystko opakowane w mroczną przygodówkę z widokiem TPP, jednak z pewnym twistem, gdzie obraz jest predefiniowany z zafiskowanych kątów – fixed camera angles.

Na osobny akapit zasługuje miejsce akcji The Medium – Kraków. Jak prezentuje się dawna stolica Polski? Tego trzeba wypróbować osobiście, przemierzając plac Matejki, ulicę Bracką, Krakowski Rynek, czy też ośrodek wypoczynkowy Niwa, będący odzwierciedleniem prawdziwego hotelu w mieście Wawelskiego Smoka. Warto również zwrócić uwagę na zapomniane artefakty charakterystyczne dla ostatniej dekady minionego stulecia – jak chociażby, samochody, pocztówki czy automaty telefoniczne. Co najważniejsze, Marienne potrafi przeniknąć między światami i ujrzeć każdą z lokalizację w świecie zjaw. Ten ostatni inspirowany jest surrealistyczną i wymykającą się ramom stylistycznym twórczością Zdzisława Beksińskiego.

By dostrzec wszystkie szczegóły prawdziwego i duchowego świata The Medium niezbędny jest również odpowiedni sprzęt. Rekomendowane do konsoli Xbox Series X telewizory LG OLED z samoświecącymi pikselami gwarantują idealną czerń i nieskończony kontrast. W telewizorach zastosowano technologie takie jak VRR, czyli zmienną częstotliwość odświeżania ekranu, eARC, dbający o najlepszą jakość dźwięku, a także ALLM, automatyczny tryb zmniejszający opóźnienia (tzn. input lag) do minimum. Te technologie w połączeniu z dużymi rozmiarami przekątnych ekranów, nawet 65 i 77 cali sprawią, że gracz poczuje się jakby był w samym centrum dwóch światów The Medium.

The Medium dostępne jest już dostępne na rynku na konsolach nowej generacji Xbox Series X|S i komputerach z systemem Windows w ramach abonamentu Game Pass (na konsole, na PC oraz w wersji Ultimate).

TechnoSenior – Gigaset C575 do wygrania w konkursie walentynkowym

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: