TP-Link Archer VR300 – uniwersalny router VDSL/ADSL

Archer VR300  to uniwersalny router z obsługą technologii VDSL, która umożliwia dostęp do Internetu za pomocą łącza telefonicznego z prędkością nawet do 100 Mb/s. Polecany jest użytkownikom  poszukującym wydajnego routera w rozsądnej cenie.  Dzięki obsłudze VPN Archer VR300  doskonale sprawdzi się podczas pracy zdalnej.

TP-Link Archer VR300
TP-Link Archer VR300

Archer VR300 zapewnia dostęp do wydajnej i stabilnej sieci WiFi o łącznej prędkości do 1200 Mb/s. Pasmo 2,4 GHz (prędkość do 300 Mb/s) może być wykorzystywane do wykonywania czynności obciążających sieć w niewielkim stopniu, takich jak wysyłanie wiadomości e-mail czy przeglądanie stron internetowych. Natomiast w przypadku obsługi zadań wymagających większej przepustowości, takich jak gry internetowe lub transmisja strumieniowa, idealnie sprawdzi się pasmo 5 GHz (prędkość do 867 Mb/s).

Test TP-Link Archer C6U – router z portem USB dla każdego

Standard VDSL2 pozwala osiągnąć urządzeniu prędkości VDSL do 100 Mb/s, które są niemal 5 razy większe niż w standardzie ADSL2+. Archer VR300 łączy funkcjonalność dwóch urządzeń w jednym i może działać jako modem VDSL lub router bezprzewodowy. Wbudowany port DSL daje także możliwość korzystania ze wszystkich standardowych połączeń DSL, w tym VDSL2, ADSL2+, ADSL2 oraz ADSL.

Urządzenie posiada port LAN/WAN, dzięki czemu sprawdzi się również w przypadku zmiany  dostawcy Internetu na światłowodowego lub kablowego. 3 porty LAN umożliwiają podłączenie przewodowe urządzeń takich jak komputery, smart TV czy konsole do gier.

TP-Link Archer VR300
TP-Link Archer VR300

Urządzenie zaopatrzono w cztery zaawansowane technologicznie anteny zewnętrzne o zysku 5dBi. Pozwalają one na korzystanie z dużych prędkości nawet w przypadku dostarczania sygnału do odległych od urządzenia pomieszczeń.

Test Archer A8 – bardzo atrakcyjnie wyceniony

Zarządzanie urządzeniem jest niezwykle proste, a jego konfiguracja trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy zalogować się do intuicyjnej strony zarządzania lub skorzystać z aplikacji Tether, która jest dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS. Aplikacja Tether umożliwia także automatyczne aktualizacje firmware’u, aby sieć, chroniona najnowocześniejszymi zabezpieczeniami, zawsze mogła działać
z najwyższą wydajnością. Korzystając z funkcji kontroli dostępu można limitować dostęp wybranych przez siebie urządzeń do Internetu, ograniczając w ten sposób możliwość zetknięcia się dzieci z nieodpowiednimi treściami.

Istnieje także możliwość utworzenia sieci dla gości, dzięki czemu będą oni mieli niezależny dostęp do Internetu, a zasoby sieci głównej pozostaną bezpieczne. Archer VR300 wyposażono także w QoS (Quality of Service), aby korzystanie z Internetu było w pełni bezpieczne i wydajne. Co istotne, dzięki aplikacji Tether i usłudze DDNS siecią domową można zarządzać z dowolnego miejsca.

TP-Link Archer VR300
TP-Link Archer VR300

Co ważne, router posiada ochronę odgromową, która zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniami elektroniki spowodowanymi gwałtownymi burzami.

Test TP-Link Archer AX10 – Wi-Fi 6 bardziej dostępne

Specyfikacja techniczna urządzenia dostępna jest na stronie TP-Link: Archer VR300.

Router jest już dostępny w sprzedaży i objęty został 3-letnią gwarancją. Jego cena to ok. 250zł.

źródło: TP-Link

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: