Getac S410 – laptopy klasy semi-rugged

Firma Getac ogłosiła dziś wprowadzenie do sprzedaży nowej generacji laptopów S410 klasy semi-rugged (o podwyższonej wytrzymałości), które zapewnią specjalistom pracującym zdalnie wyższą moc obliczeniową, niezawodność i konfigurowalność w wymagających warunkach pracy w sektorach obronności, produkcji, bezpieczeństwa publicznego, energetyki i motoryzacji.

Getac S410
Getac S410

Doskonała wydajność przez całą dobę

Nowy laptop S410 oferuje zwiększoną wydajność przez całą dobę, doskonały wyświetlacz oraz więcej pamięci i mocy obliczeniowej, a wszystko to w solidnej obudowie, z której znane są produkty Getac. Najważniejsze elementy urządzenia to: procesory Intel® Core™ i 5/i7 jedenastej generacji ze zintegrowaną kartą graficzną Intel® Iris® Xe, dysk PCIe NVMe SSD oraz wyciągana bateria, która zwiększa wydajność codziennej pracy i wykonywania zadań o dużych wymaganiach graficznych.

Laptop S410 posiada również najnowocześniejsze funkcje łączności dzięki kompatybilnemu z nowym standardem IEEE 802.11ax modułowi Intel® Wi-Fi 6 AX201, który umożliwia płynne strumieniowanie obrazu w wysokiej rozdzielczości, zmniejsza liczbę przerwanych połączeń i zwiększa szybkość połączenia w większych odległościach od bezprzewodowego routera. Technologia Thunderbolt™ 4 zapewnia ultraszybki transfer dużych ilości danych, a także ułatwia przesyłanie danych z/na inne urządzenia.

Jaśniejszy ekran (do 1000 nitów) w połączeniu z technologią LumiBond® 2.0 zapewnia komfortowe użytkowanie na zewnątrz, także przy bezpośrednim świetle słonecznym. W laptopie S410 istnieje również możliwość rozbudowy i zastosowania aż trzech baterii, co z kolei pozwala ograniczyć całkowicie czas przestoju w pracy urządzenia pomiędzy zmianami. Podświetlana klawiatura ułatwia pracę w słabo oświetlonych miejscach, zaś większy panel dotykowy poprawia komfort użytkowania, zmniejszając ryzyko błędu przy wprowadzaniu danych.

Podobnie jak w przypadku innych produktów Getac o podwyższonej wytrzymałości laptop S410 posiada certyfikat MIL-STD-810H, jest odporny na upadek z wysokości ok. 0,91 metra i można go używać w szerokim zakresie temperatur od -29°C do 63°C (-20°F do 145°F). Fakt, iż produkt spełnia normę szczelności IP53, zapewnia jego bezpieczne użytkowanie w warunkach zapylenia i podczas lekkiego deszczu bez ryzyka zniszczenia.

Getac S410
Getac S410

Program Getac Select® dopasowany do potrzeb

Laptop S410 jest częścią programu Getac Select®, który obejmuje skonfigurowane urządzenia klasy rugged, oprogramowanie, akcesoria i profesjonalne usługi, które razem tworzą jedno rozwiązanie zoptymalizowane do zastosowań indywidualnych, jak i grupowych. Kluczowe oprogramowanie narzędziowe dostępne wraz z laptopem S410 to Getac Driving Safety Utility i Getac Device Monitoring System (GDMS).[1]

Test MSI Prestige 14 A10SC – ultrabook i mobilna stacja robocza

Szeroka konfigurowalność opcji

Dzięki rozległym możliwościom konfiguracji laptop S410 jest doskonale przystosowany do wymagań w obszarach bezpieczeństwa publicznego, produkcji przemysłowej, energetyki i branży motoryzacyjnej, przez co sprawdzi się zarówno podczas patrolu, jak i w warunkach hali produkcyjnej.

Elastyczność w procesach produkcji

Laptopa S410 można obsługiwać różnymi sposobami – z pomocą rysika lub palcem, a nawet w rękawiczce – przez co idealnie sprawdzi się na halach i liniach produkcyjnych. Poręczna konstrukcja wyposażona w solidną rączkę zwiększa mobilność podczas użytkowania przez kierowników produkcji. Możliwość zamontowania aż trzech baterii, które można szybko wymieniać dla różnych zmian, zapewnia ciągłość pracy przez całą dobę. Zróżnicowane opcje konfiguracji laptopa S410 pozwalają na użycie różnorodnych – zarówno nowych, jak i istniejących – portów I/O, co z kolei zwiększa precyzję operacji obliczeniowych w warunkach zakładu przemysłowego i usprawnia przebieg zautomatyzowanych procesów w fabryce.

Test Lenovo ThinkBook Plus – laptop z dodatkowym ekranem e-link

Idealne rozwiązane dla diagnostyki samochodowej i inżynierii w obszarze B+R

Laptop S410 jest kompatybilny z najnowszym oprogramowaniem do diagnostyki samochodów, obsługując najnowsze funkcje łączności przewodowej i bezprzewodowej, będąc wyposażonym m.in. w moduł Intel® Wi-Fi 6 AX201, co zapewnia dostęp w czasie rzeczywistym do diagnostyki pokładowej i szybkich badań pojazdów. Model S410 jest również idealny dla inżynierów i specjalistów B+R w dziedzinie motoryzacji, którzy potrzebują szybkich i niezawodnych danych, a także możliwości testowania i weryfikacji pojazdów w różnorodnych środowiskach – zarówno na drogach, jak i w terenie.

Doskonałe rozwiązanie dla patroli, które sprawdzi się w warunkach dziennych i nocnych, w pojazdach i na zewnątrz

Patrole i działania w obszarze bezpieczeństwa publicznego odbywają się w zmiennych warunkach, które mogą być bardzo wymagające, zwłaszcza gdy zespoły pełnią służbę przez cały dzień albo w ciasnych przestrzeniach. Laptop S410 sprawdzi się jednak w każdej sytuacji – w dzień i w nocy. Podświetlana klawiatura i większy panel dotykowy pomagają zminimalizować błędy podczas wprowadzania danych również w ciemności, z kolei różnorodne opcje mocowania, z których każdą zaprojektowano i opracowano z myślą o modelu S410, pozwalają na stosowanie urządzenia w pojeździe. Doskonały poziom ochrony danych uzyskuje się również dzięki możliwościom uwierzytelniania wieloskładnikowego, zapewnianym przez takie elementy jak kamera internetowa Windows Hello, czytnik RFID, skaner odcisków palców i inteligentny czytnik kart.

Niezawodna łączność i bezpieczeństwo prac terenowych związanych z infrastrukturą energetyczną

Zarządzanie infrastrukturą energetyczną bywa trudne, ponieważ niezbędny jest stały, zdalny dostęp do centralnej bazy danych, który umożliwia synchronizację informacji, zarządzanie i komunikowanie się z personelem, a także przeprowadzenie mapowania GIS. Korzystając z laptopów S410, dzięki wbudowanym modułom łączności WLAN/BT/WWAN/GPS serwisanci mogą uzyskiwać schematy, tworzyć zamówienia zakupu, sprawdzać stany zapasów, a nawet prowadzić wideokonferencje z ekspertami w celu szybkiego rozwiązania problemu. Getac współpracuje również z podmiotami dostarczającymi rozwiązania z zakresu zarządzania łącznością z wbudowanymi zabezpieczeniami. Aby uwzględnić różnorodne potrzeby pracowników terenowych oraz umożliwić połączenie rozmaitych urządzeń i starszej infrastruktury udostępniono szereg konfiguracji I/O, dzięki czemu laptopy S410 posiadają dokładnie takie funkcje, jakie są potrzebne.

Test MateBook 14 2020 – kolejny świetny laptop Huawei

Optymalizacja czasu działania i niezawodność dzięki usłudze Getac Device Monitoring System (GDMS)

Usługa Getac Device Monitoring System (GDMS) pomaga organizacjom w utrzymaniu wydajności operacyjnej zainstalowanych urządzeń. Rozwiązanie GDMS dostępne w ramach programu Getac Select® to oprogramowanie pozwalające monitorować urządzenia, identyfikować potencjalne problemy, zanim zaczną utrudniać realizację zadań pracowników terenowych, tym samym aktywnie ograniczając ryzyko przestojów w pracy urządzeń.

Getac oferuje firmom, które nie posiadają dedykowanych zasobów informatycznych, niezbędnego czasu lub administratorów urządzeń, wyjątkową usługę z segmentu premium, pod nazwą Getac Device Monitoring System Enterprise Plus (GDMS E+)[2], w ramach której przeszkoleni eksperci monitorują sprzęt i oprogramowanie Getac użytkowane przez klientów.

Getac S410 stanowi naszą odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie na laptopy klasy semi-rugged, które można w łatwy sposób dostosować do bardzo zmiennych warunków i szeregów zastosowań w przemyśle – powiedział Rick Hwang, prezes Rugged & Video Solutions Business Group w Getac. – Dzięki naszemu niezmiennemu ukierunkowaniu na rozwój technologiczny, profesjonalną obsługę i niezawodność klienci nie muszą się martwić realizacją skomplikowanych prac terenowych”.

Dostępność

Nowa generacja laptopów Getac S410 w sprzedaży od 02.03.2021. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.getac.com/intl/products/laptops/S410/

[1] Getac Driving Safety Utility i Getac Device Monitoring System (GDMS) stanowią indywidualne opcje do S410 w ramach programu Getac Select®. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.getac.com/intl/getac-select/

[2] GDMS E+ jest od niedawna dostępny w Ameryce Północnej i regionie EMEA.

źródło:Getac Technology

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: