RFBenchmark (styczeń 2021) – internet mobilny, początek nowego roku

RFBenchmark (styczeń 2021) – początek nowego roku

RFBenchmark - styczeń 2021

Specjaliści z portalu RFBenchmark.pl opublikowali styczniowy ranking operatorów komórkowych dotyczący jakości i szybkości Internetu mobilnego w Polsce. Początek nowego roku nie przyniósł zmiany liderów w trzech głównych klasyfikacjach. W kategorii średniej szybkości pobierania i wysyłania danych na pierwszym miejscu uplasowało się Orange, natomiast pod względem najniższej wartości ping najlepsze okazało się T-Mobile.

Test Samsung Galaxy M51 i M31s – dobre i niedrogie smartfony z potężną baterią

W styczniu liczba pomiarów wykonanych przez użytkowników aplikacji RFBENCHMARK spadła poniżej wyniku zanotowanego w grudniu i listopadzie. Przeprowadzono ich 159059. To najniższy wynik od sierpnia 2020 roku.

W dalszym ciągu obserwujemy trend wzrostowy jeśli chodzi o wykorzystanie technologii 4G w realizacji usług Internetu mobilnego. W styczniu 93,29% pomiarów zostało wykonanych dzięki 4G

Średnia szybkość pobierania danych: Orange

Na pierwszym miejscu zameldowało się Orange z wynikiem 29,1 Mb/s. Drugie miejsce zajęło T-Mobile (28,24 Mb/s), a strata do Orange zmalała w porównaniu z poprzednim miesiącem. Play i Plus stoczyły także wyrównany pojedynek, jednak ich wyniki były wyraźnie słabsze od prowadzącej dwójku. Play znalazł się na trzecim miejscu (25,09 Mb/s), a Plus był czwarty (24,89 Mb/s).

Test Realme 7 5G – 5G, wydajność, ekran 120 Hz i 48 MP dla każdego

Średnia szybkość wysyłania danych: Orange

Większe dysproporcje między operatorami zanotowaliśmy w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. Orange nie pozostawiło cienia szansy swoim konkurentom. Wynik 16,7 Mb/s pozwolił wyprzedzić Play (16,4 Mb/s), Plus (15,86 Mb/s). Na czwartym miejscu uplasowało się T-Mobile (14,59 Mb/s).

Najniższa wartość ping: T-Mobile

T-Mobile obroniło swoją pozycję operatora, który odnotował średnią najniższą wartość ping. Magentowy operator może pochwalić się rezultatem 31,32 ms, podczas gdy największy rywal, Orange, osiągnęło wartość 34,64 ms. Na trzecim miejscu znalazł się Play 37,2 ms, a wyraźnie najsłabszy okazał się Plus (41,57 ms).

Przeczytaj cały ranking na portalu RFBENCHMARK

źródło: Notel

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: