Founders.pl – zamknięta sieć społecznościowa dla ludzi biznesu

Poznaj Founders.pl – nad Wisłą zadebiutowała sieć społecznościowa skupiająca founderów, przedsiębiorców, managerów, inwestorów i startupowców

Founders.pl

. “To antidotum na chaos panujący we współczesnych mediach społecznościowych, które są zasypane płytkimi, bezwartościowymi i autopromocyjnymi treściami” – tłumaczą twórcy. Dostęp do platformy jest płatny, użytkownicy w ramach abonamentu otrzymują dostęp do funkcji networkingowych, szkoleń i webinarów oraz konsultacji z psychologiem.

Test Huawei x Gentle Monster Eyewear II – inteligentne okulary – czy warto je mieć?

Founders.pl to nowy serwis skierowany do społęczności biznesowej. Jego twórcom przyświeca idea połączenia startup-owców, founderów, przedsiębiorców, managerów i inwestorów w ramach jednego ekosystemu.

Founders.pl nie tylko umożliwia kontakt z innymi użytkownikami i dzielenie się wartościowymi informacjami, lecz również podnoszenie i zdobywanie kompetencji. To znacząco wykracza poza klasyczną definicję mediów społecznościowych – mówi Bartosz Ferenc, współzałożyciel serwisu.

Rewolucja made in Poland

Founders.pl została zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić nie tylko budowanie relacji, wymianę opinii czy mentoring, lecz także poszerzanie wiedzy i rozwijanie kompetencji. Dwa ostatnie elementy są wyróżnikiem i zarazem największą zaletą serwisu. Na uwagę zasługuje również fakt, że dyskusja jest moderowana i podzielona na kanały tematyczne. Użytkownik nie musi więc przedzierać się przez dziesiątki bezwartościowych, autopromocyjnych postów i śledzić wątków niemieszczących się w profilu jego zainteresowań. Czas to pieniądz – mówi popularne przysłowie, którego przesłanie najlepiej rozumieją właśnie ludzie biznesu.

Rodzima społeczność biznesowa potrzebowała dedykowanej platformy wymiany wiedzy i doświadczeń, która wypełni przestrzeń niezagospodarowaną przez inne serwisy. Idziemy w jakość, nie ilość, dlatego nie można porówynywać nas np. do Linkedina, który chociaż jest platformą skierowaną do profesjonalistów, to poziom dyskusji oraz jakość publikowanych na jej łamach treści pozostawiają wiele do życzenia – tłumaczy Michał Bąk, CEO i pomysłodawca serwisu. 

Wiedza, nie sprzedaż

Społęczność Founders.pl już liczy już sobie ponad 200 użytkowników, którzy regularnie biorą udział w prowadzonych na żywo warsztatach, sesjach szkoleniowych i tematycnzych dyskusjach. Już teraz na serwisie znajduje się bogate repozytorium usystematyzowanej wiedzy w postaci kilkudziesięciu godzin nagrań, a baza ta systematycznie rośnie.  – Można to nazwać studiami 2.0. Uczysz się tyle, na ile pozwalają Twój czas, możliwości oraz chęci – mówi Michał Bąk. Jego zdaniem gros prowadzonych współcześnie webinarów, bardziej przypomina telezakupy niż wartościowe szkolenia, jako że prowadzący, pod płaszczykiem przekazywania wiedzy, skupiają się na sprzedaży swoich usług lub produktów. Takie praktyki na Founders.pl nie są mile widziane.

Test Mi Watch Lite vs Mi Band 5

Silną stroną serwisu jest również lista zweryfikowanych ekspertów biznesowych, z którymi można nawiązać relację, przedyskutować wyzwania przed jakimi stoi organizacja lub poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Founders.pl powstał na bazie naszych wieloletnich doświadczeń i obserwacji. Chcieliśmy zaoferować kompaktową i spójną przestrzeń, która będzie precyzyjną odpowiedzią na potrzeby sprofilowanej grupy odbiorców. W dużej mierze koncentrujemy się na młodych przedsiębiorcach, którzy często mają ciekawe pomysły, ale potrzebują wsparcia i mentoringu, żeby właściwie wystartować lub odpowiednio skalować swój biznes. Pomoc praktyków, którzy mają na koncie liczne sukcesy i osiągnięcia, jest tu nie do przecenienia – mówi Michał Bąk i dodaje, że podpisana już została pierwsza umowa współpracy pomiędzy użytkownikami Founders.pl, którzy poznali się dzięki serwisowi.

Test HTC Earbuds Wireless – komfortowe i o 24-godzinnej żywotności

W pierwszych tygodniach działalności w serwisie zarejestrowało się prawie 200 użytkowników, którzy zdecydowali się wykupić abonament. Nowo powstała platforma funkcjonuje na podstawie coraz popularniejszego model subskrypcyjnego.

Founders.pl dedykowany jest świadomym użytkownikom, którzy oczekują jakości i są gotowi za nią zapłacić. Naszą ambicją i celem jest stworzenie i utrzymywanie wysokiego poziomu merytorycznego platformy. Wykup pakietu kosztuje dziś niecałe 40 zł, a korzyści z dostępu do serwisu są nieporównywalnie większe – kwituje Bartosz Ferenc.

TechnoSenior – Gigaset C575 do wygrania w konkursie walentynkowym

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: