Uwaga na fałszywe maile – brak powiadomienia o dostawie

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

fałszywe maile

Narodowy operator pocztowy informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod Pocztę Polską

Test Mi Watch Lite vs Mi Band 5

Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany link. Prosimy zwrócić uwagę na wiadomości o podobnym temacie oraz treści, zawierające podejrzany link lub załącznik. Prosimy nie klikać w link oraz nie otwierać załącznika.

Przypominamy, że prawidłowy adres strony Poczty Polskiej to https://www.poczta-polska.pl oraz adres do śledzenia przesyłek to: https://emonitoring.poczta-polska.pl/ – informuje Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości bądź niezgodności prosimy o zgłoszenie sprawy na policję i niezwłoczne poinformowanie nas na adres cyberbezpieczenstwo@poczta-polska.pl. Pozwoli nam to na ostrzeżenie innych użytkowników sieci. – dodaje Justyna Siwek.

Test vivo Wireless Sport Earphone – słuchawki z pałąkiem dla aktywnych

Jednocześnie informujemy, że Poczta Polska nie nalicza opłat za przetrzymywanie przesyłek a także nie ponosi odpowiedzialności za skutki poczynionych działań przez klientów w wiadomościach rozpowszechnianych przez inne podmioty, w tym podmioty podszywające się pod Pocztę Polską.

źródło: Poczta Polska

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: